Officier: 'Goeie jongen' moet naar instelling Eerste Messiaanse Gemeente in Zeeland 5 ül Cargill gaat meer zetmeel produceren Afspraken over gebruik medicijnen voor astma *- li T3 m MIDDELBURG De 31-jarige Vlis- singer C. R. mocht zichzelf dan wel 'een goeie jongen' noemen, de officier van justitie in Middelburg dacht daar gisteren toch iets an ders over. Geen aai over zijn bol, maar een verblijf van twee jaar in een instelling voor veelplegers (de zogeheten ISD-maatregel), eiste ze tegen hem. M., die deels heeft erkend, wordt verdacht van zes feiten. Twee keer een bedreiging, een mishandeling en drie keer dief stal. Eind augustus wilde hij in Vlissingen een café binnen terwijl dat al gesloten was en hij zou daar de uitbater - die hem de toegang weigerde - enkele klappen hebben verkocht. Begin augustus en mid den oktober bezocht hij met en kele vrienden een supermarkt en ze verlieten de supermarkten zonder te betalen. Eveneens mid den oktober stapte hij in Vlissin- gen een eetcafé binnen, zag een portemonnee liggen, haalde het geld eruit en gooide de portemon nee in een prullenbak. Dezelfde nacht bedreigde hij zijn oom met twee messen. En eind oktober be dreigde hij een medewerkster van Funtastic die hem de toegang weigerde. SINT LAURENS De eerste Messi aanse Gemeente van Zeeland is binnenkort een feit. Op 2 maart wordt in Sint Laurens de ope- ningsdienst gehouden van deze aparte tak van het christendom. De gemeente beschouwt Jezus als de beloofde messias. Ze leven zoals de eerste christenen in Eu ropa. Zo is de rustdag niet op zon dag, maar op zaterdag. Verder worden de Joodse feestdagen ge vierd en is het nuttigen van var kensvlees verboden. Veertig In Nederland zijn naar schatting veertig Messiaanse gemeenten. ,,Onze gemeente hoopt veel te kunnen betekenen voor de Zeeuwse mensen die geïnteres seerd zijn in of op zoek zijn naar een Messiaanse gemeente dichtbij huis", schrijft de gemeente op Fa- cebook. De openingsdienst begint op 12.15 uur in de kerk van de voor malige Gereformeerde Kerk aan de Noordweg, die door de Messi aanse Gemeente is aangekocht. Afgelopen maand werd nog flink geklust in het gebouw. Voor het zingen van evangelische liederen en psalmen zijn de technische in stallatie en de inrichting van de kerk aangepast. SAS VAN GENT Voedingsmid delenproducent Cargill in Sas van Gent breidt zijn fabriek uit. Cargill gaat meer grondstoffen maken die onder meer worden gebruikt in kant-en-klaarmaal- tijden. Met de uitbreiding is een investering gemoeid van 20 mil joen euro. Met de investering breidt Car- gill het productieproces uit om koud oplosbaar zetmeel te ma ken. Wereldwijd stijgt de vraag naar producten waarin dat is verwerkt. Koud oplosbaar zet meel wordt onder meer gebruikt in kant-en-klaarmaaltijden, sau zen, soepen, cakes en gebak. Om meer hoeveelheden te kunnen maken, zet Cargill een nieuw ge bouw neer en installeert het be drijf twee nieuwe zogenoemde roldrogers. Naar verwachting kan de productie in de zomer al van start gaan. ,,Nu het leven van de consu ment steeds actiever wordt, is de vraag naar kant-en-klaarmaaltij- den de afgelopen tien jaar ge staag toegenomen", legt Denis Palacioglu van Cargill uit. ,,Met deze investering kan Cargill niet alleen aan de huidige vraag vol doen, maar ons ook voorberei den op de toekomstige vraag." VLISSINGEN Huisartsen, long artsen van ziekenhuis Adrz en apothekers hebben afspraken ge maakt over het voorschrijven van en instructie over medicijnen voor astma en longziekte COPD. Die moeten ervoor zorgen dat mensen op een juiste manier medicijnen inhaleren. Medicijnen tegen astma of COPD worden ingenomen via een inhalator. Er zijn talloze soorten van die apparaatjes waardoor het voor patiënten niet altijd even duidelijk is hoe ze ge bruikt moeten worden. Ook heb ben mensen niet altij d kracht ge noeg om medicijnen goed in te ademen of kunnen ze niet goed overweg met het apparaatje. Het gevolg is dat medicijnen onvoldoende in de longen te rechtkomen en onvoldoende of niet werken. Daarom hebben huisartsen, longartsen van Adrz en apothekers afspraken ge maakt. Zij hanteren voortaan de zelfde overwegingen en criteria bij de keuze van medicijnen en inhalators. Ook geven ze eendui dige instructies over het gebruik ervan. Ze hebben een set afspra ken vastgelegd in een zogeheten formularium inhala tiemedicatie astma en COPD. Zeeuwse artsen en apothekers werken daar nu al mee. Hoe ef fectief de afspraken zijn wordt de komende jaren gemeten. woensdag 20 februari 2019 GO M Melissa de Bloeme is zeer be perkt door een dubbele hersen vliesontsteking en maakt zich kwaad dat veel Zeeuwse tieners zich niet laten inenten. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN li* m f V- De rechtbank doet op 5 maart uitspraak

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37