i Achter het hek bij de Lasloods om Maxima te zien Meer griep op Walcheren en Schouwen-Duiveland 2 JAN VAN DAMME Koningin Maxima. foto Patrick van katwijk/anp Column DE STELLING Vandaag: Ik gooi ook weleens iets op straat Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters BEWAKINGSCAMERA'S ROND WOONHUIS POPULAIR Verdachten langer vast Balkenende houdt lezing MIDDELBURG Overname van Delta Energie mag Koningin Maxima is vanochtend in de LasLoods bij de ondertekening van een samenwerkingsafspraak over muziekonderwijs in Zeeland. De koningin is erevoorzitter van het initiatief 'Meer muziek in de klas', dat muzieklessen op basis scholen stimuleert. Koningin MSxima komt met de auto naar Vlissingen en zal volgens een woordvoerder van de provincie in één keer doorrijden naar de Las- loods. Volgens de provincie is het nauwelijks mogelijk een glimp van de koningin op te vangen. Volgens de Lasloods kunnen mensen lopend dichtbij de ingang komen. Daar staan dranghekken van waarachter mensen de aan komst van de koningin tussen 10.30 en 11.00 uur kunnen zien. Maar zo wel de Lasloods als de provincie geeft aan dat Maxima direct vanuit de auto de Lasloods in zal gaan. Er gelden sowieso andere regels. Dat komt omdat de koningin in haar functie als erevoorzitter naar Vlissingen komt. Dat betekent dat ze bij aankomst niet wordt ontvan gen door commissaris van de ko ning Han Polman en de Zeeuwse kamerheer Danny Hollestelle. Ook krijgt ze geen bloemen bij aan komst. Dat gebeurt allemaal wel als ze in haar functie als koningin op bezoek komt. Op het Goese Lyceum, waar vo rige week een kwart van de leerlin gen zich had ziek gemeld, is het aantal zieken inmiddels weer flink teruggelopen. De GGD in Zeeland heeft geen exacte cijfers over het aantal men sen dat met griep op bed ligt. An ders dan voor bijvoorbeeld maze len hebben artsen voor griep geen meldplicht. Bovendien gaat niet ie dereen met griep naar de huisarts. Het Nivel bericht op basis van ge gevens van huisartsen wekelijks over ziektes. Landelijk nam vorige week het aantal griepvallen toe tot 96 per 100.000 inwoners, het hoog ste aantal in deze griepperiode. Dat is aanzienlijk minder dan vorig jaar toen er rond deze tijd meer dan 150 mensen griep hadden. De laatste cijfers laten in Zeeland en West-Brabant ook een toename zien van het aantal mensen met in fecties aan de luchtwegen. Het gaat dan vooral om 0- tot 4-jarigen en 65-plussers. Longontsteking wordt hierbij niet meegerekend. Dat is een aparte categorie. Een oude boom moet je niet verplanten, een jonge kennelijk ook niet denken. Misschien moeten we die film eens samen bekijken. Zwart wit maakt de herinneringen vast fleuriger. We noemen hem O. Met de huidige privacygekte neem ik geen risico. Voor je het weet is er een eer aangetast en heb je een makkelijk geënsce neerde Facebook-lastercampagne aan je broek. schaar in mijn voetbalploeg. Afge keken van Piet Keizer, maar dat maakte zijn schijnbeweging niet minder indrukwekkend. Heel eventjes keepte ik in de Groese ju nioren in wat toch wel een kampi oenselftal moet zijn geweest. Met BB als ausputzer en JR als balvaste en scorende spits. En O dus zwer vend op de vleugels waar hij de ene na de andere schaar maakte. hem tegen in Middelburg. Het was terrassenweer. Of ik hem na bijna een halve eeuw nog wel herkende? Ik wist dat hij als puber van Bres- kens naar Groede was verhuisd. Hij herinnerde me eraan. ,,Om- dat", zei hij, ,,jij in je krantenstuk jes altijd doet of Groede zo fantas tisch was." Hij keek er een beetje zurig bij. Breskens, met de stoere vissers en bikkelharde voetballers, bleek zijn dorp te zijn. Dat zijn ou ders het in hun hoofd haalden om naar het misschien groene maar verder doodsaaie Groede te ver huizen, daarvoor kon hij geen be grip opbrengen. Doodongelukkig was hij er geweest. Een oude boom moet je niet verplanten, een jonge kennelijk ook niet. film terug, in zwart-wit gemaakt in 1965. Het was bij een vergade ring van het Groese Departement van het Nut. In de documentaire zag je veel klompen en petten - de mannen - en veel schorten - de vrouwen. Een cameraploeg in het dorp was wat bijzonders. De on derwijzers staken in hun nette pakken. Je zag vaak schuchtere, soms schichtige reacties. Daar, in dat klutsje leerlingen op het schoolplein van de katholieke school, daar loop ik. 3 dagen luxe 4*-hotel bij Koblenz incl. dinerbuffet woensdag 20 februari 2019 Dorosfilm Reageer op pzc.nl Gisteren: Laat de mol met rust 592 stemmen t>AAft/ t>AAft EN HIER/ ALLEMAAL SEJATf VLISSINGEN De drie verdachten van een steekpartij met fatale afloop in Vlissingen eind vorig jaar blijven nog vast zitten. Een 28-jarige inwo ner van Vlissingen verloor op tweede kerstdag het leven als gevolg van steekwonden, die hij op liep in de Kasteelstraat. Een 17-jarige Vlissinger, een 22-jarige vrouw zon der vaste woon- of ver blijfplaats en een 25-ja- rige Goesenaar werden opgepakt en worden ver dacht van 'doodslag in vereniging'. De hechtenis van de minderjarige is met dertig dagen ver lengd, de twee volwasse nen kunnen nog zestig dagen gevangen worden gehouden. De pro-forma- zitting is 11 april. MIDDELBURG Oud-premier Jan Peter Balkenende houdt 27 fe bruari een lezing in het oude stadhuis in Middel burg. Tijdens een net werkbijeenkomst van De partement Zeeland gaat Balkenende in op de eco nomische situatie in Ne derland, problemen om trent klimaatverandering en duurzaamheid. Ook geeft Balkenende zijn me ning over de economische situatie van Zeeland. Bal kenende groeide op in Biezelinge. Wie de lezing wil bijwonen, moet zich aanmelden via fdmwin- ter@icloud.com. De lezing begint om 15.45 uur. Nuon, dochter van de Zweedse energiereus Vattenfall, mag Delta Energie BV overnemen. De kartelwaakhond ACM ziet geen bezwa ren in de verkoop van het Zeeuwse energiebe drijf. Volgens de ACM resteren er na overname voldoende concurren ten op de energiemarkt. Delta Energie dat groene stroom verkoopt aan consumenten en het midden- en kleinbe drijf blijft als zelfstandig bedrijf opereren in Zee land. De overname heeft geen gevolgen voor de 124 medewerkers, heeft Delta eerder verklaard. Wie vandaag in Vlissingen een glimp hoopt op te vangen van koningin Maxima, loopt de kans teleurgesteld naar huis te gaan. Want tijdens haar bezoek aan de Lasloods is geen 'zwaaimoment' gepland. Maar bij de Lasloods staan dranghekken waar je ach ter kunt staan om te kijken als de koningin aankomt. Jeffrey Kutterink Vlissingen VLISSINGEN De griep steekt nu vooral op Walcheren en Schou wen-Duiveland de kop op. De web site GriepAlert krijgt uit deze re gio's veel meldingen. Door die beelden moest ik aan O O dus. Hij was de man van de Niet zo lang geleden kwam ik Vorige week zag ik een dorps Wyndham Garden Lahnstein Koblenz V 2 overnachtingen incl. ontbijtbuffet V Ontvangst met een fles water op de kamer V 1 x dinerbuffet t.w.v. 25,00 p.p. V Gratis gebruik van Wi-Fi in hotel V Tip: bezoek de Deutsches Eek «4 hoteldeal dagelijks tot 23:00 uur (,088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2