baldErman.nl Voor fantastische reizen! MEDIA CULTUUR 29 Het West-Vlaamse dorpje waar Niels Destadsbader woont - heerlijke naam: Deerlijk - is nu nog rustig, maar de kalmte maakt over een paar weken plaats voor het ene na het andere langs- zoevende wielerpeloton. Deerlijk ligt midden in het gebied van Vlaamse voorjaarsklassiekers, waar de kinderen nog worden grootge bracht als wielrenners. Zo niet Niels Destadsbader: ,,Ik kon pas op mijn 12de fietsen. Na mijn plechtige communie kreeg ik een nieuwe fiets. Ik trok er met vrienden op uit en sloeg direct over de kop. Mijn hele gezicht lag open. Ik vind wielrennen prachtig, maar alleen om van een afstand naar te kijken.'' Zijn daverende lach vult de hotel lobby in Vinkeveen waar Destadsba der (30) is neergestreken op zijn eer ste promotietour door Nederland. Hij is bij ons enigszins bekend als presentator van de SBS-program- ma's K3 zoekt K3 (samen met Gerard Joling) en Dance As One (met Nico- lette van Dam). Frituurpan Hij acteert ook, maar is nu vooral zanger - met krankzinnig succes en bijbehorende sterrenstatus beneden Hazeldonk (zie hiernaast). Als ver volg op het pijnlijke fietsverhaal: „Mensen vragen me: je presenteert, acteert en zingt, wat kun je niet? Nou ja, de rest. Je moet aan mij niet vra gen een nagel in de muur te kloppen. Als ik voor het eerst met een vrouw ga eten, is de kans vrij groot dat ik een glas rode wijn over haar heen mors, of dat de spaghettislierten in het rond vliegen. Toen ik een vrien din had, probeerde ik haar te verras sen door eens voor haar te koken. Ik wilde steak frites maken, maar toen struikelde ik met de frituurpan met vers vet over de grond. Vet over het nieuwe parket. Ik had niets gezegd tegen haar. En ik had alleen kaarsjes aan. Maar zij rook het, deed de lich ten aan en toen zijn we alleen maar gaan schoonmaken. De biefstuk heb ben we niet eens opgegeten.'' Destadsbader begint in Nederland op nul en dat vindt hij wel zo prettig. ,,Ik ben nog voor geen enkel optre den geboekt. Om eeen boeking voor elkaar te krijgen moet ik eerst ge draaid worden. Dus ik loop nu radio zenders af voor interviews en optre dens. Ook de regionale omroepen, die ik in Vlaanderen al een tijdje niet bezoek. Kijk, het is fantastisch, maar als ik in Vlaanderen op een podium sta, vinden de fans het vaak op voor hand al goed. Hier moet ik vechten voor het publiek en dat is weer fijn.'' Voetbal Hij is in Vlaanderen de eerste zanger sinds Clouseau die succes heeft in het Nederlands. ,,Er zijn wel Neder landse zangers die het goed doen. Marco Borsato is een grootheid, Guus Meeuwis ook en rappers als Lil' Kleine en Jebroer natuurlijk. Vla mingen hebben snel het gevoel dat wat anderen doen beter is. Dat zag je vorig jaar toch ook bij het WK voet bal? Belgen begonnen pas in de we reldtitel te geloven nadat we Brazilië hadden verslagen in de kwartfinale. Jullie Nederlanders roepen al dat jul lie wereldkampioen worden voordat het toernooi begint. Maar ik ben zelf ook meer van de Nederlandse men taliteit. Die rechttoe rechtaanhou- ding bevalt me enorm, dat is één van de redenen waarom ik het hier graag wil proberen.'' De Vlaming schrijft zijn teksten zelf. ,,En daarin mag ik de luisteraars graag op het verkeerde been zetten. Ik heb een liedje in West-Vlaams dialect, over dat ik helemaal zot ben van een meisje - totdat ze pas 16 blijkt te zijn. Gelukkig lijkt haar moeder ook op haar, zing ik dan. Een ander nummer gaat over een vrouw met wie ik in een café ben. Ik denk, dit komt helemaal goed met ons, we liggen nochtans op schema. Dan blijkt ze van de vrouwen te zijn.'' Minder licht is zijn hit Vlinders in haar buik. ,,In het begin denk je dat het een typisch liefdesliedje is. Tot op driekwart van de song, dan blijkt het te gaan over een koppel dat geen kinderen kan krijgen. Dat heb ik van nabij meegemaakt met mijn broer en zijn vrouw en ik merkte dat dit bij veel meer stellen speelt. Daar moest ik gewoon een liedje over schrijven.'' WAPENFEITEN Ik ben zelf ook meer van de Nederlandse mentaliteit. Die bevalt me enorm Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! A-daagse Stedentrip Parijs 10 dagen Istrië, Opatija 8 dagen Wenen en het Wienerwald 7 dagen Tarrenz in Tirol 10 dagen Aan de oevers van het Lago Maggiore 10 dagen Het Prinsdom Andorra woensdag 20 februari 2019 GO Jeroen Schmale Niels Destadsba der veroverde begin deze maand vijf MIA's, de belangrijk ste Vlaamse muziek prijzen, onder meer in de categorieën solo man, beste album en beste po pulaire artiest. Wat Ahoy' is voor Nederlandse arties ten, is het Sportpa leis in Antwerpen voor Vlamingen. Eind vorig jaar zong Destadsbader er twee avonden ach tereen voor een stijf uitverkochte zaal. Begin december treedt hij drie avon den achter elkaar op in de zaal. Zijn album Dertig stond vorig jaar vijf tien weken op num mer 1 in de Ultratop en nam zo het re cord over van Clou seau Vanbinnen) en Laura Lynn (Dro men). Zij voerden als Nederlandstalige ar tiesten de lijst der tien weken aan. In Vlaanderen is de zomerhit van Radio 2 behoorlijk prestigieus. Eén song per jaar bom bardeert het popu laire radiostation tot zomerhit, met een televisieshow. De voorbije twee zo mers was dé hit er een van Destadsba der: Skown Meiske in 2017, Verover mij vorig jaar. 44 —Niels Destadsbader Vertrekdata: 8,22,29 apr/6,13, 2 7 mei 10,17,24 juni 1 juli etc. Vertrekdata: 4,18 mei 1,22 juni 6,20 juli/3,24 aug etc. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 4,18 mei 1,15 juni 6,13,20,27juli/10,17 aug etc. Vertrekdata: 8 april/4 mei/I juni 6,27 juli 24 aug/14 sept/5 okt Vertrekdata:27april/11,25 mei/ 8,22 juni76,20juli/3,17 aug etc. Vertrekdata: 14,21,28 maart/4,18 april etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 29