Wijnaldum loopt zich met Liverpool stuk op taai Bayern 23 dat er verschillende wegen naar succes leiden Opgejaagd Ajax beheerst kunst van het 'pressen' Onana, die onder druk ballen in leverde. Maar j e voelt het óók als het andersom uitpakt: hé wacht eens: dit heeft geen enkele zin. Ze tikken ons helemaal zoek.'' In dat laatste geval moeten de dragende spelers in het elftal ingrij pen, in samenspraak met de coach langs de lijn. En daar moeten ze tij dens de wedstrijd vooral niet te lang mee wachten, stelt Maduro. ,,Kijk, als plan A druk zetten is, maar j e merkt: we worden geslacht. Dan moet je uiteraard van het plan afwijken. De tegenstander afjagen is natuurlijk leuk, maar het is niet heilig. Ik denk ook niet dat elke ploeg in de eredivisie daartoe in staat is. Je moet snelle en agressieve aanvallers hebben die het ook in zich hebben om op die manier te CHAMPIONS LEAGUE spelen. Zoals Heracles dus.'' PSV is toch echt een ander geval dan Ajax, stelt Maduro. ,,Zij worden niet per se zwakker als je hen onder druk zet. Dan gaat, zoals ze al vaker deden, hup de lange bal richting Luuk de Jong. Hij is natuurlijk het perfecte aanspeelpunt. Sterk en bal vast. Dan kun je wel leuk druk zet ten, maar dan ga je er toch aan, om dat er dan te veel spelers 'voor de bal' staan.'' Als je tegen Ajax gaat afwachten, gaat het sowieso mis FC Utrecht wachtte vorige week end PSV daarom juist op. Ook dat sorteerde uiteindelijk effect (2-2). Maduro: ,,Voor de eredivisie is het een zegen dat iedereen weer strijd baar is tegen de topclubs'', zegt hij. ,,Al heeft dat lang niet alleen met de gehanteerde tactiek te maken. PSV en Ajax komen nu in een fase waarin het 'managen van de kleed kamer' veel vergt. Lozano die bij PSV zijn taken niet uitvoert, spelers van Ajax die met transfers bezig zijn. Maar vooral ook: elke club heeft in deze fase van het seizoen een groot belang en vecht daarvoor. Oók tegen de topclubs.'' CHAMPIONS LEAGUE Zonder de geschorste Virgil van Dijk en het geblesseerde duo Joe Gomez en Dejan Lovren was het maar afwachten hoe de defensie van Liverpool zich zou houden. Met de Braziliaanse middenvelder Fabinho als gelegenheidsverdedi ger naast J oël Matip, international van Kameroen, hoopte de Duitse manager Jürgen Klopp een tegen treffer op Anfield Road te voorko men. Maar Bayern werd nauwe lijks gevaarlijk. De verliezend finalist van afge lopen seizoen in de Champions League verdeelde voor de pauze keurig het percentage balbezit met het bezoekende Bayern. Maar Liverpool was veel dreigender. Sa- e De return lijkt op voorhand een ware kraker te zullen worden dio Mané en Matip kregen de beste kansen om de koploper van de Premier League aan de leiding te brengen in de achtste finale van de Champions League. Bayern München wachtte slechts op het moment dat Robert Lewandowski eindelijk eens in stelling kon worden gebracht. De Pool, met acht goals in zes duels de topscorer in deze editie van het miljoenenbal, speelde tot gister avond nog nooit op Anfield. Maar de aanvaller kon lange tijd op wei nig aanvoer rekenen bij de ploeg waar Arjen Robben nog altijd ge blesseerd ontbreekt. Al maakte ploeggenoot Serge Gnabry wel in druk met zijn snelheid. De 23-ja- rige aanvaller werd ooit als jeugd- Uitslagen/programma speler van VfB Stuttgart wegge plukt door Arsenal. In Engeland kwam hij ook nog uit voor West Bromwich Albion, alvorens hij te rugkeerde naar Duitsland bij Werder Bremen. De international lijkt de speler die bij de terugwed strijd voor het verschil moet zor gen in de clash tussen de twee Eu ropese grootmachten. Bayern, dat in de groepsfase tweemaal gelijkspeelde tegen Ajax, wilde gisteren vooral een re sultaat boeken met perspectief voor de return. Trainer Niko Ko- vac keek dan ook tevreden toe hoe de aanvalsgolven van Liverpool ook na rust keer op keer zonder noemenswaardig resultaat bleven. Motor Liverpool, met Georginio Wijnal- dum als gewoonlijk de grote mo tor op het middenveld, probeerde het in de slotfase nog met de Belg Divock Origi als invaller. De Bra ziliaan Roberto Firmino ging naar de kant. De aanvaller was een dag voor de wedstrijd nog ziek, zwak en misselijk maar stond gisteren dus toch op het veld. Maar Origi of niet, Bayern München hield de rijen gesloten op Anfield. Dat Joshua Kimmich een gele kaart kreeg was wel een tegenval ler voor trainer Niko Kovac. De Kroaat kan zijn international door een schorsing niet opstellen half maart bij de return, die op voor hand al een ware kraker lijkt te zullen worden. woensdag 20 februari 2019 GO of afwachten? -Frank Wormuth (58) De succesvolle aanpak van Heracles in beeld: Ajax-spits Huntelaar is ingesloten. foto bsr ROTTERDAM Het is ergens heel tegenstrij dig. Ajax werd tegen Heracles dus onderste boven gespeeld en overrompeld door de tactiek van trainer Frank Wormuth, die zijn spelers over het hele veld liet 'pressen'. Maar uitgerekend Ajax zelf beheerst dat trucje als geen ander. In de in tense Champions League-wedstrijd tegen Real Madrid zetten de Amsterdammers hun Luka Modric van Real Madrid wordt van drie kanten belaagd: door de Ajacieden Tadic, De Jong en Neres. foto pim ras tegenstander ook ge ruime tijd onder druk. Het eerste kwartier wisten de Madrilenen amper wat ze mee maakten. Daarvoor is volledige overgave nodig. En juist in dat as pect is Ajax na de win terstop zo wispelturig. Trainer Erik ten Hag noemde het duel met Real zelfs Ajax' beste wedstrijd van het sei zoen. Resultaat leverde het niet op: de nummer 2 van de eredivisie ver loor met 1-2. Na afloop waren er dus alleen complimenten, ook van buitenlandse media. En die hadden het vooral over het 'jagende' Ajax. j Liverpool Bayern München Bayern München en Liverpool vechten op 13 maart in Duits land uit wie de kwartfinale van de Champions League bereikt. De Engelsen beten zich giste ren stuk op een strak georgani seerde tegenstander. Mikos Gouka Rotterdam/Liverpool ACHTSTE FINALES Gisteren Liverpool - Bayern München 0-0 Olympique Lyon - FC Barcelona 0-0 Vorige week Ajax - Real Madrid 1-2 Tottenham - Borussia Dortmund 3-0 Manchester United - PSG 0-2 AS Roma - FC Porto 2-1 Vandaag 21.00 uur Atlético Madrid - Juventus 21.00 uur Schalke - Man. City Wijnaldum geeft een pass, terwijl Kimmich en Gnabry (r) van Bayern hem nauwlettend in de gaten houden. foto epa

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23