Hulst vertrouwt op de Belgen Hoe prikkel jij je werkende leven? 12% 30% intermediair 7 SCHOLIERENVERKIEZINGEN KUSTSCHOOL Leerlingen van de Kustschool gingen een politieke strijd aan met elkaar. Ze richtten hun eigen partijen op en probeerden kiezers voor zich te winnen in het belfort in Sluis. ^rolijke verkiezingspos- K ters en partijprogram ma's voorzien van zelfge maakte tekeningen. De leerlingen uit groep 7 en 8 van de Kustschool hebben kosten noch moeite gespaard om de 'verkiezin gen' van gisteren te winnen. De scholieren van de schoollocaties in Cadzand en Zuidzande leerden de afgelopen weken alles over poli tieke partijen, onder de noemer 'Voortrekkers van verandering.' Ze kregen ook uitleg van wethouder Jack Werkman. ,,We hebben ge praat over het oprichten van een partij en wat er allemaal bij komt kijken", vertelt de wethouder. Ze bedachten daarna hun eigen partij, die ze in het belfort mochten pre senteren. Ook gingen ze met el kaar en met de wethouder in de bat, daarna werd er gestemd. Vier partijen zijn er in totaal, de ZVN (Zorg voor Nederland), WFS (Wietse, Florian en Siebe), ZMP (Zorg- en Milieupartij) en PVC. (Partij voor Cadzand). Op de com fortabele stoelen in de raadzaal overleggen de kinderen als vol leerde politici en zitten achter hun zelfgemaakte naambordjes. De presentatie wordt nog even geoe fend, door de microfoon. Als ou ders en grootouders binnendrup- pelen en het steeds drukker wordt op de publieke tribune, slaan de zenuwen nog steeds niet toe. ,,Nee hoor, wij zijn niet zenuwachtig", klinkt het zelfverzekerd. De cam pagnes zijn allemaal tot in de puntjes voorbereid. De ZVN., met zelfgemaakte T-shirts, trapt af. ,,Wij vinden het heel belangrijk dat dieren in het asiel vrijheid hebben", zegt frac tievoorzitter Mirte. Ook pleit de partij voor meer activiteiten met ouderen en workshops over hoe je met ouderen omgaat. WFS vindt onderwijs en milieu erg belang- Boterhammen in aluminiumfolie? Dacht het niet rijk. Er moeten meer elektrische auto's komen en in het onderwijs moet iedereen gelijke kansen krij gen. De Partij voor Cadzand is stellig. ,,We willen leuke dingen in het dorp, zoals een speeltuin en een winkeltje. En we willen met oude mensen iets gaan doen. Stem voor PVC, Als dit lukt, lukt alles!" Tussendoor worden partijpro gramma's en het promotiemateri aal uitgedeeld. Zelfgebakken koek jes, pennen, het publiek wordt overladen met cadeautjes. De frac tie van ZMP draagt broches ge maakt van blaadjes en heeft een duidelijke yell: 'Wees geen oen, stem op groen!' Fractievoorzitter Owen ijvert voor duurzamere scholen, zoals tablets op zonne- energie, deuren die vanzelf dicht- klappen om de warmte te behou den en verplicht herbruikbare bo terhamtrommels en drinkbekers: „Boterhammen in aluminiumfo lie? Dacht het niet." Ook duurza mere zorg voor ouderen is een speerpunt: de kinderen willen vrijwilligers spaarlampen bij ou deren laten installeren, oud papier ophalen en ondertussen een kopje koffie drinken. De fractie sluit af met een rap. Tegen zoveel enthou siasme is het publiek niet bestand. ZMP krijgt de meeste stemmen én een verrassing van wethouder Werkman: een taart. Naar aanleiding van berichtgeving hierover stelden raadsleden van de partij Groot Hontenisse schrifte lijke vragen aan het Hulster college van B en W. Zij waren geschrok ken van de conclusie van Over Morgen, dat overigens ook aangaf dat Sluis maar liefst 1700 huizen te veel heeft in 2040 en Terneuzen 1400. Volgens raadslid Frank van Driessche van Groot Hontenisse is er in Hulst juist behoefte aan nieuwbouw, onder meer vanwege de komst van Belgen. B en W nemen in antwoord op Groot Hontenisse de prognose van Over Morgen ook zeker niet over. Hulst denkt geen woningen over te houden, maar juist tekort te komen Het bureau dat het onderzoek op eigen initiatief deed, hield volgens het college onvoldoende rekening met lokale omstandigheden. Waaraan zij toevoegen dat 'de hui dige instroom vanuit België en an dere landen voor Hulst ook kansen biedt'. De provincie werkt bovendien met Hulst aan een nieuwe voor spelling over de ontwikkeling van het aantal huishoudens, waarbij wel rekening wordt gehouden met de plaatselijke situatie. Voorzich tigheid is op lange termijn wel ge boden, stellen B en W. In heel Hulst zijn de laatste vijf jaar redelijk wat woningen ge bouwd, gemiddeld 83 per jaar. Vo rig jaar waren dat er zelfs 137. Hier mee wordt, geven B en W aan, 'zo goed mogelijk ingespeeld op de woonbehoeften van verschillende doelgroepen in de kernen'. Van Driessche had daar juist zijn twij fels bij, vooral wat betreft jonge renhuisvesting en woningen voor senioren in de kleinere kernen. dinsdag 19 februari 2019 VL Zorg en milieu doen 't goed bij kiezer Sophie Stockman Sluis -ZMP-fractievoorzitter Owen Hulst laat zich niet van de wijs brengen door een onderzoek van bureau Over Morgen waarin staat dat in de ge meente in 2040 vijfhonderd woningen over zijn. Harmen van der Werf Hulst zoekt uitdaging door van baan te veranderen volgt binnen een jaar een opleiding oF training Vind een nieuwe uitdaging, verdien meer geld of volg een opleiding. Maak jouw keuze. Prikkel je werkende leven. Investeer. Ga naar intermediair.nl. De partijen bedienden zich van alle middelen om stemmen te trekken. foto boaz timmermans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54