7 Liseth Steendijk verruilde in 2010 het kappersvak voor dat van zeilmaker. Volgens haar baas is zij de beste Schouwse zeilmaakster. soms de facturering en offertes voor mijn rekening. Liever ben ik handmatig bezig. Aan de grote winterafdekzeilen met pvc begin ik niet, die zijn fysiek te zwaar. Daar vraag ik de jon gens voor. Naar de boten in de havens toe is ook niet zo mijn ding. Moet ik met mijn hoogte vrees van de steiger af van zo'n gammel trapje. Ik zit goed hier binnen." Liever staat de vraag baak van het bedrijf aan de snij tafel of te naaien en te stikken in de put. De hele bovenvloer is eigenlijk een werktafel. Met ga ten waarin het personeel kan staan en zo gemakkelijk grote stukken zeil naar zich toe kan bewegen. Wakker Vaak gaat ze op de flets naar haar werk. ,,Even wakker wor den. Ik ben geen ochtendmens. Buiten werktijd loop ik graag hard. De polder in of het bos van Westenschouwen. De kop leeg maken. Als mensen mij vragen wat ik voor werk doe, zeg ik vaak dat het professioneel knippen en plakken is en meer dan dat. We zijn hier ambachte lijk bezig. Het is bijna kunst wat we doen." Ik werk op Schouwen- L\ Duiveland Liseth Steendijk (36) uit Nieuwerkerk maakt graag van niets iets moois. Dat gaat bij haar werk voor Allround Zeil makerij uit Zierikzee veel ver der dan even een lapje stikken op het zeil. Ze heeft de kunst van het professioneel knippen en plakken in haar handen. Op de basisschool in Brui- nisse, waar ze opgroeide, vond Liseth Steendijk de vakken te kenen, handenarbeid en gym al het leukst. ,,Ik ben altijd graag met mijn handen bezig. Dingen zelf maken. Gewoon doen. Toen ik met mijn man ons nieuwe huis in Nieuwerkerk betrok, hebben we zelf het huis aange pakt. De elektriciteit, alles. Was ik lekker met een beitel in de weer. Aanpakken, heerlijk", ver telt de zeilmaakster op haar werk bij Allround Zeilmakerij aan de Industrieweg. In april 2010 begon ze daar te werken, nadat ze haar beroep als kapster zat was geworden. Kapsalon ,,Ik werkte in een grote kapsalon in Oude Tonge, maar dat was het na verloop van tijd toch niet." Ze keek op internet naar vacatures, stuitte op het bedrijf van Hugo Scharff en belde met de vraag wat werken bij een zeilmakerij inhield. Kom maar kijken, zei Hugo snel. Met een opleiding op het Hout Meubi leringscollege in Rotterdam zou Liseth wel eens heel geschikt kunnen zijn voor het repareren en vervaardigen van hoezen, huiken, (afdek)zeilen, kussens en wat al niet meer. Volgens Hugo is Liseth uitgegroeid tot We zijn hier ambachtelijk bezig. Het is bijna kunst wat we doen de beste Schouwse zeilmaak- ster. ,,Ik ben eigenlijk ziekelijk perfectionistisch", zegt ze zelf. ,,Tachtig procent is voor mij niet goed genoeg." ,,Maar wat zijzelf tachtig procent vindt, is voor een opdrachtgever honderd twintig procent", corrigeert Hugo. Vraagbaak Allround Zeilmakerij maakt geen serieproducten. Geen vijf tien zeilen van één stuk bijvoor beeld. ,,Het werk dat ik doe is divers. Ik neem als Hugo weg is dinsdag 19 februari 2019 SD Haar naaimachine werkt in een gat in de 'grond', zodat ze de zeilen makkelijk kan stikken. FOTO'S MARIEKE MANDEMAKER 4 In de wekelijkse rubriek, Ik werk op Schouwen-Duiveland, vertelt iemand over zijn werk op het ei land. In deze aflevering: Liseth Steendijk uit Ouwerkerk. Gerrit van Loon Zierikzee De grote loods van Allround Zeilmakerij met allemaal te maken doeken en zeilen. - Liseth Steendijk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50