0 O •Trainer dient ontslag in bij Philippine 8 ZEELAND DZK breidt reeks uit en kan titel al ruiken Grote oogst voor turnsters MTV Oefenmeester uit Terneuzen stopt per direct bij zondag-derdeklasser, een dag na de zevende nederlaag van het seizoen. ,,Ik was er klaar mee.'' Supertrio Luctor Heinkenszand slaat meteen toe Vader: ene dag pech, andere dag top tien Een wervelende start van de waterpolosters van DZK bleek het voorschot op een gemak kelijke zege. De Walcherse formatie was met 2-11 te sterk voor De Rog en boekte zo de veer tiende overwinning op rij. DZK schoot uit de startblokken in Weert. Binnen vijf minuten stond het al 0-4. De Zeeuwse ploeg keek niet meer om en speelde de tegenstander helemaal weg. Met nog zes wedstrijden voor de boeg en een voorsprong van negen punten komt het kampioenschap in de tweede klasse steeds dichterbij. De Middelburgse turnvereniging MTV keerde behangen met medailles terug uit Breda. De oogst bestond uit liefst twaalf gouden, elf zil veren en vijf bronzen plakken. Trainster Mi riam Dhanis keek met een goed gevoel terug op deze wedstrijd. ,,Tijdens toestelfinales re gent het natuurlijk altijd medailles, maar dit keer was het resultaat wel erg goed", zei ze. Turnschool Zeeland haalde eveneens een res pectabel aantal medailles: acht keer goud, vier keer zilver en vijfmaal brons. De turnsters van EMM Terneuzen kwam tot drie medailles (goud, zilver en brons). Bij de eerste voorwed strijd voor het NK in de vierde divisie in Kerk- rade werd Royan Kooijman van Thor Sas van Gent eerste bij de senioren en Samuel Mun- neke won goud bij de jeugdturners. Boere Vink Balk Tom Nieuwelink is niet langer trai ner van Philippine. De 41-jarige oe- fenmeester uit Terneuzen diende maandagochtend zijn ontslag in bij Dethlef Pieters, het hoofd van de technische commissie van de zon dag-derdeklasser. Philippine ver loor zondag in Zevenbergen met 3-1 van Virtus en ging daarmee voor de vijfde keer in de laatste zeven duels onderuit. Nieuwelink besloot vervolgens de eer aan zichzelf te houden. ,,Ik vind dat er respectloos met elkaar wordt omgegaan. De spelers onder ling, maar ook richting de techni sche staf', reageerde Nieuwelink. ,,De bereidwilligheid om voor el kaar te werken was er ook niet. Het is geen team. Zondag was er een speler die tijdens de wedstrijd de tactiek om ging gooien en zelf ging bepalen wie waar ging spelen. En ik vroeg een andere speler om te gaan warmlopen. Vijf minuten later kijk ik naast me en zie ik hem op de bank zitten. Hij had lang genoeg warmgelopen en kon invallen, zei hij. Die heb ik niet meer mee laten doen. Zo zijn er de afgelopen maan den meer incidenten geweest.'' De trainer had geen zin om te wachten tot de boel misschien es caleerde of dat de club hem van wege de tegenvallende resultaten zelf zou ontslaan. ,,Ik was er klaar Ik vind dat er respectloos met elkaar wordt omgegaan mee.'' Philippine pakte in de tweede periode pas vier punten, maar bezet nog wel de vijfde plaats in de derde klasse A. De achterstand op koploper RBC bedraagt inmid dels twaalf punten. De kans is groot dat Dennis de Nooijer het tijdelijk overneemt bij de derdeklasser. Mitchell, de zoon van de in december bij Hoek ont slagen trainer, speelt sinds dit sei- zoen bij Philippine en Dennis de Nooijer is ook als adviseur aan de club verbonden. Eerder dit seizoen kwam de oud-prof ook nog enkele keren in actie voor Philippine. De Nooijer (49) besloot onlangs om zijn voetbalschoenen niet meer aan te trekken, ook omdat hij aan het trainen is voor de Marathon Zeeuws-Vlaanderen. Oplossing Of Philippine nu aan De Nooijer gaat vragen of hij het tijdelijk over wil nemen, dat kan Dethlef Pieters nog niet zeggen. ,,We moeten wel zo snel mogelijk een oplossing vin den, want zondag staat er een be langrijke wedstrijd tegen Victo- ria'03 op het programma.'' Pieters vindt het jammer dat het zo is gelo pen. ,,Hier zit niemand op te wach ten. We hadden onlangs aan Tom laten weten dat we volgend seizoen niet met hem verder gingen. We hebben meerdere gesprekken ge voerd en hoopten na de tegenval lende resultaten in december en ja nuari op verbetering. Ik denk dat er geen chemie meer was.'' Dat is jammer voor de club, de spelers en Nieuwelink zelf, vindt Pieters. ,,Tom is netjes gebleven en heeft ons verteld dat hij stopt. Dat waardeer ik in hem. Het belangrijk ste is nu dat we dit seizoen in de derde klasse blijven. We zullen het tij moeten keren en weer grip op bepaalde zaken moeten krijgen.'' De laatste jaren zijn er nogal wat trainers vroegtijdig vertrokken bij de club. Pieters: ,,We moeten nu ook kijken of we voor een tijdelijke oplossing tot het einde van het sei zoen kiezen, of voor een trainer gaan die nu instapt en ook de ko mende jaren aan Philippine ver bonden is.'' Quote van de dag Je kan het competitievervalsing noemen.'' VLISSINGEN Met hattrick num mer vijf verstevigde Martijn Si- monse van Luctor Heinkenszand zijn leidende positie in het PZC- topscorersklassement. Zijn drie doelpunten tegen De Noormannen bracht hem op een seizoenstotaal van 26 treffers, goed voor 39 punten in het klassement. De aanval van Luctor Heinkens- zand heeft een extra impuls gekre gen doordat Rutger van Rossum tussentijds is overgekomen van Kloetinge. Met ook nog Tom Blom- aard in de gelederen heeft Luctor van Heinkenszand drie aanvallers die meer dan 100 doelpunten in het Zeeuwse voetbal in de benen heeft. Zaterdag, tegen De Noormannen, scoorden ze alledrie: Simonse maakte een hattrick, Van Rossum en Blomaard scoorden elk één keer. Mountainbiker Milan Vader boekte tijdens de vierdaagse Mediterranean Epic, zijn debuut wedstrijd voor de Franse ploeg KMC-Ekoï- Orbea, wisselende resultaten. Met name op de derde dag van de Spaanse koers kende de 23- jarige Walchenaar veel pech. Doordat hij meerdere keren lek reed, moest hij veel door het bergachtige gebied lo pen en kwam hij pas ruim een uur na de dag winnaar over de finish. Op zondag, de slotdag, zat Vader juist alles mee: hij finishte na 34,5 kilometer als ne gende, dicht achter de koplopers. In het eind klassement vond hij zich terug op de 63ste plaats. Topscorer dinsdag 19 februari 2019 GO WATERPOLO Scores DZK: Joyce Piek 4, Eline Bekkers en Loïs van den Berg beiden 2, Liliane Solé, Sylvia Crielaard en Claire Risseeuw allen 1. TURNEN 13 Met zijn der tiende doelpunt van het seizoen schoot Tom Boere koploper FC Twente gis teravond in vei lige haven tegen Jong PSV (0-2). Het was zijn acht ste goal uit een strafschop. I Na Meerten Dallinga, Ro bert van Stevendaal en Joey de Kok is ook de vierde Zeeuwse drie- bander in de Grand Prix te Oosterhout uit gespeeld. Twee nederlagen be slechtten het pleit van de speler uit Groede. Rick Balk gaat zondag-hoofd klasser VC Vlissingen na dit seizoen ver laten. De 26-ja- rige doelman keert terug bij Arnemuiden. ,,Dit is een te leurstellend seizoen gewor den voor mij'', aldus Balk. Nieuwelink houdt eer aan zichzelf Barry van der Hooft Terneuzen Tom Nieuwelink. -Tom Nieuwelink (41) o - PZC-sportverslaggever Rudy Boogert (links) praat met presentator Juriën Dam over Yerseke dat zaterdag vanwege een week endje weg niet met het eerste kan aantreden tegen FC Axel. Zie de PZC Voetbal Vodcast op pzc.nl. a (0 MOUNTAINBIKEN Martijn Simonse Luctor Heinkenszand 3A zat 22 1,5 33 Joran Maliepaard Duiveland 4B zat 30 1 30 Kyle Doesburg Hoek jjj 3e div zat 14 k 2 S*"" 28 Ronald Zwager Sinan Coban Duiveland 4B zat jS 26 f 1 f 26 HVV'24 jl 3A zon J 15 1,5 1 22,5 Erwin Franse Goes 3e div zod 11 'i 2 22 Gijs van Duijvenbode De Westhoek 4B zat 21 1 21 Sjoerd Verhulst Oostkapelle 2E zat 13 1 1,5 19,5 Niels Luteijn Zeelandia Middelburg j 2E zon Ij 13 (j 1,5 19,5 Joost de Witte Noad'67 j 3B zat jj 13 J 1,5 1 19,5 Patrick Joossens MZVC I 4A zat 19 1 19 Jens Pyfferoen Sluis 5A zon ~jTl9 1 ij 19 Maarten Hazelaar Oostkapelle l"2E zat Hm2 |M,5 j"™18 Miroslav Peric Terneuzense Boys T 2E zat S 12 1,5 t 18 Rik Impens Hoek 3e div zatl 9 f 2 18 Marvin Cornelis Hoofdplaat 3 5Azon T18 1 1 18 Abdoe Abdenbi Vlissingen j HB zon j 9 2 1 18

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40