Minister Dekker: pluim voor Slachtofferhulp Kam ■sa DAKOTECH 19 1 20 21 22 4 Ook geen extra risico als aantal gastreinen toeneemt, zegt staatssecretaris Voor het vervoer van gevaarlijke stoffen geldt op elk traject een 'ri sicoplafond'. Daaruit wordt afgeleid hoeveel tankwagons per jaar mo gen passeren. Op diverse plaatsen in het land, met name op de Bent- heim- en de Brabantroute, worden de risicoplafonds al overschreden. Het ministerie onderzoekt daarom momenteel of deze moeten worden verhoogd. De Zeeuwse lijn, tussen Vlissin gen en Roosendaal, komt daarbij ook in beeld. Daar geldt een grens van 10.300 tankwagons per jaar. In 2017 werden er 7666 geteld. De ver wachting is dat dat aantal de ko mende jaren fors gaat stijgen. De groei van Chemelot, het grootscha lige complex voor chemische indu strie bij Geleen, zal tot veel meer lpg-treinen van en naar de gaster- minal van Vopak in Vlissingen- Oost leiden. In een recent rapport van SPPS Consultants, opgesteld in opdracht van het ministerie, wordt de ver wachting uitgesproken dat het aan tal ketelwagens door Zeeland zal toenemen tot 14.000 per jaar. Dat betekent een 'blijvende overschrij ding van de risicoplafonds'. In hetzelfde rapport wordt gerept van 'een nieuw bedrijf' dat zich in 2020 in de Sloehaven wil vestigen, De veiligheid blijft voor mij voorop staan 'hetgeen vele nieuwe transporten over het spoor zal genereren'. Het gaat om een bedrijf dat destillaten, stookolie en petrochemische pro ducten op- en overslaat. Dat is goed voor ongeveer 10.000 tankwagons per jaar, als alles per trein wordt vervoerd. Meerdere Kamerleden hebben aan de bel getrokken over de hui dige overschrijdingen van de risic oplafonds in het land en de moge lijke verhoging van deze normen. Staatssecretaris Van Veldhoven zegt dat overschrijding van de pla fonds nog niet betekent dat de vei ligheid in gevaar is. De algemene regel daarvoor is dat er geen woningen mogen staan in een gebied waar de kans op overlij den door een ongeluk met een goe derentrein met gevaarlijke stoffen groter is dan 1 op een miljoen per jaar. ,,Aan deze norm wordt in heel Nederland voldaan", aldus de be windvrouw. De risicoplafonds zijn bewust krap om vervoerders te stimuleren andere routes te kiezen, zoals de Betuweroute. Het eventueel aan- passen van de plafonds wil de staatssecretaris in overleg met alle betrokken partijen doen. Er wordt ook gekeken naar alternatieven, zo als vervoer via binnenvaart ofbuis- leidingen. Van Veldhoven verwacht een be sluit over de risicoplafonds zeker niet vóór medio 2020. „Daarbij blijft voor mij de veiligheid voorop staan." Minister voor Rechtsbescherming Sander Dekker (VVD) bezocht gisteravond Slachtofferhulp Zee land om met medewerkers en vrijwilligers te spreken en zijn waardering te uiten voor hun werk. Ook partijgenoot burge meester Harald Bergmann was aanwezig in het kantoor van Slachtofferhulp in Middelburg. Voor slachtoffers staat de we reld vaak nog stil als anderen de draad van het dagelijks leven al weer hebben opgepakt. Dan is het luisterend oor van Slachtofferhulp enorm belangrijk, viel in de ge- sprekken te beluisteren. Mede werkers van Slachtofferhulp, on der wie ook professionals die dit werk onbetaald doen, staan daar naast slachtoffers met raad en daad bij. Zij begeleiden hen bij rechtsgang en wijzen hen op de rechten die zij als slachtoffer heb ben. Minister Dekker: ,,De mede werkers en vrijwilligers van slachtofferhulp zetten zich hier voor keihard in en verdienen onze aandacht!" In Zeeland bezoeken vrijwilli gers van Slachtofferhulp de men sen thuis. Dat is bijzonder; elders moeten mensen naar een kantoor toe, gaf een van de medewerkers aan. dinsdag 19 februari 2019 Veiligheid spoor niet in geding Lpg-trein rijdt door Goes. De veiligheid langs het Zeeuwse spoor is niet in het geding, ook niet als het vervoer van gevaar lijke stoffen de komende jaren verder toeneemt. Dat verzekert staatssecretaris Stientje van Veldhoven (Infrastructuur en Waterstaat) in een brief aan de Tweede Kamer, naar aanleiding van vragen van onder anderen het Zeeuwse Kamerlid Rutger Schonis (D66). Rolf Bosboom Vlissingen - Stientje van Veldhoven, staatssecretaris Ondine van der Vleuten Middelburg DON VRIJ FEB ACTIFJMËfifJM Dakotech - Erkende vakmensen Wij leveren en monteren deuren, dakkapellen kozijnen van de hoogste kwaliteit. Wij staan garant voor hoge betrouwbaarheid en uitstekende service. Contactgegevens Danielsweg 6, Heinkenszand Tel.: 0113 603 148 E-mail: contact@dakotech.nl V Groot assortiment, hoogste kwaliteit V Deskundig advies, thuis of in de showroom V Vakkundige montage, eigen ervaren monteurs V Energiezuinig, veilig en goed geïsoleerd wonen *Geldig tijdens de actiedagen in februari 2019. Vraag naar de voorwaarden. Uw partner voor ramen, deuren en dakkapellen. Profiteren? Bel 0113 603 148 of ga naar dakotech.nl/contact voor een vrijblijvende offerte! Minister Sander Dekker op bezoek bij Slachtofferhulp Zeeland. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36