PEER Pabostudenten krijgen meer muzieklessen Verbreding van de Tractaatweg als een groot feest afgesloten 2 ERNST JAN ROZENDAAL Column DE STELLING Vandaag: Laat de mol met rust Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters Viertal vast voor amok op terras Auto's botsen in tunnel GENT Vermiste man zwaar gewond bij ongeluk Het geld komt van het Fonds van Cultuurparticipatie. Met de subsi die gaat de pabo het muziekonder wijs in haar opleiding versterken. Studenten kunnen hun muzikale ervaringen en vaardigheden tijdens de opleiding straks vergroten en de muziekcultuur wordt actiever ge stimuleerd. Zo worden workshops, muzikale activiteiten en inspiratiedagen een nadrukkelijker onderdeel van de opleiding. Ook wordt er gewerkt aan instrumentale lessen in samen werking met de Zeeuwse Muziek- school en wordt het voor studenten mogelijk zich al tijdens hun studie te ontwikkelen tot vakspecialist muziek. Het lectoraat Onderwijsexcellen- tie, van de pabo en University Col lege Roosevelt, onderzoekt met do centen en studenten de mogelijk heden om muziek met andere vak ken te integreren. Het stimuleren van enthousiasme voor muziek, het vergroten van het zelfvertrouwen en het creëren van motivatie om met muziek aan de slag te gaan in de basisschool, staat centraal in bo venstaande plannen. Door nauwe samenwerking met het Codarts conservatorium te Rot terdam komen ook mogelijkheden voor studenten die méér willen met muziekonderwijs. Zo wordt gewerkt aan een popkoor voor stu denten, waarbij tegelijkertijd des kundigheidstraining voor de do cent plaatsvindt. HZ-studenten kunnen verder activiteiten van het conservatorium in Rotterdam gaan volgen. De verbreding van de Tractaatweg (Terneuzen-Zelzate) is gisteren in Westdorpe afgesloten zoals het project is uitgevoerd, als één groot feest. ,,Ik kom hier vaker", beloofde minister Cora van Nieuwenhuizen. Hoe anders was dat in 2015. Gede puteerde Kees van Beveren strui kelde over tegenvallers bij de ver breding van de Sloeweg. Zijn op volger Harry van der Maas straalde gisteren. De provincie houdt nu zelfs geld over. Hoeveel wilde hij nog niet zeggen. ,,We hebben geleerd van de Sloe- weg", zei commissaris van de ko ning Han Polman, ,,door er met een eigen projectorganisatie, de Trac- taatweg BV, dicht bovenop te zit ten. Dat heeft gewerkt." Met de verbrede Tractaatweg is de Zeeuws-Vlaamse wegeninfra structuur voor lange tijd gereed. Van der Maas had nog twee wen sen: een goede vrachtwagenpar king in de Kanaalzone én een spoorlijn Zelzate-bedrijventerrein Axelse Vlakte. Vier leerlingen van De Sterren pracht in Axel, Marisha Lensen, Marit Meesen, Joëlla Visser en Bente Ypma, werden nog extra in het zonnetje gezet door spreekstal- meester Maikel Harte. Ze wonnen een tekenwedstrijd van de Trac- taatweg BV en aannemer Boskalis: bioscoopkaartjes voor de hele klas. lk hield rekening met de vraag wiens ik was is niet vreemder dan bejaarde Ajaxfans die in de Arena Frenkie de Jong staan toe te juichen. Gijs Teuwsen, de zanger en blik vanger van PEER, moest er nog wel aan wennen, zei hij. Mensen die geld neertellen om hem met zijn kompanen los te zien gaan. Een beetje Middelburger kent hem wel, die jongen die af en toe op straat staat te spelen, voor de HEMA. Zo zette hij zaterdag het liedje Siren in, alleen, middenin de zaal, onversterkt, waarna halver wege het licht op het podium aan sprong en de rest van de band in viel, om te besluiten met het zin netje I heard the news today, oh boy, een buiging naar The Beatles. De nog korte geschiedenis van PEER in een notendop. Twee keer eerder riepen presen taties van Zeeuwse debuutal bums een vergelijkbaar gevoel van verwachting bij me op, die van Bl0f en Racoon. De 13-jarige dochter van de collega met wie ik was vindt PEER maar een gekke naam voor een popgroep. Ik heb het nooit als Nederlands be schouwd, tot een bezoeker zater dag aan de bar de groep in drie woorden recenseerde: bepaald geen mispeer. Hij zit al dagen in de cd-spe- ler van mijn auto. Laughing about it is far more exciting van de Middelburgse band PEER is zo'n plaat waardoor je onbewust het gaspedaal wat dieper intrapt, zo aanstekelijk zijn de korte, ener gieke rocknummers. Oppassen dus, anders is oom agent de laatste die lacht. Afgelopen zaterdag was ik in 't Beest in Goes, voor een optreden van de Zeeuwse jonkies. Hun con cert in de kleine zaal van Paradiso, een week eerder, trok enkele bus ladingen met scholieren vanuit de provincie, dus als vijftiger hield ik rekening met de vraag wiens vader ik was. Dat viel reuze mee. loopt een directe lijn van Britse bands als The Who, The Jam en wellicht Oasis naar hun grote voorbeeld Arctic Monkeys. Ze staan allemaal in mijn platenkast. Dat ik een kaartje koop voor PEER B9% NE&ERLANbERS (3EEFT NIET <3RAA<3 FOUTEN TOE dinsdag 19 februari 2019 Reageer op pzc.nl Gisteren: De overheid moet er alles aan doen om een middelbare school op S-Dui- veland te houden 1024 stemmen HULST Vier mannen zijn zondag avond aangehouden op verdenking van het ple gen van vernielingen op de Grote Markt in Hulst. Het gaat om twee man nen van 50 jaar uit Hulst en Koewacht en twee mannen van 44 en 38 uit België. Zij gooiden met terrasmeubilair en glas werk naar een horeca- medewerkster. De man nen wilden rond 20.00 uur op het terras van een café nog een drankje be stellen maar omdat de medewerkster vond dat ze genoeg alcohol op hadden, weigerde zij hen nog alcohol te serveren. Het viertal werd boos en schold de serveerster uit. Een terrasgast wilde de mannen stoppen en kreeg een stoel naar zich toegegooid. Hij raakte (licht)gewond aan zijn arm. BORSSELE Twee auto's zijn gister middag op elkaar gebotst in de oostbuis van de Westerscheldetunnel (richting Borssele). De buis was daardoor korte tijd dicht. Het verkeer werd vanaf 16.50 uur ge doseerd door de tunnel gelaten. Niemand raakte gewond bij de botsing. Wel was er blikschade. De auto's kon den op eigen kracht de tunnel uitrijden. De tun nelorganisatie paste de dosering toe, zodat niet te veel auto's ineens in de buis reden. Een 85-jarige automobi list uit Sas van Gent is zaterdagavond zwaar gewond naar het zieken huis overgebracht na een ongeluk op de R4 in Zelzate (B). De tachtiger stond bij de politie op gegeven als vermist. De band van de auto zou gesprongen zijn, waarna het voertuig tegen een verkeerspaal knalde. Het ongeval gebeurde zaterdag rond 20.30 uur op het kruispunt van de R4 met de Rijkswacht laan in Zelzate. De man reed richting Gent, toen zijn band ontplofte. De opleiding Leraar Basisonder wijs - de pabo - van HZ Univer sity of Applied Sciences heeft een subsidie van 90.000 euro gekregen om aanstaande leer krachten nog beter op te leiden om goed muziekonderwijs te kunnen verzorgen. De HZ inves teert eenzelfde bedrag. Luc Oggel Vlissingen De tekening van vier leerlingen (foto) van De Sterrenpracht in Axel is in een capsule gestopt, die in de Tractaatweg wordt ver stopt. Gedeputeerde Van der Maas (l) en minister Van Nieuwenhui- zen mochten er een ondertekend briefje bij doen. foto boaz timmermans Harmen van der Werf Westdorpe PEER maakt tijdloze muziek. Er NEE WIJ HEBBEN EEN ZELFWONENd HUIS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2