Ingrijpen bij Feyenoord Voor de winterstop zette de ploeg vol druk, na 22 PSV is na de winterstop niet de ploeg van voor de kerst. Kijk naar de tegengoals en er is een patroon: spelers die eerst altijd en overal agressief op de bal joegen, laten dat nu soms na. Ook in Heerenveen liep het stroef (2-2). In de titelrace kan dat dodelijk zijn. Kort Zivkovic verhuist naar China Richairo Zivkovic verlaat na anderhalfjaar KV Oostende en gaat in China voetballen bij Changchun Yatai (tweede niveau). De 22-ja- rige Nederlandse spits werd opgeleid door FC Groningen en stond drie jaar onder con tract bij Ajax. De aanvaller kwam daar niet verder dan elf officiële duels en werd uitge leend aan Willem II en FC Utrecht. De Graafschap strikt Bahoui In de strijd tegen degradatie kan De Graaf schap per direct rekenen op de inbreng van Nabil Bahoui. De Zweed is tot het einde van het seizoen vastgelegd, met een optie voor nog een jaar. De 28-jarige Scandinaviër, die transfervrij was, kan zowel op het midden veld als in de aanval spelen. Bahoui speelde bij AIK Solna, Al Ahli, Hamburger sV en Grasshopper Club Zürich. Hij kwam acht keer uit voor de Zweedse nationale ploeg. Berizzo bondscoach Paraguay Eduardo Berizzo moet Paraguay naar het WK van 2022 loodsen. De oud-trainer van Athletic Bilbao is gisteren aangesteld als bondscoach van het Zuid-Amerikaanse land. Berizzo is de opvolger van Juan Carlos Osorio. De Colombiaan stapte afgelopen week wegens privéomstandigheden op. Berizzo werd in december ontslagen bij Athletic Bilbao. De 49-jarige Argentijn was eerder ook trainer bij onder meer Celta de Vigo en Sevilla. Flitsen Quote van de dag De eredivisie is genivelleerd. De budgetten in de middenmoot kruipen naar elkaar toe Tennis Pogba Marge Het was de 25ste minuut zaterdag in Heerenveen. En er gebeurde wat ze bij PSV de afgelopen weken ook lieten gebeuren in Utrecht en Em- men. Halverwege de helft van de koploper begonnen tegenstanders aan acties die voor de winterstop meteen resoluut waren afgekapt. Maar nu dus niet. In Emmen mocht Michael Cha con kappen en draaien en kijken zonder dat een PSV'er ingreep. Prompt gaf hij een steekpassje op de scorende Nicklas Pedersen. In Utrecht dacht Gyrano Kerk staand bij de zijlijn: 'kom, ik dribbel eens naar binnen.' Ongestoord pakte hij 20 meter, forceerde een corner en het was boem, raak: 1-0. In Fries land leidde Nemanja Mihajlovic ook al dribbelend de 2-0 in van Michel Vlap. Onderweg grepen nu zelfs vier PSV'ers niet of nauwelijks in. Juist bij de koploper verwacht je dit niet. Want de trainer heeft daar het afjagen en het constante druk- zetten op de bal als speerpunt in de tactiek. In de stijl van het Atlético Madrid van Diego Simeone trok PSV onder Mark van Bommel maandenlang door de competitie. Het leek vaak wel een strafexpedi tie: de tegenstander naar één kant dwingen. Daar omsingelen. Bal af handig maken en hup, zelf aan de slag. Maar sinds de winterstop is het allemaal minder dwingend en sa- menhangend. In elk geval in delen van duels. Het is niet zo dat tegen standers kansen bij de vleet creë ren. Maar acht tegengoals in de hele eerste competitiehelft, het zijn er nu al zeven in de eerste maand na kerst. Ook FC Groningen maakte nog een goal waarbij de schutter, Ludovit Reis, volledig vrij kon aan leggen na een afgeslagen hoek schop. ,,Zoals we de goals weggeven mo menteel, dat mag echt niet. Dat is een punt van verbetering", erkende rechtsback Denzel Dumfries in Zet je goed druk als team, dan verliest Heerenveen de bal of schieten ze 'm uit, nu deden we dat niet Heerenveen. ,,Elk schot van tegen standers lijkt er nu in te gaan'', sprak captain Luuk de Jong. ,,Dat kun je pech noemen, maar je moet gewoon al zorgen dat ze niet zover komen. En dat moet je met z'n allen doen. Zet je goed druk als team, dan verliest Heerenveen de bal of ze schieten 'm uit. Maar nu deden we het niet goed en speelden ze er een paar keer zo doorheen.'' Is het de spanning die vat krijgt op PSV? Is de frisheid een beetje weg? Of heeft de lange zegereeks tussen augustus en december onbewust gezorgd voor een gevoel van: op 80 pro cent aan een wedstrijd beginnen kan ook wel? En: anders scoren we nog wel op het eind na een inhaalrace? Pedersen In Emmen maakte Nicklas Pedersen half januari ook nog een tweede goal, vlak nadat drie PSV'ers voorin hadden verzuimd even snel tien meter terug te sprinten in de omschakeling. Bergwijn, Pereiro, Malen stonden erbij en keken ernaar. Ook toen haalde Luuk de Jong De directie Toen Eric Gudde naar de KNVB vertrok, kwam er een nieuwe kop van jut. Dat is niet zijn opvolger Jan de Jong, pas anderhalf jaar als alge meen directeur werkzaam in de Kuip. Ook niet ex-tennisser Mark Koevermans, die zich nimmer met voetbaltechnische zaken bemoeit. Maar Martin van Geel. Die moet, onder meer volgens Van Hanegem en de Vrienden van Feyenoord, ver trekken. De 58-jarige Brabander, die met zijn beleid Feyenoord in 2017 kampioen maakte, is volgens hen een synoniem voor voorspel baar en gedateerd beleid. Spelers die in de eredivisie opval len, komen steevast in beeld bij Feyenoord. Verrassingen op trans- fergebied zijn er zelden. Maar er zit de criticasters van Van Geel veel meer dwars. De jeugdop leiding is hét speerpunt van de club, maar het tweede elftal van Feyenoord wordt niet serieus geno men. Bij AZ werd de winterstop ge bruikt voor een gedetailleerde, harde, interne analyse. Wat was er in de eerste helft van het seizoen fout gegaan? Wat moest beter? De kritische analyse in de Kuip? PSV en Ajax pakten wel heel erg veel punten. En Feyenoord had te kam pen gehad met blessureleed. Het waren de woorden van Van Geel. Geen scherpe conclusies. Het is dé reden dat onder meer de Vrienden van Feyenoord van hem af willen. De trainer Giovanni van Bronckhorst werkt nog iets meer dan twee maanden voor Feyenoord. Maar dat lijken er inmiddels twee te veel. De trainer zegt geen idee te hebben waarom Feyenoord nauwelijks een uitwed strijd wint. De trainer voorspelde ook een gretig Feyenoord tegen FC dinsdag 19 februari 2019 GO AANVALLER ZWEED DOEL: WK 2022 Bondscoach Emmanuel Mayonnade heeft zijn eerste Nederlandse handbalselectie be kendgemaakt. Danick Snelder ontbreekt nog. De aanvoerster miste eind vorig jaar het EK in Frankrijk vanwege een rugblessure. Oranje oefent op 22 maart tegen Duitsland. Paralympisch snowboardster Bibian Men- tel heeft de Laureus Award 2018 niet ge wonnen. In de categorie comeback van het jaar ging de prijs naar de Amerikaanse golfer Tiger Woods. Mentel is inmiddels gestopt. —Gertjan Verbeek, analyticus H Gaël Monfils is door zijn zege van het ATP- toernooi in Rotterdam 10 plaatsen ge stegen op de wereldranglijst: van 33 naar 23. Finalist Stan Wawrinka ging van plek 68 naar 41. Bij de vrouwen blijft Kiki Bertens achtste. 14 Manchester United zit bij de laatste acht in de FA Cup. Gisteren werd Chelsea ge klopt: 0-2. Ander Herrera en Paul Pogba scoorden. Voor Pogba was het zijn 14de goal van dit seizoen. 3 Borussia Dort mund kwam in de Bundesliga gisteren bij Nürnberg niet verder dan 0-0. De voorsprong van de koplo per op Bayern München is nog slechts drie punten. O cl 0) PSV niet meer Maarten Wijffels Eindhoven -Luuk de Jong, aanvoerder PSV Willem van Hanegem pleit voor veranderingen binnen Feyen oord. Voor frisse gezichten en nieuw elan. 'De Kromme' staat niet alleen in zijn mening. Maar de vraag is: waar, wie en hoe? Mikos Gouka Rotterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 22