14 Amsterdamse genezer geeft kinderen in Ghana dubieuze behandeling De Amsterdamse natuurgenezer Stephen Oduro behandelt ernstig zieke kinderen in Ghana met het giftige Miracle Mineral Supplement. Volgens Oduro, die ook in Nederland actief is, helpt het middel tegen kanker, malaria en aids. e Nederlandse Voedsel en Wa renautoriteit waarschuwde in maart 2018 voor het gebruik van Miracle Mineral Supplement (MMS). Het mengsel van natriumchloriet, citroenzuur en water wordt op internet aangeprezen als wondermedicijn tegen ernstige aandoeningen als kanker, malaria en aids. Inname kan bij regelmatig gebruik leiden tot acute en chroni sche gezondheidsrisico's als ernstige vermoeidheid, ademhalingsproble men, brandwonden in het maag darmstelsel en falen van nier en lever. De inspecteur-generaal vroeg de minister om maatregelen. In een deze week opgedoken video is te zien hoe de Amsterdamse na tuurgenezer Stephen Oduro eind 2018 een bezoek brengt aan een weeshuis in Ghana en daar MMS be reidt en verstrekt aan de kinderen. De leidster van het tehuis krijgt de opdracht de behandeling elk uur te herhalen. Oduro verzekert dat de ge zondheid van de kinderen, onder wie een aantal dragers van het aidsvirus, binnen enkele weken sterk zal verbe teren. Hij geeft het middel eigenhan dig aan een baby met een water hoofd. Hij zegt dat hij het medicijn in Ghana komt promoten. Vele koningen In Ghana presenteert Oduro zich als Barima Asamoah Kofi de Vierde, de naam die hij in 2002 kreeg bij zijn kroning tot een van de vele koningen in het land. In Amsterdam was Oduro, nu 66 jaar, in die periode ge zondheidswerker bij de GGD en zat hij in de stadsdeelraad in Zuidoost voor de PvdA. In een interview ver telde hij destijds over zijn droom: met een oude GGD-methadonbus door zijn geboorteland reizen om gezondheidsvoorlichting te geven. Anno 2018 heeft Oduro er een titel bij: bisschop voor de Ghanese vesti ging van de Genesis 2 Church of Health and Healing, een Amerikaans kerkgenootschap met filialen over de hele wereld. Oprichter Jim Humble lanceerde Miracle Mineral Supple ment als geneesmiddel. In Zuid- Amerika zou Humble in 1996 twee medewerkers van malaria hebben ge nezen met een mengsel van water, natriumchloriet en citroenzuur. Ik drink het al zes jaar. Elke ochtend een slok. Ik heb geen tandpasta meer nodig Terug in de Verenigde Staten richtte Humble een kerkgenootschap op, met het wonderwater als sacrament. Met MMS kan de zieke wereld in een tweede genesis gezond worden ge maakt, aldus de kerk, die de oplos sing niet alleen aanprijst als medi cijn, maar ook als alternatief voor vaccinaties. Op de website van het genootschap getuigen tientallen mensen van een wonderbaarlijke genezing. In Duits land, Canada, de VS, het Verenigd Koninkrijk en Australië gingen naar aanleiding van het gebruik officiële waarschuwingen uit. Oduro kwam twee jaar geleden in aanraking met de kerk; hij had in middels een praktijk voor natuurge neeskunde in Zuidoost. Ook hij nam het wonderwater tot zich en raakte volgens een getuigenis op internet verlost van zijn rugpijn en een hard- nekkig snurkprobleem. Na het vol gen van de verplichte cursussen werd hij in maart 2018 benoemd tot 'bishop of health' in Ghana. Op de in ternationale site van de kerk wordt Oduro genoemd als een van de offici- ele leveranciers van MMS. Prostaatkanker In een andere video vertelt Oduro dat hij het middel ook gebruikt bij zijn werk als traditioneel genezer in zijn woonplaats Amsterdam. Zo zou hij hier een man hebben genezen van prostaatkanker. De kerk heeft sinds november ook een vestiging in Zuid oost, in een kerkverzamelgebouw. Of tijdens de religieuze bijeenkomsten MMS wordt gebruikt is onduidelijk, maar de naam Health Restoration Center lijkt erop te wijzen. Er is nog een ander spoor dat naar MMS leidt. De hoofdvestiging van de kerk in Zuidoost zit volgens het han delsregister op het adres van de prak tijk van Oduro. Voor de kerk in zijn woonplaats is hij geen bisschop; dat is volgens de website van het kerkge nootschap weer een zekere bisschop Steven. Het blijkt te gaan om Steven Soeten, woonachtig in Belt Schut- sloot in Overijssel. Soeten is net als Oduro natuurgenezer en daarnaast eigenaar van Natufarm, een Europese internetwinkel in MMS. Oduro zegt Soeten niet persoonlijk te kennen. Op vragen stuurt hij aan vankelijk een promotievideo en do cumentatie. Na lezing van het artikel laat hij weten overtuigd te zijn van de heilzame werking van het middel. ,,Ik drink het al zes jaar. Elke ochtend een slok. Ik heb geen tandpasta meer nodig. Andere mensen kunnen be weren dat het giftig is, maar dat is niet mijn ervaring. Waarom zou ik mijzelf vergiftigen?" Over de kinde ren in Ghana zegt Oduro dat de kerk protocollen heeft voor het gebruik van MMS door kinderen en dieren. WAT IS MMS? Activiste eist verbod op MMS: 'giftig bleekmiddel' De praktijken van de Genesis 2 Church in Ghana zijn aan het licht gebracht door de Ierse activiste Fiona O'Leary, die al zes jaar campagne voert tegen het gebruik van MMS. „Weten schappelijk is vastge steld dat het gaat om een giftig bleekmiddel, on geschikt voor menselijke consumptie. In Ierland is het bij wet verboden om MMS aan te bieden als medicijn. Dat moet we reldwijd gebeuren." De beelden van het wees huis in Ghana maken O'Leary woest. ,,Deze kinderen worden ge bruikt als proefkonijn. Ze zijn in ernstig gevaar. Ik roep de autoriteiten in Nederland en Ghana op om een einde te maken aan deze gevaarlijke vorm van kwakzalverij." dinsdag 19 februari 2019 Bleekmiddel als 'medicijn' Patrick Meershoek Amsterdam - Stephen Oduro, natuurgenezer Miracle Mineral Supplement, ook wel verhandeld als Miracle Mine ral Solution of Master Mineral Solution, wordt verhandeld in vloeibare vorm, in tabletten en als spray. Het middel bestaat uit een deel natriumchlo- riet en een deel citroenzuur of zoutzuur dat wordt gedruppeld in water. Het re sultaat is chloor dioxide, dat onder meer wordt ge bruikt bij de pro ductie van bleek middel. Volgens verkopers op in ternet stelt MMS het lichaam in staat schadelijke stoffen te vernie tigen. Natrium chloriet is in Ne derland alleen toegelaten als ontsmettingsmid del. Daarbij wordt gewaarschuwd dat het middel niet in contact mag komen met voedsel, drank of grondstoffen daarvoor. Beelden uit het filmpje van Stephen Oduro in een wees huis in Ghana, eind 2018, waar hij MMS bereidt en verstrekt aan de kinderen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 14