Vorig jaar ook twee dodelijke ongelukken op hetzelfde stuk snelweg 7 Een verkeersongeluk bij Rosmalen heeft gisterochtend het leven gekost aan drie mensen. Het gebeurde op een deel van de A59 waar vorig jaar ook al dodelijke ongelukken plaatsvonden. Voorwaarden SGP aan steun voor kabinet w' - - De auto raakte gisterochtend rond 05.30 uur van de weg, vermoedelijk na het raken van de pijler van een verkeersbord, en sloeg over de kop. Daarop vloog de auto in brand. Een getuige probeerde de brand direct te blussen en de mensen uit de auto te bevrijden, maar dat lukte hem niet. Brandweer en politie rukten massaal uit, maar ook zij konden de inzittenden niet redden. De ravage was zo groot, dat de politie in eerste instantie sprak van een ongeluk met twee dodelijke slachtoffers. Pas bij het bergen van het voertuig werd duidelijk dat nog een derde persoon in de auto had gezeten. De identiteit van de slachtoffers is nog niet bekend. Er waren geen andere auto's betrokken bij het on geluk. De weg van Den Bosch naar Oss werd drie uur lang afgesloten. Het dramatische ongeval vond plaats op een deel van de A59 waar vorig jaar ook al ernstige ongeluk ken plaatsvonden. In juli raakte een auto van de weg, waarna deze op de naastgelegen weg terechtkwam. Ongevallen A59 »Een getuige probeerde de brand nog te blussen en de inzittenden te redden Een 21-jarige vrouw overleed, vier andere inzittenden raakten ge wond. En in november vloog bij precies diezelfde afrit een auto van de weg, waarbij een 46-jarige vrouw uit Oss omkwam. Haar zoons (23 en 21), man (47) en schoonvader (74) raakten gewond bij het ongeval. De politie verklaarde na het on geluk in november nog dat de weg veilig was. Er was volgens de politie geen aanleiding om te veronder stellen dat de noodlottige ongeluk ken te maken hadden met de veilig heid van het stuk snelweg. Gistermiddag rond 16.00 uur had nog een incident plaats op de A59: bij knooppunt Empel, bij de krui sing met de A2, reed een vrouw het water in. Zij raakte niet gewond. Onderzoek Rijkswaterstaat zegt nu in een reac tie dat opnieuw onderzoek zal wor den gedaan naar de veiligheid van het wegdeel. Dat gebeurt altijd na een dodelijk ongeluk, stelt een woordvoerder, ook al is in dit geval in november geconcludeerd dat de weg veilig is. ,,We bekijken welke invloeden er kunnen hebben mee gespeeld: we kijken daarbij naar verlichting, gladheid en andere fac toren.'' Ook de voorgaande onge vallen worden opnieuw in het on derzoek meegenomen. Het kabinet moet 'niet drammen' als het gaat om voltooid leven en vaccinatiedwang. Dat zei SGP- leider Kees van der Staaij dit weekend op een verkiezings congres van zijn partij. De coalitie dreigt haar meerder heid van één zetel in de Eerste Kamer te verliezen na de provin ciale verkiezingen. Voor het geval het kabinet dan steun gaat zoe ken bij de SGP gaf Van der Staaij alvast zijn 'wensen voor de ko mende periode' aan. De staatkundig gereformeerden stellen vooral op medisch- ethisch vlak voorwaarden aan steun van de SGP. Ze willen geen vaccinatiedwang. Dat thema is actueel geworden door de daling van de vaccinatiegraad. De VVD voelt er wel voor, maar voor het kabinet is het een stap te ver. Dieven stelen dure bonsais Zwarte sneeuw in Siberië Demente Thaise loopt naar China Granaat op straat gevonden maandag 18 februari 2019 GO Er was geen andere auto betrokken bij het dodelijke ongeval. FOIOBARI MttSltHS 1 s s,\» -1 •>-:jsJv Drama op A59 bij Rosmalen: drie doden Thijmen Alleman Rosmalen A2 Empel Rosmalen'' Ongevallen juli/nov 2018 Ongeval ondag 17 feb 180219 BD KAART: MAPS4NEWS Kijk op onze site bij /video Beelden van de ravage na het ongeluk op de A59. AMERSFOORT Kees van der Staaij tijdens het partijcongres. foto anp DARWIN Dieven hebben zater dag voor duizenden dollars aan bonsai- planten gestolen uit een kwekerij in de Australische stad Darwin. Ook werden potten meegenomen. Volgens ABC News zou de buit zeker 5000 dollar (ruim 3100 euro) waard zijn. De politie is nog op zoek naar de daders. Bonsaiplanten zijn zeer waardevol en kunnen honderden jaren oud worden. PROKOPJEVSK Verschillende steden in Siberië melden zwarte sneeuw. Het giftige goedje bedekt straten, bomen, auto's en daken. De mijnen en kolencentrales in de buurt zouden er schuldig aan zijn. KUNMING Een demente vrouw uit Thailand is na zeven maanden ver mist te zijn geweest naar huis terugge keerd nadat ze eind januari werd gevon den in de Chinese stad Kunming. De 59- jarige vrouw wandelde 640 kilometer en kwam door Myanmar en Laos. Ze droeg een Thaise identiteitskaart bij zich. Volgens haar dochter verloor de vrouw 20 kilo aan li chaamsgewicht. PURMEREND Op de Achterdijk in Purmerend is zater dag een granaat neer gelegd. De Explosie ven Opruimingsdienst Defensie EOD heeft het explosief veilig gesteld voor sporen onderzoek, aldus de politie. De granaat lag volgens lokale media niet ver van een cof feeshop. De burge meester heeft de cof feeshop voor onbe paalde tijd gesloten, meldt het Noordhol lands Dagblad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 7