NYNKEDEJONG Ook Nederlandse Nashville-verklaring voor jongeren EXTREEM VOORDELIG! Cruise Middellandse Zee Rondreis Klassiek Roemenië ©088-7070600 Gaat u mee op cruise of rondreis? €50 6 Column Binnenkort komt de nieuwe, toegankelijke versie van de Nashville-verklaring, daarna vol gen nog andere varianten. „Bij voorbeeld een vereenvoudigde versie voor de jeugd'', vertelt do minee Rinie van Reenen, woord voerder van de werkgroep. ,,Bin- nen de groep ondertekenaars is grote eenstemmigheid, het is de vraag of de vertaling eenduidig genoeg is en duidelijk voor hen die weinig van de Bijbel weten.'' Volgens Van Reenen blijft de verklaring inhoudelijk overeind, maar is betere toelichting nodig. ,,De vorige keer werd de tekst opgevat op een wijze die nadruk kelijk niet onze bedoeling was, dus we gaan er zorgvuldig mee om.'' Wanneer de nieuwe versies klaar zijn, is onbekend. De Nederlandse vertaling van de Nashville-verklaring leidde vorige maand tot enorme veront waardiging binnen en buiten de kerk. In de tekst worden homo's en transgenders afgewezen en bevestigen de ondertekenaars de 'traditionele christelijke leer over seksuele ethiek en gender'. ,,Dit is een stap erger dan we tot nu toe hoorden van de strenggelovigen'', zei theoloog Alain Verheij. „Arti kel 7 suggereert bijvoorbeeld dat je niet homo of transgender mag zijn omdat het een kéuze is. Alsof geaardheid niet bestaat.'' De inhoud blijft overeind, maar krijgt betere toelichting De werkgroep bood uiteindelijk excuses aan voor de manier waarop handtekeningen werden verzameld en voor de gebrekkige communicatie. „Sommigen heb ben het document gelezen alsof met de juiste aanpak een homo seksuele gerichtheid 'genezen' kan worden'', meldde de werk groep. ,,Of dat het erkennen of uitspreken van het homoseksueel gericht-zijn een zonde is. Hoewel wij een homoseksuele praktijk afwijzen, aanvaarden wij onze homoseksuele medemens.'' Echt duurzaam leven lukt me pas wanneer het me iets oplevert Daar was het mailtje van onze energieleverancier, met het gewijzigde ter mijnbedrag voor 2019. Iedereen gaat meer betalen, dat wisten we al. Bij ons viel het nieuwe bedrag nóg slechter uit. We zijn net ver huisd, en de vorige bewoners waren maar met z'n tweeën. Wij zijn met z'n vieren, en met twee kleine kinderen wisten we dat we meer wassen en afwassen dan het gemiddelde stel. We hadden ons dus voorbereid op een verhoging. Maar zo veel? googelden we ons een RSI-pols, op zoek naar oplossingen voor dit probleem. Minder douchen? Een nieuwe cv-ketel? We stoken de boel niet vreselijk warm, maar hoe koud zouden we het kunnen ma ken zonder dat onze kinderen onderkoeld in hun bedjes zou den liggen? nu de overheid ons middels hogere belastingen aanspoort om minder gas en elektriciteit te verbruiken, nu zit ik ineens te googelen wat driedubbel glas eigenlijk kost. heb je een perverse prikkel nodig. En de beste prikkel is een finan ciële. Goede bedoelingen hebben we allemaal genoeg. Maar vaak blijft het daarbij. Want tussen droom en daad staan praktische bezwaren, zo wist schrijver en dichter Willem Elsschot al. Ik oreer op verjaardagen over de voordelen van zonnepanelen. Maar of ons dak daar geschikt voor is, ddt zoek ik niet uit. In mijn hoofd ben ik al ontzettend duur zaam, met mijn bijna vegetarische eetpatroon en mijn binnenlandse vakanties. Maar echt duurzaam leven lukt me pas echt wanneer het me iets oplevert. optima forma. Ja, we doen heus wel ons best om het milieu min der te belasten: we scheiden ons afval, we rijden steeds minder auto, we vliegen zelden. Maar toen we ons nieuwe huis kochten, had den we meteen met duurzame ogen naar ons nieuwe stulpje kun nen kijken. Maar je geeft met zo'n verhuizing al zo veel uit, dat al die goede ideeën op de lange baan worden geschoven. Als je kunt kiezen tussen vloer isolatie en een nieuwe vloer, is het net wat aan lokkelijker om voor dat tweede te kiezen. Want dat zie je tenminste. Want nu de nieuwe ener gietarieven bekend zijn, reizen nl Vliegreis vanaf Rotterdam Fooien t.w.v. 77,- p.p. inbegrepen O.a. Napels, Rome Monaco Verlenging Barcelona mogelijk! Vertrek april t/m november M f t f m M Kijk voor ons volledige aanbod op onze website! Vliegreis vanaf Amsterdam Overnachtingen in 4* hotels incl. ontbijt O.a. Predeal, Targu Mures Boekarest Lokale NL-sprekende reisleiding Vertrek mei t/m oktober Vo(Lj OKV-5 ook op Q nu v.a. maandag 18 februari 2019 GO ^0 @Nynke Klimaathypocrie De omstreden orthodox-chris telijke Nashville-verklaring krijgt een vereenvoudigde Nederlandse versie. De tekst werd vorige maand terugge trokken na kritiek van politici, geloofsgenoten en lhbt'ers. Niels Klaassen Rotterdam De hele vrijdagavond Voor echte gedragsverandering Ziehier de klimaathypocriet in Tot het je geld gaat kosten. All Inclusive cruise! zie stipreizen.nl/roklrb 8-daagse groepsrondreis m zie stipreizen.nl/crprtb stipreizen.nl korting dus deze kunnen dagelijks variëren. Op onze website vindt u de juiste prijzen en kortingen. Op deze reizen zijn de ANVR reizigersvoorwaarden van toepassing. Bekijk a lie voorwaarden opstipreizen.nl/actievoorwaarden. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. 8-daagse cruise per 4* MS Sovereign

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6