Lang crossseizoen, maar nog 14 Novitas moet na 7-7 lossen VESTINGCROSS HULST Hulst heeft een veldrit om je vingers bij af te likken. Vanwege de grote namen, de ambiance en de sfeer. En als het weer dan ook nog heerlijk is... <S?)r Mathieu van der Poel De handbalsters van Novitas uit Hulst hielden gisteren in Oudenbosch lang stand tegen koploper De Beuk, maar moest uiteindelijk genoegen nemen met een nederlaag. Het werd 22-15. In de beginfase ging het gelijk het duel op tot 7-7. Daarna profiteerden de Brabantse vrouwen van wat slordighe den in het spel van Novitas. De Beuk ging met een kleine voorsprong de rust in. Volgens coach Erwin Bel van de ploeg uit Hulst stond de verdediging als een huis. ,,We veroverden telkens de bal, maar we verspeelden de bal ook weer net zo simpel.'' De thuisclub vergrootte na de pauze de marge tot vier pun ten. Novitas toonde wel veer kracht, maar kon het verlies niet voorkomen. De Beuk deelt in de derde klasse de kop met Dongen 3. Met vijf punten achterstand staat Novitas op de vijfde plaats. Er staan dit seizoen nog vijf wedstrijden op het programma. Eloy Raas heeft de langste adem Verspringer Joeri van der Hooft heeft gisteren een bronzen medaille gewon nen tijdens het Nederlands kampioenschap indoor. In Apeldoorn haalde de Zeeuws-Vlaamse atleet die klassering met een sprong van 7 meter en 18 centime ter. Daarmee bleef hij slechts twee centimeter achter op Dudly Boeldak (zilver) en twaalf centime ter op Rik Taam, die de titel pakte. Dammers PWG lopen de nacompetitie mis De dammers van PWG 's- Gravenpolder spelen ook vol gend seizoen in de eerste klasse. In het thuisduel met de Haarlemse Damclub moest er gewonnen worden om een plaats in de nacompetitie vei lig te stellen, maar na een spannende wedstrijd werd het 10-10. Bij een 9-9-stand moest Rianka van Ombergen akkoord gaan met remise, zo dat er voor PWG niet meer in zat dan een vierde plaats in de eindstand. Voor de ware liefhebber van het veld rijden was Hulst gisteren het walhalla. Bij de derde editie van de Vestingcross zat alles mee: het deelnemersveld was sensationeel, het parkoers stelde de coureurs op de proef en de zon Succes voor Beebikes Derde ronde is eindstation Van der Lijke ruikt aan top Van Anrooij straalde na de finish. Ze was zeventiende geworden. Van te voren had ze gezegd dat ze slechts hoopte op een plek bij de beste twintig. Want de Vesting- cross was zó sterk bezet, met liefst veertien vrouwen uit de top twin tig van de mondiale ranglijst. ,,Het ging heel goed", zei de Be- velandse. ,,Ik had een beetje geluk bij de start: ik mocht eigenlijk niet op de tweede startrij staan, maar de anderen lieten me er toch tussen. Daarna was ik ook goed weg. In één van de eerste bochten kwam ik wel klem te zitten en werd ik er nog door vijf ingehaald, maar op de steile klim pakte ik er ook weer een paar terug. Uiteindelijk zat ik vrij snel op die zeventiende plaats. Daar heb ik de hele tijd op rondge reden." Van Anrooij bolde op 2.46 minu ten van winnares Denise Betsema uit over de streep. Opmerkelijk was dat wereldkampioene Sanne Cant, die duidelijk een zeer slechte dag had, maar zestien tellen voor haar zat. Van Anrooij: ,,Na het WK in Denemarken ben ik nog ziek ge worden. Ik heb de wedstrijden in Hoogstraten en Middelkerke laten schieten om vandaag in Hulst goed te kunnen zijn. Gelukkig was ik dat ook. Het seizoen duurt al lang, maar ik ben nog niet op." Nationale wegselectie Het duurt ook nog twee weken voordat de Zeeuwse echt even rust heeft. Eerst rijdt ze nog de crossen in Leuven (zaterdag) en Oostmalle (zondag). En aansluitend heeft ze op Papendal een training met de nationale wegselectie. ,,Ik moet me die maandag al melden. Tja, het komt niet helemaal gelukkig uit, Ucl corerido*1 CirfLi5 maandag 18 februari 2019 VL HANDBAL Scores Novitas: Amber de Roover 6,Patricia Bel 4, Hieke Boënne 2, Patty van Kerckho- ven 2, Fenna Steijaert 1. ATLETIEK DAMMEN Een walhalla voor Roeland van Vliet Hulst SCHAKEN De 45e editie van het Open snelschaakkampioenschap van Schouwen-Duiveland kende zaterdag in Oleksandr Ruzay- kyn (links) uit Rotterdam een verrassende winnaar. Hij bleef Roeland Alders en Cedric Kerkmeester voor. foto pzc MOUNTAINBIKE Het Beebikes Nutswerk Moun tainbike Team keerde met twee ereplaatsen terug uit België van de 6 uur van Halle. Het eerste mannen- team, bestaande uit Thijmen van de Vrede, Michiel Van Echelpoel, Danny Sleeckx en Vin cent Meijvis, werd tweede. In de solo categorie werd Marjolein Gernler- Van Westen eer ste. JUDO Ook bij het Euro pean Open in Rome is judoka Sam van 't Wes- tende er niet in ge slaagd om ver te komen. De Vlissin- ger werd zaterdag in de derde ronde uitgeschakeld door een Rus. WIELRENNEN Wielrenner Nick van der Lijke is za terdag in de Ronde van Murcia, een tweedaagse in het zuiden van Spanje, als twaalfde geëindigd in zowel de tweede etappe als het eindklasse ment. De Middel burgse renner van Roompot-Charles had anderhalve minuut achter stand op winnaar Luis-Leon San chez. Het debuut van Shirin van An- rooij in de Vestingcross sprak tot de verbeelding, net als de rest van haar seizoen. ,,Ik wilde deze winter mijn eerste punten gaan pakken voor de UCI-ran- king", vertelde de zeventienja rige veldrijdster uit Kapelle. ,,Ik had nooit gedacht dat ik er al zo veel zou verdienen, waardoor ik nu 75ste op de wereldranglijst sta." Roeland van Vliet Hulst „Mentaal was het rond het WK best zwaar voor me. Ik was die titel natuurlijk al drie keer misgelopen. Een vierde keer wilde ik absoluut niet... Gelukkig ging het dit keer wel goed. Maar het was wel lekker om afgelopen week even een paar dagen te gaan skiën. Dan ben je er toch even uit. Dan kun je even de zinnen verzetten." ,,Mijn seizoen is natuurlijk - vooral door die wereldtitel - meer dan geslaagd geweest. Het was mooi om dit seizoen nog af te sluiten met twee overwinningen. Of ik niet ook die 33ste seizoenszege wil? Mwaoh, je moet keuzes maken hè. Dit was mijn laatste veldrit. Ik ga nu weer de weg op. Vanaf donderdag rijd ik de Ronde van Turkije. Fysiek zal die omschakeling naar de weg wel gaan, mentaal zat het wat zwaarder zijn."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 61