Enorme teamgeest en brede bank bij opgeleefd Terneuzen v? stm 13 FC Axel boekt tegen MZC'11 eindelijk de eerste zege op eigen veld (1-0) Tweede klasse E Axel De aanvaller speelde voor de win terstop een tijdje in het tweede elf tal, maar stelde zich dit jaar weer beschikbaar voor de hoofdmacht. ,,Ik ben blij dat ik de ploeg kan hel pen. Ik haal meteen negen punten uit drie duels en het was ook mijn honderdste doelpunt in de senio ren'', zei de matchwinnaar na af loop met gepaste trots. Vlak voor de winterstop bivak keerde Axel nog op de laatste plaats, maar na de twee uitoverwinningen tegen Nieuwdorp (1-3) en Seroos- kerke (0-2) en de winst in de ze vende thuiswedstrijd ziet de we reld er weer positiever uit voor de Zeeuws-Vlamingen. De ploeg zat in december nog in een dip. ,,Het was crisisberaad. Iedereen was er van doordrongen dat het moest ver anderen. Zo is de trainingsopkomst nu veel beter'', keek aanvoerder Nick van de Velde terug op een moeilijke periode. Houtepen lijkt zijn team op de rails te hebben. Hij toonde zich na afloop tevreden over het spel voor rust, waarbij zijn ploeg constant op de helft van de tegenstander voet balde. Het overwicht leidde niet di rect tot kansen tegen de compact spelende Zierikzeese ploeg. Houte pen: ,,Er staat een team, dat met vertrouwen speelt. Al zag je van daag wel dat er druk op de spelers stond. We hadden thuis ook nog niet gewonnen.'' Van de Velde had ook de druk ge voeld. ,,Maar we hebben het ons in de slotfase onnodig moeilijk ge- maakt'', wees hij naar twee opval lende momenten. Zo kreeg Joris Corijn een opgelegde kans om de wedstrijd met de 2-0 op slot te gooien, maar de inzet van de inval ler ging van dichtbij naast. In de slotfase kwam de thuisclub met tien man te staan door de rode kaart van Pedro Uitdewilligen, die voor een domme actie zijn tweede gele kaart ontving. Strafschop De jonkies van MZC kregen het ge voel dat er meer te halen viel. De Schouwse ploeg claimde een straf schop toen Axel-verdediger Shu- randall van Uijtrecht ver in blessu retijd binnen het strafschopgebied een overtreding beging op Jesse van der Linden. Heel Axel hield de adem in, maar scheidsrechter Chris van Rijswijk, die overigens dicht op de situatie stond, gebaarde dat Van Uijtrecht de bal speelde. ,,Hij tou- cheerde licht de bal. Daarna was er de botsing'', zei de Tilburgse arbiter later in de bestuurskamer. Van de Velde rekende op een strafschop. ,,We mogen best een Ik haal meteen negen punten uit drie duels en het was ook mijn honderdste doelpunt in de senioren keer meeval hebben.'' Axel ver diende de zege. Het kreeg de beste kansen toen MZC'11 wat aanvallen der ging spelen. Zo was Roy van Ham twee keer dichtbij een treffer en miste Urmelon Martis maar net een voorzet van de linkspoot. Het doelpunt kwam er toch, met een hoofdrol voor de gebroeders Ver- straeten. Ivo anticipeerde aan de tweede paal uitstekend op een lange bal van broertje Stijn, die een prima wedstrijd speelde. Van de Velde: ,,Verdedigend staat het goed. Dat komt ook door ons midden veld. We hebben gewoon een goede groep, met spelers die extra kwali teit hebben.'' Met creatieve spelers als Ibrahim Eryürük en Stijn Ver straeten, aanjager Tim de Feijter en de ijverige Van Ham aan de linker kant staat er een middenveld, dat zich kan meten met menig tweede klasser. Voorin kan FC Axel reke nen op de snelheid van Martis en de handige Ivo Verstraeten, die tegen MZC'11 zijn waarde weer bewees. Roosendaal heeft daarin nog twee duels tegoed en telt een achter stand van zes punten. Komende zondag kan Terneuzen een grote stap zetten richting die periodeti- Derde klasse A tel. Dan moet in Hulst worden ge wonnen van HVV'24.Onder inte rim-trainer Eddy van der Hooft is Terneuzen de weg omhoog inge slagen. ,,Zes op een rij, netjes hè'', reageerde de coach. ,,Met de oefen wedstrijden tegen Breskens (7-0), Koewacht (7-1) en Luctor Hein- kenszand (8-0) zijn het er negen.'' Het geheim achter de opmerke lijke revival? Een iets andere opstel ling, zegt de trainer. ,,Ik houd van vier echte verdedigers achterin. We hebben daarnaast middenvelders die diep gaan, en met Can Kiran en Marc Verwei twee spitsen die dicht bij elkaar spelen en elkaar makke lijk vinden. Ze weten precies wat ze aan elkaar hebben. Het pakt alle maal goed uit. Drie jaar geleden, toen ik het ook overnam, heb ik dat ook gedaan. Toen zei iedereen dat Marc Verwei geen spits was, maar in de laatste zes duels scoorde hij tien keer. We hebben bovendien een brede bank en een enorme teamgeest. Degenen die op de bank zitten, springen net zo hoog als we scoren en zijn net zo blij als we winnen. Dat is belangrijk hè.'' maandag 18 februari 2019 VL Verstraeten bewijst zijn waarde 64. I. Verstraeten 1-0 Ze moesten er bij FC Axel lang op moeten wachten, maar zater dag was het eindelijk zover. De ploeg van trainer Cees Hout epen behaalde zijn eerste thuis overwinning in de tweede klasse E van het zaterdagvoetbal. Tegen MZC'11 maakte Ivo Ver- straeten na rust het enige doel punt van de wedstrijd. Aector Dooms Matchwinnaar Ivo Verstraeten controleert de bal in het straf schopgebied van MZC'11. Links Urmelon Martis. foto peter nicolai FC Axel heeft nu net als DBGC, SSV'65 en Arnemuiden negen tien punten verzameld. De ploeg staat zevende omdat het één duel minder speelde dan dat trio. -Ivo Verstraeten Voor eigen publiek won Terneu- zen gisteren voor de zesde keer op rij. De Zeeuws-Vlamingen zetten ten koste van VVR (2-1) de opmars voort en tikten voor het eerst het linkerrijtje in de derde klasse A van het zondag voetbal aan. Terneuzen is in de strijd om de tweede-periodetitel met Roosendaal het kansrijkst. Peter van Kouteren Terneuzen 5. Kiran 1-0 27. Daemen (strafschop) 1-1 33. De Kok 2-1 Randy van Overmeeren duelleert met een aanvaller van VVR. Nick Claassen (rechts) geeft rugdekking. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 60