Publiek geniet van spektakel in Tholen Vlissingen verzuimt zichzelf te belonen tegen Halsteren a nieuwe nederlaag in andere situatie 11 0-1 JVCf Tholense Boys presteerde zater dag iets, wat niet veel ploegen lukt: Oostkapelle bij de strot grij pen. ,,Ons strijdplan pakte fantas tisch uit'', zag trainer Erwin de Nijs. ,,We hebben onze huid duur verkocht. Het is alleen jammer dat je geen punt pakt.'' Met zeven goals en zeven gele kaarten was het genieten voor de (neutrale) toeschouwer. ,,Maar ik kan niet zeggen dat het een spij kerharde wedstrijd was'', aldus De Nijs. ,,De voetballiefhebber is aan zijn trekken gekomen.'' Tholense Boys miste een hoop spelers door blessures en schorsingen. ,,Het was dus behoorlijk improvise ren.'' Al glij dend maakte Wouter Ver- duijn de winnende treffer op sportpark De Bent. Dat gebeurde in de 81ste minuut. Uitbundig jui chen deed de Oostkapelle-captain echter niet direct. ,,Het was vaag'', blikte Verduijn terug. ,,De bal was net over de lijn. De grensrechter Oostkapelle wint met 3-4 en loopt weer iets verder uit vlagde nog en Tholense Boys was flink aan het protesteren. Toen we zeker wisten dat-ie telde, kwam de ontlading.'' Het leverde Oost- kapelle de tweede-periodetitel op én uitbreiding van de reeks over winningen. De geel-blauwen hebben inmiddels twaalf compe titieduels op rij gewonnen. ,,Het gat met de concurrenten is weer groter geworden'', aldus Verduijn. VLISSINGEN Hoofdklasser VC Vlissingen hield gisteren een punt over aan het treffen met Halsteren. De ploeg van interim-trainer Thomas Ragut streed gisteren voor iedere meter, had een licht over wicht, maar bleef uitein delijk steken op 0-0. „Onszelf belonen, daar ligt het nog wel eens aan dit seizoen." Als allerlaatste verliet Josimar Pattinama (foto) de kleedkamer. Hij hield een dubbel gevoel over aan de ont moeting met zijn oude ploeg Halsteren. ,,De eerste helft was redelijk in evenwicht'', vond Pattinama. ,,In de tweede helft konden we erop en erover. Daar had ik zelf een aandeel in, door een strafschop te missen.'' In de 63ste minuut kreeg Vlissingen een penalty, toen Renzo Roemeratoe overduide lijk naar beneden werd getrok ken. Aanvoerder Pattinama nam zijn verantwoordelijkheid, maar miste. „Dit keer liep het niet goed af, maar de volgende keer zal ik er gewoon weer staan", sprak de spits na afloop. Pattinama speelde een dijk van een wedstrijd, maar liet na zichzelf én Vlissin- gen te belonen. Beide ploeg beëindigden het duel met tien man. Perry Bier- kens (Halsteren) kreeg voor rust twee keer geel, Vlissinger Etienne Mallie kort na rust di rect rood. beter zijn'', stelde Veenstra. ,,Als je dit soort wedstrijden niet wint, moet je tegen ploegen die hoger op de ranglijst staan bonuspunten pakken. Anders kom je in de pro blemen.'' Door de nederlaag is het verschil met plek vijftien - wat aan het eind van de rit nacompetitievoetbal be tekent - geslonken tot drie punten. Wel heeft Goes nog een duel te goed. ,,We zitten in een situatie dat we voor handhaving spelen'', be kende Veenstra. ,,We kunnen niet roepen dat het wel goed komt. Maar we moeten het ook niet dramatise ren.'' Wat begin dit seizoen meezat, zat gisteren tegen. Volgens Veenstra had Goes twee strafschoppen moe ten krijgen bij een 0-0-tussenstand. In de eerste helft kreeg de thuis- ploeg een vrije trap toegekend na een handsbal, terwijl sommigen dachten dat de bal in het straf schopgebied met de hand getou cheerd werd. ,,Daar kun je over De groep is over de rooie. We hebben de hele week op spelhervattingen getraind - Rogier Veenstra twijfelen'', aldus Steve Schalkwijk. De aanvaller was een stuk stelli ger over een situatie in de 54ste mi nuut, waarbij hij zelf betrokken was. Op aangeven van Ruben Be- suyen snelde de spits richting het vijandelijke doel. Schalkwijk ging naar de grond. De scheidsrechter wuifde het voorval weg en ty peerde de situatie na afloop als een 'moeilijk moment'. Enkele minuten na de wedstrijd reageerde Schalkwijk furieus. ,,On- begrijpelijk. Hoe kun je dit niet zien? Het was gewoon een ippon.'' Veenstra kon zich vinden in het on begrip. ,,Als een wedstrijd zo dicht bij elkaar zit, maken zulke details het verschil.'' Aanvoerder Ruben Hollemans zag het anders. ,,Natuurlijk waren er een paar discutabele momenten. Maar het ligt vooral aan onszelf. Eén ploeg verdiende het om te winnen; dat waren wij, maar we maken de kansen niet af.'' Tim de Winter en Ray Kroon waren voor rust het dichtst bij een treffer. Na de pauze kreeg Schalkwijk een dot van een kans. Ook hij miste de scherpte. Spelhervattingen In de 65ste minuut kreeg Goes het deksel op de neus. Lars Loermans zette de bezoekers uit een hoek schop op een 0-1-voorsprong. De treffer bleek uiteindelijk het beslis sende doelpunt. ,,De groep is over de rooie'', meende Veenstra. ,,We hebben de hele week op spelher vattingen getraind.'' Ook Holle mans baalde. ,,Echt zuur dit. Vooraf zeiden we tegen elkaar: deze wed strijd mag je niet verliezen. Toch staan we weer met lege handen. Het is vrij duidelijk dat we op dit moment tekort komen. Zie hier maar eens uit te komen.'' niet gehad? We hebben nu drie keer op kunstgras gespeeld (bij Meto, Odio en Hontenisse, red.) en drie keer gewonnen. Ik speel liever op gewoon gras, maar in de vierde klasse liggen de velden meestal niet best. Dan krijg je allemaal van die stuiterballen. Op kunstgras weet je hoe een bal rolt. Normaal hebben wij op kunstgras de bal, maar dat was nu niet zo. Hontenisse zette vroeg druk.'' Is Steen nu een titel kandidaat? ,,Ik ben de enige nieuwe speler bij Steen en gehaald als spits'', zei Wauters. ,,Elk jaar is het nét niet geweest. De ploeg hunkert al zo lang naar meer. Ik hoop ze daar heel erg mee te kunnen helpen.'' maandag 18 februari 2019 VL oert Hontenisse Tholense Boys-Oostkapelle was zonder twijfel de specta culairste wedstrijd van het weekend in de tweede klasse E. De bezoekers trokken in de slotfase aan het langste eind: 3-4. Erwin de Nijs en Wouter Verduijn blikken terug. Stefan Maas Tholen m Mf. Sklds fCUiJK I Otlll Goes - JVC Cuijk 0-1 65. Loermans Opstellingen Meulmeester Centen Klap El Malki Tawfik Hendric Bank Grotenhuis 75. De Vlieger Lejic Dekker Broenland Hollemans Graat Nguyen Loermans 84. Manuhuwa Renirie De Winter 73. Van den Heuvel Besuyen Alakmak 67. Franse 90. Chi Schalkwijk Schoonhoven Scheidsrechter: M. Kok (Maastricht) Toeschouwers: 275 Armand Wauters (links) gaat diep in het duel met Hontenisse. De spits besliste de topper met twee goals. FOTO'S PETER NICOLAI :v vuurwerk. Het spel wordt even stilgelegd het afsteken van na

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 58