HVV'24: gewogen en te licht bevonden Voor Vogelwaarde lijkt de gifbeker nog niet leeg Sluis moet diep gaan tegen taai Hoofdplaat li;, L Goes zit na 10 VIERDE KLASSE TOPPER Armand Wauters is de gevierde man tijdens de op zaterdagavond gespeelde derby. De spits neemt tegen Hontenisse (0-2) beide treffers voor zijn rekening en bezorgt Steen de koppositie. K9 Bij HW'24 ontbreken Jos hua Geertsen en Roy van Dorsselaer al geruime tijd door een kruisbandbles sure. De snelle aanvaller Jasper Sponselee is sinds kort met eenzelfde blessure niet be schikbaar. De geschorste topsco rer Sinan Coban was in de topper evenmin van de partij. Trainer Pieter Ongenae toverde middenvelder Lamine Tew (foto) als spits uit de hoge hoed. De Belg scoorde beide Hulster treffers en keek persoonlijk terug op geen slechte wedstrijd, omdat er drei ging van hem uit ging. ,,Ik heb drie jaar geleden voor het laatst in de spits gespeeld, bij Haasdonk'', vertelde hij na afloop. ,,Het was ei genlijk niet mijn positie, maar toen de trainer vertelde dat ik in de spits zou beginnen, heb ik ge zegd dat ik dat gewoon zou doen. Het was een beetje moeilijk'', bleef hij bescheiden. ,,Maar ik heb wel twee keer gescoord en bijna nog een assist gegeven. Die kans werd op de keeper getrapt.'' Ongena sprak over een gok, die goed had uitge pakt. Toch schoot HW'24 in de topper tekort. „We zijn gewogen en te licht bevonden'', vond de trainer. ,,Ik denk dat we tegen de kampioen hebben ge speeld.'' En toch: ,,Ik zal me niet gauw verschuilen achter excuses, maar de 3-1 was zuiver buitenspel. Na die goal kwamen wij terug tot 3-2. Ik had het nog wel eens willen zien, als die goal was afgekeurd.'' op een uitval", vertelde de trainer. De vechtlust die Hoofplaat op de mat kon leggen resulteerde in een 1-0-voorsprong. Topscorer Jens Pyfferoen maakte in de 39ste mi nuut vanaf elf meter de 1-1. Na de thee was het spelbeeld hetzelfde. ,,De individuele kwaliteiten gaven in de tweede helft de doorslag. Dat kwam in de tweede helft een stuk meer tot uiting", aldus Pols. Uiteindelijk kwam de verlos sende 1-2 voor Sluis pas in de 86ste minuut op naam van Bob Huij- bregtse. Het slotakkoord kwam op naam van Marnix Missaen; hij schoot de 1-3 tegen de touwen. ,,We hebben als collectief goed ge speeld en een nette teamprestatie geleverd", besloot Pols. Vierde klasse A We wisten dat er een muur aan verdedigers zou staan - Marco van Vlierberghe publiekswissel, omdat hij uiterst effectief met de twee mogelijkhe den die hij kreeg om was gegaan. De spits profiteerde van twee mo menten van onachtzaamheid in de opbouw van Hontenisse. In de eer ste helft bleef Wauters na een kwartier spelen uiterst koelbloedig, toen hij door Rory van de Branden vrij voor invaller-doelman Pim de Bakker werd gezet: 0-1. Tien minuten voor tijd mikte hij vanaf de rechterflank raak na nieuw balverlies in de Hontenisse-gelede- ren (0-2). Dat was een bevrijdende goal, omdat die viel in een fase dat Onderonsje Elk jaar is het nét niet geweest. De ploeg hunkert naar meer m^MÊÉtÊm maandag 18 februari 2019 VL Met een verre van complete ploeg verloor HVV'24 van RBC Roosendaal. De topper in de derde klasse A van het zondag voetbal eindigde gisteren in 5-2 voor de Brabanders, die zich door de winst aan kop van de ranglijst nestelden. HVV'24 zakte naar de derde plaats. Peter van Kouteren Roosendaal VOGELWAARDE Vorig jaar werd Vogelwaarde kampioen in de vijfde klasse A, met acht tien zeges in 24 duels. Dit sei zoen is de ploeg van trainer Marc de Kunder hekkensluiter in de vierde klasse A, met slechts één driepunter. Gister middag werd verloren van WVV'67 (2-3). ,,Vorig seizoen moest ik mensen teleurstellen, nu val len ze bij bosjes af. We misten vandaag vijf basisspelers, in clusief de doelman. En dan vielen er tijdens de wedstrijd opnieuw drie spelers gebles seerd uit'', aldus De Kunder. Ondanks al die tegenslag herstelde Vogelwaarde zich in de slotfase nog bijna van een 3-1-achterstand. Met nog tien minuten te gaan schoot Randy Lauret de bal uit een vrije trap fraai in de kruising (2-3), waar door de ploeg zich herpakte. Maar kort voor het laatste fluitsignaal verloor Vogel waarde nog aanvoerder Rick Moens. ,,Een rode kaart nadat hij weggleed en zijn tegen stander meenam. Die jongen heeft volgens mij nog nooit rood gehad, een soort ideale schoonzoon.'' De tweede seizoenshelft ziet de Kunder desondanks met vertrouwen tegemoet: ,,We krijgen nog bijna alle concur renten thuis, daar moeten we ons op richten. Hopelijk zijn er dan weer wat spelers terug.'' Zondag-vijfdeklasser Sluis kon gisteren met een tevreden ge voel terug kijken op de wed strijd tegen Hoofdplaat. De ploeg van de trainers Danny Pols en Jacky Caniere versloeg Hoofdplaat met 1-3 en kon weer drie punten bijschrijven. Het verschil met achtervolger Nieuw Borgvliet bedraagt nog steeds twee punten. Lars van Paemel Hoofdplaat Pols was erg tevreden over het veldspel van zijn ploeg. ,,Wij had den het meeste balbezit. Hoofd plaat had maar één missie, alles naar voren schieten en wachten Effectief Steen vl Peter van Kouteren Kloosterzande Het eerste competitie duel op het nieuwe kunstgrasveld leverde Hontenisse behalve veel balbezit niks op. In de topper tegen medekoploper Steen speelde de thuisploeg vooral op de helft van de gasten, maar de punten gingen mee naar Steen. Armand Wauters werd met twee treffers matchwinnaar: 0-2. De voormalig aanvaller van HVV'24 kreeg vlak voor tijd van trainer Carlo van Grimberghe een 0 Hontenisse 2 Steen 10. Wauters 0-1 79. Wauters 0-2 het wachten was op de gelijkmaker. Hontenisse speelde op de helft van Steen en viel aan over de flanken. Steen - dat verdedigen tot kunst had verheven - wankelde soms, maar viel niet om. ,,Ze hingen met zijn allen rond de zestien. Meer hebben ze niet gedaan'', stelde Alex van Dongen zuur vast. Verliezend trainer Marco van Vlierberghe vond dat hij zijn ploeg weinig kon verwijten. ,,We wisten dat er een muur aan verdedigers zou staan en hebben constant op hun helft gespeeld. Ze konden de bal niet bij zich houden en schop ten hem overal naar toe. We had den grip op de wedstrijd, maar maakten fouten. Daar is vooraf nog zó op gehamerd: pas op voor balver lies, want daar loeren ze op.'' Steen boekte in een rechtstreeks duel met als inzet de koppositie de vijfde zege op rij en lijkt in een klasse waarin veel teams weinig voor elkaar onder doen met een sterk collectief een serieuze titel kandidaat. De bezoekers namen re vanche voor de eerder dit seizoen op eigen veld geleden nederlaag en lijken garen te spinnen bij het ver trek van enfant terrible Robin Ma- riman, die naar België is gegaan. ,,Dit was niet verdiend'', gaf Ar- mand Wauters direct na afloop toe tijdens een onderonsje met Rob de Pooter (Hontenisse). ,,Ik denk dat jullie zeventig procent balbezit hebben gehad.'' Met zijn tweede van de avond schoot hij Steen in -Armand Wauters veilige haven. ,,Natuurlijk ben ik bang geweest dat het 1-1 zou wor den. Hoeveel corners hebben ze .4 l" u. - r ('o r Group ■mi. ,wi~. Ruben Besuyen probeert twee spelers van JVC Cuijk van zich af te schudden. Rechts Jelle Klap. foto rené van der vliet In de ogen van Rogier Veenstra had Goes op bezoek bij OFC (4- 0-nederlaag) niet de juiste hou ding. Volgens hem straalde zijn ploeg uit dat een nederlaag on vermijdelijk was en dat er een week later toch wel gewonnen zou worden van JVC Cuijk. Een vorm van misplaatste arrogan tie, was de lezing tussen neus en lippen door. Len Wolters Goes De oefenmeester kreeg gisteren ge lijk, al verweet hij zijn spelers niets. Met topscorer Erwin Franse als wisselspeler (hij was de hele week ziek) verloor de promovendus van de degradatiekandidaat. ,,Dit is een ploeg waarvan wij vinden dat we

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 57