De Punt een stadsboerderij voor iedereen SCHOUWEN-DUIVELAND 19 Het zit er ramvol in de zomer. Dus snakken de ondernemers in Renesse naar mensen die er willen werken. Daar willen ze zelf ook wat voor doen. Met 70.000 slapende gas ten in de zomer is Re nesse tijdens het hoog seizoen groter dan een stad als Middelburg of Terneuzen. Niet zo gek dat Renesser onderne mers staan te trappelen om perso neel. Bij het dorpshuis van Re- nesse lag zaterdag tijdens de ba- nenmarkt nog nét geen rode loper uit. Maar de boodschap was duide lijk. ,,We moeten nóg meer inves teren in mensen. Dat is ons groot ste kapitaal", zei Anton Krijnse Locker van het organiserende On dernemend Renesse aan Zee. Die vacaturemarkt is nog maar een eerste aanzet, beloofde hij. De bedoeling is om het project digi taal door te trekken. ,,En mis schien, maar dat zeg ik even vanuit mezelf, moeten we eens gaan den ken aan de oprichting van een ei gen uitzendbureau voor Renesse." Want puur vanuit het dorp, dat zo'n 1500 inwoners telt, houd je de boel in Renesse niet draaiende. Tel daarbij op dat de Nederlandse ar beidsmarkt op dit moment ge spannen is. Er is veel vraag naar medewerkers en maar weinig aan bod. Ook de samenleving is veran derd. ,,Mensen willen wel werken, maar ze willen ook chillen." Toch valt er een hoop te ritselen, bleek tijdens het minisymposium voorafgaand aan de banenmarkt. Daar presenteerden onder meer Zuidhoek en Pontes Pieter Zee man zich aan de ondernemers. Al lebei organisaties die voortdurend op zoek zijn naar een wisselwer king met het bedrijfsleven. Hele maal in het straatje van wethouder Cees van den Bos. Hij benadrukte het belang voor Schouwen-Duive- land van het behoud van voortge zet onderwijs, een krachtig be drijfsleven en de zorg voor men sen met een afstand tot de arbeids markt. ,,Dat grijpt allemaal in el kaar." Arbeidskrachten van elders halen, kan ook. Idora Horeca Ser- Puur vanuit het dorp houd je de boel in Renesse niet draaiende vice voert zomers vijf bedrijfsbus- jes vol uitzendkrachten vanuit Rotterdam richting het eiland. Zelfs internationaal zijn er moge lijkheden, deed Lilian Boot van het UWV uit de doeken. Dat ge beurt via de Europese organisatie Eures. Probleempje is wel de huis vesting. Het is één van de knel punten waar Ondernemend Re- nesse aan Zee ook de tanden in ge zet heeft. Samen met de gemeente, Recron en Zeeuwland wordt on derzocht of het mogelijk is tiny houses te plaatsen voor mensen die in het seizoen komen werken. Maar dat probleem is, volgens Krijnse Locker, deze zomer nog niet opgelost. Wat wel al direct kan, is Renesse niet alleen richting gast maar ook richting (potenti ële) werknemer op de kaart zetten. De druk bezochte banenmarkt leek in ieder geval een schot in de roos. Zo'n vijfentwintig bedrijven presenteerden er dik 90 vacatures. Niet alleen als stenciltje aan de muur maar ook door in gesprek te gaan met bezoekers. CV-dokter Kemal Metin van het UWV deelde tips en tricks uit. ,,Vergeet niet al les wat relevant kan zijn te mel den. Je moet de verborgen kwali teiten en vaardigheden van men sen naar boven halen. Die kunnen precies zijn wat een werkgever zoekt." Esme Soesman Zierikzee Die stadsboerderij opent woensdag 3 april officieel de deuren. Niet dat de hele boel dan tegen die tijd al in kannen en kruiken is. Maar met de Boomplantdag (14 maart) en NL Doet (15 en 16 maart) kan een grote slag worden geslagen. Zaterdag werden tijdens een creasessie op de boerderij verschillende plannen in de steigers gezet. Vijfentwintig mensen trokken in groepen over het terrein van De Punt voor een schouw. Voor acht schouwplekken werden verbeterplannen opgesteld. ,,Zo staan in de speeltuin een paar mooie dingen maar het kan daar veel leuker. Met vergroening en door bijvoorbeeld de aanleg van een wilgenteentunnel", zegt Greet Timmerman van Gors. Ook de me dewerkers van De Punt (cliënten van Gors) brainstormden mee. Groen Verbindt, het plan waar de stadsboerderij uit voortkomt, gaat verder dan het terrein van de kin derboerderij alleen. ,,Je verbindt na tuur, de stad en de kinderen. Groen Verbindt gaat de wijk in". Hoewel De Punt altijd al uitblonk in crea tieve plannetjes is Timmerman ra zend enthousiast. ,,We zijn er na tuurlijk nog niet, maar dit is écht een mooi project. De grote meer waarde is dat een aantal partijen zich hieraan verbindt. Wijkbewo ners, Hart van Poortambacht, NME, SMWO en Zeeuwland. Die organi satie vindt het belangrijk dat haar huurders in een mooie buurt wo nen. Door al die partijen wordt de stadsboerderij echt van iedereen." Educatie Met steun van de gemeente. Daar naast is er Europese subsidie be schikbaar gesteld. Op de stadsboer- derij is het de bedoeling te ver duurzamen. Mensen te inspireren (onder meer met een Zeeuwse moestuin) en educatie te bieden aan kinderen. Zo leeft de wens om een waterspeelplaats aan te leggen, met behulp waarvan kinderen spe- lenderwijs kennis over water kan worden bijgebracht. Met het onder dak krijgen van NME (Centrum voor Natuur- en Milieueducatie), per 1 maart, zijn de drempels laag. De uitleen van educatief materiaal is al naar de stadsboerderij ver huisd. Tijdens Boomplantdag plan ten vrijwilligers wilgen langs de Mierenweg naast De Punt. een leuke (bi,Jverdien - 9-15 uur per week? maandag 18 februari 2019 Rode loper uit voor nieuw personeel Esme Soesman Renesse Wahid Mosavi (bezoeker) in gesprek met Carla de Meijer en Denise Knol van Roompot Vakanties. Rechts is Remco Krijger van Roompot Vakanties in gesprek met bezoekster Aritcia van den Ouden. Zij komt zich oriënteren.". foto marieke mandemaker -Anton Krijnse Locker Belangstellenden bij de boerderij. foto marieke mandemaker Het bruist bij kinderboerderij De Punt in het Zierikzeese Poortam bacht van de ideeën. De locatie, ooit vooral een werkplek voor cliënten van Gors, wordt een stadsboerderij voor iedereen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 50