3SBSE Iedereen welkom op Bouwlust m 18 SCHOUWEN-DUIVELAND Platform mikt op schoner en slimmer vervoer Je dorp niet of nauwelijks kunnen verlaten. Grote bussen die zo goed als leeg over het eiland rijden. En ontelbaar veel auto's die vooral niks staan te doen. Dat kan véél beter. Het mobiliteits platform SD Op Weg zoekt naar nieuwe vormen van vervoer op Schouwen-Duiveland. Maandag wordt het platform, met het online gaan van de website, officieel gelan ceerd. Heb je een idee hoe de mobiliteit in je dorp beter kan of wil je met je bedrijf duurzamer met mobiliteit aan de slag dan kun je aankloppen bij SD Op Weg. ,,Kom vooral met je ideeën langs. Schaam je niet. Mis schien passen sommige ideeën als puzzelstukjes in elkaar of zijn ze op een slimme manier aan elkaar te koppelen", roept Willem van Zalm van het mobiliteitsplatform men sen van Schouwen-Duiveland op. Hij is samen met Nathalie Goed hart kartrekker van het project, waaraan onder meer provincie, ge meente en organisaties als Bereik baar Zeeland en EWSD (Energie Werkt Schouwen-Duiveland) mee doen. Het ultieme plaatje: slimme, kleinschalige, vraaggestuurde en schone vervoersvormen. Zodat daarnaast nog hooguit één buslijn over de hoofdader richting Rotter dam of andere eilanden voert. ,,Het huidige openbaar vervoer piept en kraakt", licht Goedhart de noodzaak toe. Nu al voldoet het nauwelijks aan de wensen en de verwachting is dat het, met de nieuwe concessie in 2024, nog slechter wordt. ,,Maar je wilt het hele eiland wel voor iedereen be reikbaar houden. En tegelijkertijd willen we mobiliteit duurzamer maken." Dan gaat het zowel om so ciale mobiliteit (de bereikbaarheid van voorzieningen voor inwoners) als ook om toeristische en zakelijke mobiliteit. Eén van de projecten waar SD Op Weg komende twee jaar mee aan de slag gaat, is het ver voer vanaf het transferium in Re- nesse. Samen met gemeente en ver voerder wordt geëxperimenteerd met vervoersvormen die beter aan sluiten bij de wensen van nu. Ging je vroeger met z'n allen van tien tot vijf naar het strand, tegenwoordig gaan hele groepen mensen pas 's middags of blijven ze 's avonds nog bij een strandtentje eten. ,,We wil len vraaggestuurd en kleinschali ger. Misschien kunnen we iets met paard en wagen of een riksja. Of elektrische fietsen, die je op ver schillende plaatsen kunt achterla ten." SD Op Weg is al betrokken bij meerdere pilots. Zoals de elektri sche auto van de Duinen van Haamstede, de schoolbus in Zon- nemaire, de deelauto's van Zeeuw- land en een onderzoek naar de be reikbaarheid van onderwijs in Zie- rikzee. Niet dat het de bedoeling is om busladingen gasten te ontvangen. De initiatieven die op stapel staan, zijn vooral bedoeld om de dagbe stedingscliënten lekker aan de gang te houden. „Iedereen vindt het leuk om nuttig bezig te zijn in plaats van uitgerangeerd. De meeste mensen hier kunnen ook echt nog wat bete kenen voor een ander. Dat is het fijne trouwens van een gevarieerde club. De één smeert het brood voor de ander", vertelt Ellen Vaillant. Straks kunnen ze ook taarten bak ken, tuinieren, thee serveren. Wat ze maar willen. Man Rob vult aan: ,,Elke dag moet een feestje zijn. Dat is het thema ook hier." De twee bouwden de zorgboer derij de afgelopen jaren stapje voor stapje op. Recent is een geasfalteerd wandelpad over het terrein aan de Capelleweg aangelegd. Achter de boerderij is plaats voor de theetuin met vrij uitzicht over de polder. Even buurten Voor op het erf huppelen mini- ezels Kobus en Jansen in een weitje rond. Tussen de Orpingtons, grote knuffelbare kippen. Om het weitje komen bankjes te staan, óók te be zetten door mensen van buiten. De theetuin maakt dat fietsers en wandelaars die voorbij komen, makkelijker even komen buurten. ,,Dit is zo'n prachtig terrein, maar zomers zitten we verborgen in het groen en zijn we wat minder zicht baar. Dus is het leuk als er wat men sen het terrein opkomen. Dat zorgt voor reuring." IN DE REGIO Schrijfcafé Vergadering Theatersolo Benschop MIJN DORP, MIJN STAD maandag 18 februari 2019 SD SD Op Weg zoekt nieuwe wegen Esme Soesman Renesse Schoolbus Zonnemaire Een schoolbus brengt de jeugd van Zonnemaire op een 'milieuvriendelijke' ma nier naar school. Kijk voor een video over SD Op Weg op de website van deze krant Als je het gevarieerde clubje cliënten van zorgboerderij Bouwlust in Nieuwerkerk ergens ongelukkig mee maakt, dan is het wel met ze op een stoel te planten en het daarbij te laten. Dus wordt straks een theetuin geopend en een bloementuin aangelegd. Iedereen is welkom voor een rondje over het terrein. Esme Soesman Nieuwerkerk Rob en Ellen Vaillant met de ezels en kippen. foto marieke mandemaker ZIERIKZEE In februari is er een ochtend- en een avondschrijfcafé in De Zeeuwse Hemel in Zierikzee. Wie graag speelt met tekst is van harte welkom op dinsdag ochtend 19 februari of maandagavond 25 februari. Wie mee wil doen heeft enkel pen en papier nodig. Het thema is van het schrijfcafé is 'vrijheid'. Schrijfer- varing is niet nodig. De Zeeuwse Hemel bevindt zich aan Melkmarkt 8 in Zie- rikzee. Informatie en aanmelden via: studioonbekom- merd.nl of 06 23863388. BROUWERSHAVEN De Vrouwen van Nu Brouwershaven houden woensdag hun jaarvergadering in Brouwershaven. De avond begint met een verslag van 2018. Er zal ook nog een pauze ge houden worden waarin leden spul len verkopen. De opbrengst gaat naar het goede doel. De bijeen komst vindt plaats in het Tonnenmaga- zijn in Brouwersha ven. Aanvang 20.00 uur. SCHERPENISSE Kirsten Benschop staat woensdag in Scherpenisse met haar theatersolo Die Ik Ben. De in spirerende klein- kunstvoorstelling gaat over het ik- tijdperk waarin geluk een doel op zich lijkt te zijn ge worden. De voor stelling begint om 19.30 uur in Kunst kamer Holland Huis, Laban Deur- loostraat 28 te Scherpenisse. De kosten bedra gen 10 euro. DREISCHOR Hapjes, gezelligheid, mooi licht en héél véél lekkere muziek. De band Schor uit Dreischor en Anywave- band troffen elkaar zaterdagavond op het podium van het dorpshuis in Dreischor. Dat bracht zo'n 150 toeschouwers op de been. Beide bands zijn keien in het aangaan van dwars verbanden met andere culturele initiatieven. Het enthousi asme op het podium spatte ervan af. Naast eigen optredens kropen de muzikanten, vijfentwintig in totaal, ook voor twee nummers samen op het podium. foto marieke mandemaker BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 19.00-22.30 uur: Boogschieten Jeugd Ar temis; BURGH-HAAMSTEDE Dorpshuis, 13.00-16.45 uur: Bridge; 19.00-20.30 uur: Tai- Chi; 18.30 uur: De Witte Toe komst; 19.30 uur: Harmonie Witte van Haemstede; Pel- grimskerk, 18.45-19.45 uur: Yoga; DREISCHOR Trefpunt de Dorsvloer, 14.45 uur: Slagwerklessen Muziek vereniging Crescendo; 17.00 uur: Repetitie Slagwerkgroep CresBeat; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrien den; KERKWERVE Dorpshuis, 14.00-16.00 uur: Kaarten maken, 19.00-21.00 uur: Gym voor dames; NIEUWERKERK Ons Dorpshuis, 13.30 uur: Kof fie en ontmoeting 65 plus; 19.00 uur: Muziekvereniging; NOORDGOUWE Dorpshuis, 19.00 uur Pilates, 19.15 uur: Bodyshape, 20.15 uur: Badminton; OOSTERLAND Dorpshuis, 19.45 uur: Repetitie zangvereniging V.Z.O.S.; OUWERKERK Dorpshuis, 10.00-11.00 uur: Yoga; 19.00 uur: Koor Rodonis; SEROOSKERKE Dorpshuis, 9.00-10.30 uur en 19.15-20.45 uur: Yoga en medi tatie door Yoga Schouwen- Duiveland; ZIERIKZEE Brasserie Stadspoort Borren- damme, 14.00 uur: Informatie bijeenkomst Longpunt Zee land; Gebouw 4SD, 9.30 uur: Postcafé; Scouting Zierikzee, 9.00 uur: Bewust en ontspan nen bewegen; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 9.00-10.30 uur: Dansen voor ouderen; 19.30 21.15 uur: Repetitieavond Nut en Uitspanning. MUZIKALE ONTMOETING

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49