Erwin Harmes 'traint' zich naar solozege in Scheldeloop Veldrijden leeft wél in Nederland, bewijst Hulst - 17 Middelburgse korfballers kunnen voorsprong in topper niet verdedigen. De ploeg van trainer Dennis Plantinga heeft de titelkansen door de nederlaag tegen Oranje Wit niet meer in eigen hand. De korfballers van Swift kregen zaterdag een fikse kater te verwer ken. In eigen hal verloor de Mid delburgse titelpretendent de top per in overgangsklasse D tegen Oranje Wit met 28-29. Dat de win nende Dordtse treffer in het laatste fluitsignaal viel, voelde als extra zout in de wond. In de 'oranje sporthal' de Sprong kreeg het goed opgekomen pu bliek een wedstrijd voorgescho teld die meteen los kwam. Binnen vijf minuten was er al tien keer ge scoord (6-4). Swift had in de ope ningsfase het beste van het spel en liep uit tot 10-5. In het tweede kwart kwam er serieus weerwerk van Oranje Wit. Vooral Jop Brouwer profileerde zich in die fase al als een ware plaaggeest voor de Middelburgers. Zijn schoten troffen veelvuldig doel. De zussen Naomi en Aisha Zuidweg gaven namens Swift flink tegengas. Hun goals zorgden ervoor dat Swift een gehaast slot stuk van de eerste helft op voor sprong afsloot (17-15). Extra prikkel De tweede helft was koud bezig toen bekend werd dat koploper Fiks een punt had gemorst tegen KVS. Daardoor zou de winnaar van Swift-Oranje Wit medekoplo per worden. Een extra prikkel in een wedstrijd die toch al bol stond van spanning. In de achtste minuut na rust liep de ketel over. Dylan Gillissen kreeg een trappende beweging te verwerken van zijn directe tegen stander, een bepalende rebounder van Oranje Wit. Een evidente rode kaart, die door het arbitrale duo werd afgedaan met een gele kaart. Nadat de opwinding wat gezakt was, kreeg Swift met langere aan vallen meer controle, maar dat was buiten de Dordtse schutters Jop Brouwer en Bo Oppe gerekend. Toch leek Swift met nog tien minuten op de klok (24-22) de marge van twee punten vast te kunnen houden op weg naar de winst. Vijf minuten voor tijd ging het echter mis. In plaats van de marge van twee doelpunten te herstellen, miste Swift op 28-27 een strafworp, waarop Oranje Wit gelijkmaakte. In de laatste twee minuten was de spanning om te snijden, met voor de Middelburgers een anticli max als afloop. Al voordat de scheidsrechter de fluit voor de laatste keer aan zijn mond zette, maakte Oranje Wit uit een door loopbal de winnende treffer. ,,Bij- zonder zuur'', keek coach Dennis Plantinga terug op de sleutelwed strijd. Met nog vier speelrondes heeft Swift de titelkansen in de zaal competitie door de nederlaag niet meer in eigen hand. De Middel burgers treffen wel koploper Fiks nog. Dat duel moet gewonnen worden en Oranje Wit moet dan ergens punten morsen. Het laatste woord.. Er kom niet voor niets rond de 15.000 man op het evenement af TERNEUZEN Voor Erwin Harmes was de 25 kilometer lange Schelde- loop, zaterdag in Terneuzen, een ideale voorbereiding op de mara thon van Enschede die hij binnen kort gaat lopen. Zijn ongelukje met de pan maca roni, toen hij warm water over zich heen kreeg, geeft hem weinig hin der meer. Harmes won zaterdag vrij eenvoudig. Minuten bedroeg zijn voorsprong op de lokale Sander Post, die keurig tweede werd. Harmes was al over de schrik heen van het kokende water dat hij over zich heen kreeg. Dat bewees de Walcherse atleet een paar weken geleden toen hij voorin eindigde in de Halve Marathon van Cadzand- Bad. ,,Toen liep het al lekker en wist ik dat de marathon van Enschede niet in gevaar zou komen. Wed strijden als vandaag passen goed in de voorbereiding'', zei hij zaterdag, toen hij stond uit te rusten. De consequentie van deelname aan de marathon is echter wel dat hij daardoor niet kan deelnemen aan de Marathon van Zeeuws- Vlaanderen, die in hetzelfde week einde wordt gelopen. ,,In Enschede valt er meer snelheid te maken dan in Zeeuws-Vlaanderen, waar een deel van het parkoers onverhard is en je dus niet voor een toptijd kunt gaan", meende Harmes. Zaterdag kwam Harmes als enige uit op een tijd van binnen ander half uur, 1.28.53, terwijl Post uit kwam op 1.34.19. Bij de vrouwen liep Monica Sanderse uit Vlissingen naar een goede tijd van 1.40.47. De middenafstand (12000 meter) werd bij de mannen gewonnen door Mark Verhage in 44.46 en bij de vrouwen door Wanda Zegers in 1.03.20 en Cathy Poppe won de korte afstand bij de vrouwen in 25.31 over 6000 meter. maandag 18 februari 2019 PM eursbureau entering Naomi Zuidweg (met bal) namens Swift in actie tijdens de topper tegen Oranje Wit. foto ruben oreel Koppositie glipt uit handen Swift Jaap Jan Ritsema Middelburg Terneuzenaar Martin van den Bosch is eigenaar van de best bezochte wielersite van Ne derland, wielerflits.nl. Het mag dan ook geen verrassing heten dat Van den Bosch één van de toeschouwers was bij de Vestingcross in Hulst. Bas Dingenouts Hulst Leeft het veldrijden eigenlijk een beetje in Nederland? Wie vandaag in Hulst is geweest, kan gerust stellen dat het enorm leeft. Al denk ik dat de helft van de bezoekers wel uit België kwam, hoor. Als ik kijk naar de bezoekersaantallen op mijn website kan ik absoluut bevesti gen dat het leeft. Dat heeft na tuurlijk voor een groot deel te maken met Mathieu van der Poel. Zeker rond wedstrijden waarin hij heeft gewonnen zie ik een duidelijke piek. Die pieken zijn dus vrij frequent dit seizoen, haha. Heb je ook veel Belgische be zoekers op de website? Gemiddeld is zo'n twaalf procent van de lezers afkomstig uit Bel gië. Om onze populariteit bij de zuiderburen te vergroten, zijn we in november vorig jaar gestart met wielerflits.be. We zijn na tuurlijk nog maar net bezig, maar het gaat voorlopig prima. Het zou mooi zijn als de site ook in België bekend wordt, want dat is natuurlijk het wielerland bij uit stek. Kun je de Hulster cross eigen lijk vergelijken met Belgische wedstrijden? Ik ben bij genoeg Vlaamse veld- ritten geweest, dus ik kan de vergelijking op zich prima maken. Persoonlijk vind ik dat bij -Martin van den Bosch Martin van den Bosch. foto ERIK VAN KORDELAAR/ORANGE PICTURES sommige Vlaamse wedstrijden de nadruk te veel ligt op het bier en de gezelligheid. In Hulst draait het vooral om het spor tieve gedeelte. Al zit het met de gezelligheid ook uitstekend, hoor. Ik vind dat deze wedstrijd een veel groter podium verdient. Zowel door toeschouwers als de renners zelf wordt het parkoers geprezen als zijnde mooi en di vers. Er komt dan ook niet voor niets rond de 15.000 man op het evenement af. Wat vond je van de wedstrijd zelf? Het was natuurlijk geen verras sing dat Mathieu van der Poel met de overwinning aan de haal ging. In de eerste ronde kon hij nog enigszins bijgehouden wor den door een Britse renner, maar daarna maakte hij het ver schil. Van der Poel is technisch zo sterk, daar kan niemand aan tippen. Kun je je enigszins vinden in de kritiek die soms vanuit Bel gië klinkt op Van der Poel? Je bedoelt dat hij te vaak zou winnen? Nee, daar kan ik me niet in vinden hoor. Iedere sport en tijdperk kennen zo hun groot heden. Zulk soort toppers moet je juist koesteren in plaats van er op af te geven. En laten we wel zijn, Sven Nys is ook een tijdje zo goed als onklopbaar geweest. Toen waren er een stuk minder klachten vanuit Belgische hoek. Erwin Harmes in actie op de Scheldeloop. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 45