Reijnhout op het nippertje gered met leenfiets II wel fris 15 Denise Betsema straalde uitbundig. Het was gisteren waarschijnlijk drukker dan ooit op en rond de Hulster vestingwerken. Bij de edi tie van 2018 werd al gesproken over een toeschouwersaantal van 15.000. Het kan niet anders of er waren gisteren nog meer mensen op de cross afgekomen. Overal waar je keek, zag je de mensen rij- endik staan: in de finishstraat, op de bolwerken, bij de Dubbele Poort, langs de waterkant. En dan troffen ze het ook nog eens allemaal dat zowel de man nen- als de vrouwenwedstrijd een galavoorstelling was. Bij de man nen overheerste natüürlijk Ma- thieu van der Poel. De Brabantse wereldkampioen had wel een taaie aan de Brit Tom Pidcock, maar die schudde hij halverwege af. In zijn laatste rondje - het gat was groot - permitteerde hij het zich om op de brug te schansen en daarmee zijn 32ste seizoenszege een showelement te geven. Eerder liet Denise Betsema het al zien bij de vrouwen. De Texelse seizoensverrassing zag Annema- rie Worst furieus van start gaan en een flink gat slaan, maar ze kroop ronde na ronde dichterbij. Uitein delijk ging ze erop en erover. Het verschil bij de finish was indruk wekkend. HULST Er kon gisteren bijna een streep door de Vestingcross van Rosita Reijnhout. Tijdens de war ming-up brak de ketting bij de nieuwelinge uit Wolphaartsdijk. En ze had geen reservefiets bij zich Een vrouw uit de Achterhoek bood uitkomst. De moeder van een nieuweling - een jongen dus - gaf hun reservefiets. ,,Dat was drie minuten voor de start", vertelde de pas veertienjarige veldrijdster. ,,Ik had er dus nog geen meter mee gereden voordat we vertrokken." Vader Kees: ,,Maar we waren er natuurlijk superblij mee. Anders was de Vestingcross nog voor de start voorbij geweest voor Rosita. Nu was het een kwestie van: zadel naar beneden en rijden! En die nieuweling had nu dus zelf geen tweede fiets meer." Ik had er nog geen meter mee gereden voordat we vertrokken Op die leenfiets ging het nog niet zo verkeerd met de jonge Be- velandse. ,,Het was zwaar, maar wel te doen", liet ze weten. In de buurt van het podium kwam Reijnhout echter niet. In het veldrijden is ze ook nog niet zo ervaren. Dit is pas haar eerste winter. Ze is namelijk meer een mountainbikester. Volgend seizoen wil Reijnhout weer het veld in; het smaakt naar meer. Of er dan wel een reservefiets mee gaat naar de koersen? Kees: ,,Ik denk dat we dat maar moeten doen, ja." maar ik wilde niet al meteen een bijeenkomst van de wegselectie af zeggen." Van Anrooij gaat in 2019 - je bent multitalent of niet - meer op de weg rijden dan in 2018. Toen reed ze maar drie wegkoersen. ,,Voor de op bouw naar het nieuwe crossseizoen vind ik het belangrijk om meer kracht en snelheid op te doen op de weg", vertelde ze. Daarom heeft ze ook een serieuze, Belgische ploeg gezocht. Daags voor de Vesting cross werd bekend dat ze voor Van Assche-Van den Hauwe gaat uitko men, onder meer in Gent-Wevel- gem. ,,En het mooie is: ik krijg daar veel vrijheid. Ik hoef niet alles te rij den, omdat ik ook nog triatlons en duatlons wil doen. Dat vonden ze prima." maandag 18 februari 2019 de echte liefhebber Rosita Reijnhout kon de cross rijden op de fiets van iemand die ze niet kende. FOTOJOHAN VAN DER HEIJDEN - Rosita Reijnhout (14) y Shirin van Anrooij komt boven bij de steile klim. Door haar goede loop werk kon ze er op dat punt nog een paar inhalen. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN ,,Ik was hier niet eer der geweest, maar het is me supergoed bevallen. Ik weet nu al: Hulst wordt één van mijn favoriete wedstrijden." „Mijn start was niet zo goed, maar na an derhalve ronde kon ik aansluiten bij Anne- marie Worst. Ik heb er toen even aan ge hangen, om een beetje te kunnen her stellen. Vervolgens ben ik bij haar weg gereden." ,,Het was wel best warm om te rijden. Maar blijkbaar gaat me dat goed af. Za terdag won ik name lijk ook al bij de Su perprestige in Mid- delkerke."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 43