FC de Westhoek legt Duiveland over knie Groene Ster geeft zeker lijkende zege uit handen Vlissingen laat na zichzelf te belonen 11 Eerste treffer van Struijk is een belangrijke tails het verschil.'' Aanvoerder Ru ben Hollemans zag het anders. „Natuurlijk waren er een paar dis cutabele momenten. Maar het ligt vooral aan onszelf. Eén ploeg ver diende het om te winnen; dat wa ren wij, maar we maken de kansen niet af.'' Tim de Winter en Ray Kroon wa ren voor rust het dichtst bij een treffer. De middenvelder faalde oog in oog met de doelman. De rebound van Ray Kroon was te slap. Na de pauze kreeg Schalkwijk een dot van een kans. Ook hij miste de scherpte terwijl hij zonder een tegenstander in de buurt richting het vijandelijke doel snelde. Spelhervattingen In de 65ste minuut kreeg Goes het deksel op de neus. Lars Loermans zette de bezoekers uit een hoek schop op een 0-1-voorsprong. De treffer bleek uiteindelijk het beslis sende doelpunt. ,,De groep is over de rooie'', meende Veenstra. „We hebben de hele week op spelher vattingen getraind.'' Ook Holle mans baalde. ,,Echt zuur dit. Vooraf zeiden we tegen elkaar: deze wed strijd mag je niet verliezen. Toch staan we weer met lege handen. Het is vrij duidelijk dat we op dit moment tekort komen. Zie hier maar eens uit te komen.'' De manier waarop Seedo zijn ploeg iedere week laat voetballen is gewaagd, want FC de Westhoek speelt standaard vol op de aanval. ,,Je kunt het zelfmoord noemen, je kunt het dom noemen en natuur lijk is er een kans dat wij tegen een zeperd aanlopen. Dat is dit sei zoen ook al gebeurd, maar we ver slaan ook gewoon Duiveland. En die hadden nog geen wedstrijd verloren in competitieverband'', aldus de voormalig zaalvoetbalin ternational. Voor de oefenmeester is voetbal een simpel spelletje. ,,Het is alle- maal niet zo moeilijk, als je maar een overtalsituatie creëert op het veld. Doordat wij altijd met een vrije man op het middenveld spe len hebben wij veel de bal. De te genstander anticipeert daar vaak te laat op.'' De Middelburger heeft het naar zijn zin bij fusieclub FC de West hoek. ,,Ik ben nu bezig aan mijn derde seizoen. De club (voorheen i Ploeg van Steven Seedo bezorgt leider de eerste nederlaag DFS en Renesse) bestaat nu ook drie jaar en mijn eerste taak was om er één gezellige vereniging van te maken, zonder eilandjes. Dat is gelukt, want de sfeer is goed. Wat ik vooral belangrijk vind, is dat mijn groep plezier heeft in het voetbal. De 3-2-overwinning op Duiveland geeft veel vertrouwen voor de topper van volgende week tegen Vrederust.'' DEN HELDER De zaalvoet ballers van Groene Ster Vlis- singen lieten zaterdagavond dure punten liggen in de jacht op een ticket voor de play-offs in de eredivisie. Op bezoek bij hekkensluiter Zeemacht werd een 0-3-voorsprong nog uit handen gegeven: 3-3. Groene Ster kwam snel op voorsprong en 'Sj leek daarna een zorge- iï* loze avond tegemoet te gaan. Hoessein Bouzam- bou (foto) nam de openings treffer voor zijn rekening. Lofti Salhi maakte vervolgens in de vijftiende minuut de 0-2 en Josimar Pattinama zorgde na de pauze voor de 0-3. Punten binnen, zou je den ken. Maar Zeemacht knokte zich in de slotfase nog knap naast Groene Ster. Eerst viel de 1-3, een goal die de Vlissingers nog konden hebben. Maar ver volgens vielen binnen korte tijd ook nog de 2-3 en 3-3 en gaven de Zeeuwen zo een ze ker lijkende overwinning uit handen. Door de remise liep *J Groene Ster wat 1 - schade op in de strijd om een play-off-plaats. De ploeg staat nu zesde, een plek bij de beste vier is no dig. Het gat met de huidige nummer vier, FC Marlene, is na zaterdagavond zes punten. Aanstaande vrijdag komt nummer tien White Stones naar sporthal Baskensburg in Vlissingen. gevoel over aan de ontmoeting met zijn voormalige ploeg Halsteren. ,,De eerste helft was redelijk in evenwicht'', vond Pattinama. ,,In de tweede helft konden we erop en er over. Daar had ik zelf een aandeel in, door een strafschop te missen.'' In de 63ste minuut kreeg Vlissin- gen een penalty, toen Renzo Roe- meratoe overduidelijk naar bene den werd getrokken. Aanvoerder Josimar Pattinama nam zijn verant woordelijkheid, maar miste. ,,Dit keer liep het niet goed af, maar de volgende keer zal ik er gewoon weer staan'', sprak de spits na af loop. Pattinama speelde een dijk van een wedstrijd, maar liet na zichzelf én Vlissingen te belonen. Hij werkte zich een slag in de rondte, was overal op het veld te vinden en hield de bal goed vast. Waar bij veel teamgenoten de krachten wegvloeiden, bleef de 30- jarige aanvaller zowel voorin als achterin van waarde. Hij leek de Ik ben niet de beroerdste; als ik fit ben, kan en wil ik wat meer lopen fitste van allemaal. ,,Grappig dat je dat zegt'', zei Pattinama. ,,We heb ben twee weken geleden een fit heidstest gedaan. Daaruit bleek dat ik als een van de weinigen écht wedstrijdfit was. Ik ben niet de be roerdste; als ik fit ben, kan en wil ik gewoon wat meer lopen. Ik voel me verantwoordelijk voor dit team, voor de club.'' Opstaan De instelling van Pattinama valt te prijzen, maar door zijn werklust lijkt hij in de eindfase geregeld wat energie tekort te komen. ,,Dat zou het zeker kunnen zijn'', bevestigde hij. ,,Dan vallen mijn krachten voor het doel misschien wel eens weg. Ja, dan hoop ik dat andere mensen ook opstaan.'' Niet alleen Pattinama streed gis teren voor iedere meter. ,,Ik heb niemand op een foutje kunnen be trappen'', loofde Ragut zijn ploeg. ,,Halsteren, dat kampioen wil wor- den, moet hier heersend zijn, maar wj waren heersend. Ik ben gewoon enorm trots. Ik weet niet hoe zij van het veld lopen, maar Halsteren mag blij zijn met een puntje.'' In de kleedkamer van de Braban ders vielen na afloop harde woor den. Het ging onder meer over 'winnaarsmentaliteit' en 'eiland jes'. Ruud Pennings, die bij de be zoekers aan het roer staat, kon niet leven met de remise. ,,Ik denk dat het meer aan onszelf lag, dat we hier twee punten laten liggen'', oor deelde Pennings, die volgend sei zoen Goes onder zijn hoede heeft. ,,Ik heb geen moment een ploeg ge zien die voor het kampioenschap wil strijden. Dit is geen klasse waar je heel makkelijk van een andere ploeg wint.'' MIDDELBURG Tweedeklasser Zeelandia Middelburg wist na twee nederlagen op rij weer een zege te boeken. De groen-witten waren gisteren op eigen veld Rijen de baas: 1-0. Pepijn Struijk nam het enige doelpunt van de wedstrijd voor zijn rekening. De achttienjarige aanvaller is pas sinds kort een vaste waarde in het elftal van trainer Salim Ben Sellam. Tegen Rijen scoorde de oud-speler van JVOZ zijn eerste officiële treffer. ,,Het is een soort last die van m'n schouders viel'', zei Struijk na afloop. ,,De druk is er vanaf.'' Zeelandia Middelburg bezet nu de vierde plaats. maandag 18 februari 2019 PM sgen degradatie In de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal bracht FC de Westhoek koploper Duiveland de eerste nederlaag toe. De formatie van Steven Seedo kwam sterk terug na een 0-2 achterstand en won uiteinde lijk met 3-2. Robin Hamelink Burgh-Haamstede -Josimar Pattinama (30) Goes-aanvaller Ruben Besuyen probeert twee spelers van JVC Cuijk van zich af te schudden. Rechts zijn ploeggenoot Jelle Klap. foto rené van der vliet

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 39