Publiek geniet van spektakel in Tholen Dogan heeft zaakjes op orde met zijn ploeg Strijdend Jasper Westplate voelt zich 'op 10' een stuk prettiger 0-1 /Ut# 10 DERDE DIVISIE ELFDE NEDERLAAG Ploeg van trainer Rogier Veenstra verliest op eigen veld van JVC Cuijk (0-1). Het is de elfde nederlaag voor de derdedivisionist, die de komende tijd (bonus)punten moet gaan pakken. O' v.-\f m m Tholense Boys presteerde zaterdag iets, wat niet veel ploegen lukt: Oostkapelle i» bij de strot grijpen. „Ons strijdplan pakte fantas- tisch uit", zag trainer Erwin de Nijs. „We hebben onze huid duur verkocht. Het is alleen jammer dat je geen punt pakt.'' Met zeven goals en zeven gele kaarten was het genieten voor de (neutrale) toeschouwer. ,,Maar ik kan niet zeggen dat het een spij kerharde wedstrijd was'', aldus De Nijs (foto). ,,De voetballiefhebber is aan zijn trekken gekomen.'' Tholense Boys miste een hoop spelers door blessures en schor singen. ,,Het was dus behoorlijk improviseren.'' Al glijdend maakte Wouter Ver duijn de winnende treffer op sportpark De Bent. Dat gebeurde in de 81ste minuut. Uitbundig jui chen deed de Oostkapelle-captain echter niet direct. ,,Het was vaag'', blikte Verduijn terug. ,,De bal was net over de lijn. De grensrechter vlagde nog en Tholense Boys was flink aan het protesteren. Toen we ze- 'jj ker wisten dat-ie telde, kwam de ontlading." Het leverde Oostkapelle de tweede-periodetitel op én uit breiding van de reeks overwin ningen. De geel-blauwen hebben inmiddels twaalf competitieduels op rij gewonnen. ,,Het gat met de concurrenten is weer groter ge worden'', doelde Verduijn op de misstappen van NSVV (1-1 bij Yer- seke) en Terneuzense Boys, dat met 1-2 van SSV'65 verloor. 's-Heer Arendskerke boekte zaterdagmiddag de achtste zege van het seizoen in de derde klasse A. Hekkensluiter Vlissingen werd op het slecht bespeelbare veld in 's-Heer Arendskerke nipt over de knie gelegd: 1-0. Jasper Westplate kroonde zich tot matchwinnaar. De 21- jarige middenvelder maakte één minuut na rust de win nende treffer. Vlissingen ging dit seizoen al vaak met grote cijfers onderuit, maar Arends- kerke won 'slechts' met 1-0. Was Westplate verbaasd door de tegenstand? ,,Een beetje wel'', geeft hij toe. ,,Ik vond ze niet heel goed, maar wel rede- lijk.'' Westplate is 'op 10' een vaste waarde. Hij speelt al vijf jaar in de hoofdmacht van Arendskerke, maar is pas sinds dit seizoen middenvelder. ,,Ik was de voorgaande jaren altijd linksback'', vertelt hij. ,,Nu sta ik op het middenveld, dat vind ik veel leuker. Als het goed gaat met de ploeg, speel je zelf ook lekkerder.'' En het gddt goed met Arends- kerke, dat momenteel de derde plaats bezet, achter Luctor Heinkenszand en leider Wal cheren. ,,We maken nog kans'', refereerde Westplate aan de ti telrace. ,,We moeten nog twee keer tegen Walcheren en één keer tegen Luctor Heinkens- zand.'' ,,We draaien wel lekker. We krij gen complimenten van tegen standers over ons spel en we doen mee om de tweede-periodetitel. Vooraf was dit elftal een bij elkaar geraapte selectie. Vier spelers had den met elkaar samengespeeld, de rest niet. Het had even tijd nodig, maar nu staan we waar we willen staan. Ik erger me een stuk min der'', aldus Dogan. Voor de oefenmeester, die twee seizoenen geleden kampioen werd met Bevelanders, is het geen hogere wiskunde waarom het nu zo goed gaat. ,,Ik beschik over een fitte selectie en we hebben de af gelopen periode tegen mindere tegenstanders gespeeld. Maar ook in topwedstrijden staan mijn spe lers er straks. Als mijn team hun normale niveau haalt, dan kunnen wij iedereen kapot spelen. Het zou toch mooi zijn dat wij in ons eerste seizoen meteen promove ren naar de derde klasse.'' In de ogen van Rogier Veen stra had Goes op bezoek bij OFC (4-0-nederlaag) niet de juiste houding. Volgens hem straalde zijn ploeg uit dat een nederlaag onvermijdelijk was en dat er een week later toch wel ge wonnen zou worden van JVC Cuijk. Een vorm van misplaatste arrogantie, was de lezing tussen neus en lippen door. De oefenmeester kreeg gisteren gelijk, al verweet hij zijn spelers niets. Met topscorer Erwin Franse als wisselspeler (hij was de hele week ziek) verloor de promovendus van de degradatiekandidaat. ,,Dit is een ploeg waarvan wij vinden dat we beter zijn'', stelde Veenstra. ,,Als je dit soort wedstrijden niet wint, moet je tegen ploegen die hoger op de ranglijst staan bonuspunten pakken. Anders kom je in de pro blemen.'' 1 >o!5? ÏSLNT Xl* i*» We kunnen niet roepen dat het wel goed komt. Maar we moeten het ook niet dramatiseren - Rogier Veenstra Door de nederlaag is het verschil met plek vijftien - wat aan het eind van de rit nacompetitievoetbal be tekent - geslonken tot drie punten. Wel heeft Goes nog een duel te goed. ,,We zitten in een situatie dat we voor handhaving spelen'', be kende Veenstra. ,,We kunnen niet roepen dat het wel goed komt. Maar we moeten het ook niet dramatise ren.'' Wat begin dit seizoen meezat, zat gisteren tegen. Volgens Veenstra had Goes twee strafschoppen moe ten krijgen bij een 0-0-tussenstand. In de eerste helft kreeg de thuis ploeg een vrije trap toegekend na een handsbal, terwijl sommigen dachten dat de bal in het straf schopgebied met de hand getou cheerd werd. ,,Daar kun je over twijfelen'', aldus Steve Schalkwijk. De aanvaller was een stuk stelli ger over een situatie in de 54ste mi nuut, waarbij hij zelf betrokken was. Op aangeven van Ruben Be- suyen snelde de spits richting het vijandelijke doel. Schalkwijk ging y-'f s '>■- -V üli naar de grond. De scheidsrechter wuifde het voorval weg en ty peerde de situatie na afloop als een 'moeilijk moment'. Enkele minuten na de wedstrijd reageerde Schalkwijk furieus. ,,On- begrijpelijk. Hoe kun je dit niet zien? Het was gewoon een ippon.'' Veenstra kon zich vinden in het on begrip. ,,Ik praat nooit over scheids rechters. Maar als een wedstrijd zo dicht bij elkaar zit, maken zulke de- 1wmm Hoofdklasse B ,,Onszelf belonen, daar ligt het nog wel eens aan dit seizoen.'' Als aller laatste verliet Josimar Pattinama de kleedkamer. Hij hield een dubbel maandag 18 februari 2019 PM Tholense Boys-Oostkapelle was zonder twijfel de specta culairste wedstrijd van het weekend in de tweede klasse E. De bezoekers trokken in de slotfase aan het langste eind: 3-4. Erwin de Nijs en Wouter Verduijn blikken terug. Stefan Maas Tholen 'S-HEER ARENDSKERKE Goes was aan het begin van dit seizoen nieuw in de vierde klasse A van het zaterdagvoet bal. De start van de ploeg van Huseyin Dogan was matig, maar inmiddels draait de ploeg bijzonder aardig. Na de 5-2- zege op Wolfaartsdijk werd za terdag zelfs de derde plaats overgenomen van MZVC. Robin Hamelink Goes Goes speelt nu te Len Wolters Goes w /CUIJK Goes - JVC Cuijk 0-1 65. Loermans Opstellingen Meulmeester Centen Klap El Malki Tawfik Hendric Bank Grotenhuis 75. De Vlieger Lejic Dekker Broenland Hollemans Graat Nguyen Loermans 84. Manuhuwa Renirie De Winter 73. Van den Heuvel Besuyen Alakmak 67. Franse 90. Chi Schalkwijk Schoonhoven Kroon 85. Azdemir Scheidsrechter: M. Kok (Maastricht) Toeschouwers: 275 Pfpr ..v. - (Km; wS' Aanvoerder Josimar Pattinama schermt de bal af. Rechts Halste- ren-speler Perry Bierkens, die net als Vlissingen-middenvelder Etienne Mallie rood kreeg. foto ruben oreel Hoofdklasser VC Vlissingen hield gisteren een punt over aan het treffen met Halsteren. De ploeg van interim-trainer Tho mas Ragut streed gisteren voor iedere meter, had een licht over wicht, maar bleef uiteindelijk steken op 0-0. Stefan Maas Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 38