Late goals houden Kloetinge op koers O O) CD O 2-2 hsw 9 Voorsprong wordt nog verspeeld tegen ASWH (2-2) HSV Bruse Boys Het stoom kwam bij Constansia uit de oren, ook nog nadat hij het warme wa ter uit de douche over zijn lichaam had laten stromen. Want Hoek stapte niet met een overwinning van het veld, om dat het in het laatste kwartier ineens de weg kwijt was. Een fantastisch af standsschot van Jesper van den Bosch (1-2) bleek na 75 minuten het kantel- punt. Het werd vervolgens ook nog 2-2, waar Hoek al lang en breed een comfor tabele marge had moeten hebben. Con- stansia had aan één woord genoeg. „Schandalig." Voor voetballers is het lastig om na zo'n onverwachte slotfase de vinger op de juiste plek te leggen. Kim van den Bergh probeerde het wel. ,,Er was niets aan de hand, tot dat zondagsschot bin nen vloog'', zei de centrale verdediger. ,,Bij hen keerde het geloof terug, bij ons was er ineens paniek in de rangen. Ter wijl het daarvoor een makkelijke mid dag was voor ons. Dat is ook voetbal hè. ASWH heeft een kwartier meegedaan en wint een punt. Wij zijn de betere ploeg en verliezen er twee.'' Heel stabiel Vlak voor de 1-2 haalde Hugo Vanden- heede Karim Bannani naar de kant en bracht Thomas van Renterghem in. De linksback speelde een sterke wedstrijd, maar Bannani had ook al geel op zak. ,,Ik was bang dat hij er nog één zou krij gen'', legde de trainer uit. ,,Dat we niet winnen ligt echt niet aan die wissel.'' Vandenheede kookte inwendig en bekende nog wel een paar dagen ziek te zijn van het puntenverlies. ,,Ik vond ons lange tijd heel stabiel, er stond echt een ploeg vandaag. Na 75 minuten had deze wedstrijd al lang beslist moeten zijn, want we hebben een kans of tien ge had. Maar als je een duel niet dood Na 75 minuten had deze wedstrijd al lang beslist moeten zijn maakt, dan kun je dit krijgen. Dat zie je op ieder niveau.'' Na de 1-2 veranderde het beeld van de wedstrijd. ASWH gaf gas, voelde dat er ineens iets te halen was en zag dat de organisatie bij Hoek ver te zoeken was. ,,We waren ineens de weg kwijt'', zei Gert-Jan van Leiden. De centrale verdediger vormde sa men met Van den Bergh weer een sterk duo. Ze vulden elkaar aan, konden op elkaar rekenen en hadden lange tijd weinig te duchten van de Ambachtse aanvallers. ,,Maar toen viel ineens die wereldgoal'', zei Van Leiden. ,,Daarna leek het alsof het op was bij een paar jongens. De linies lagen ook ineens veel te ver uit elkaar. Dan krijg je dit.'' Na het puntenverlies is er nog geen man overboord. Hoek heeft nu - net als Quick Boys - vijf punten minder dan koploper Noordwijk, dat op eigen veld onderuit ging tegen Odin'59 (2-3). In de stand van de tweede periode is Hoek al leen koploper, met één punt meer dan DVS'33. Zaterdag wacht de laatste speelronde in de strijd om de tweede periode. Hoek gaat op bezoek bij ONS Sneek en moet daar winnen om zeker te zijn van de tweede periode. Vanden- heede: ,,We hebben alles dus nog steeds in eigen hand.'' •V ÜÖEk, Voor Kloetinge was het de ne- gende overwinning in de laat ste twaalf wedstrijden. De ploeg van Marcel Lourens had wat goed te maken, aangezien de uitwedstrijd tegen BVCB verloren ging met 1-0. Om re vanche te kunnen nemen op die nederlaag had Lourens een plek in de basis ingeruimd voor Luuk van Vossen. De jongeling viel de afgelo pen weken goed in, maar dat was niet de enige reden. ,,We hadden de verwachting dat we veel op hun helft zouden spe- len en dan gevaarlijk konden zijn met echte buitenspelers'', zei Lourens. Dat plan kwam er in de eerste helft totaal niet uit. De thuisploeg creëerde niks, schakelde om naar 4-4-2 en haalde met 0-0 de rust. ,,De eerste helft was kachelhout'', aldus Lourens. In de tweede helft raakten de bezoekers vermoeid, werd de fysiek sterke spits minder vaak bereikt en kwam Kloetinge zelf tot kansen. De thuisploeg liet die kansen echter onbenut en leek af te stevenen op een gelijkspel, maar Janson dacht daar anders over. De aanvaller legde aan voor een vrije trap van 25 meter, de bal stuiterde een paar keer, maar was on houdbaar voor de doelman (1-0). In de absolute slotfase moest BVCB veel ruimte weg geven, waardoor invaller De Leeuw ook nog voor de 2-0 kon tekenen. Lourens kon achteraf niet anders dan tevreden zijn. ,,Het is belangrijk dat we blijven winnen, want de concurrentie laat ook weinig punten liggen. We hebben nu een paar lastige tegenstanders gehad.'' De trai ner merkt dat zijn ploeg en hij zelf in een flow zitten. ,,We blijven winnen en stiekem sluiten we gewoon weer aan. We willen eigenlijk meteen weer door naar de volgende wedstrijd, maar we mogen soms ook best even genieten.'' Door de overwinning blijft Kloetinge ook kansrijk in de strijd om de tweede periode. maandag 18 februari 2019 2-2 HSV, de ploeg van Rick van Drongelen, kwam zaterdag uit tegen FC Heidenheim niet verder dan 2-2. De ploeg van de Axelaar bleef daardoor koplo per in de Tweede Bunes- liga, maar het had verder uit kunnen lopen op concurrent FC Köln. Die ploeg verloor vrijdag van Paderborn. 2 Voetballer Koen van de Berge keert volgend seizoen terug bij Bruse Boys. De linksbenige ver dediger vertrok afgelopen zo mer naar Kloe- tinge, maar daar kwam hij de af gelopen maan den nauwelijks aan spelen toe. Sinds de winter stop maakt hij geen deel meer uit van de selec tie van trainer Marcel Lourens. Komende zomer keert hij terug bij Bruse Boys, dat uitkomt in de tweede klasse. Na fraai zondagsschot gaat Hoek van stabiel naar labiel Het duel met ASWH was ruim een uur bezig, toen Jonathan Constan- sia na zijn zoveelste goede actie met een steekbal Rik Impens pro beerde te vinden. De pass was net te hard en Constansia schreeuwde de frustratie even van zich af. Hoek leidde met 0-2, maar de middenvel der was niet tevreden. Hij wilde meer, de derde treffer maken, ie dereen in Hendrik-Ido-Ambacht laten zien dat Hoek een ploeg is waarmee in de titelstrijd serieus re kening moet worden gehouden. Een half uur later was dat goede gevoel ineens verdwenen. Barry van der Hooft Hendrik-Ido-Ambacht Kyle Doesburg schermt de bal af in duel met ASWH-verdediger Stanley Husen. De topscorer maakte tegen zijn oude club zijn zestiende goal van het seizoen. foto martin hulsman/orange pictures -Hugo Vandenheede 0-1 16. Impens 0-2 54. Doesburg 75. Van den Bosch 1-2 83. Pires 2-2 Opstellingen Doedée De Jonghe Almeida Fitsch Husen Van Leiden Verhoeve Van den Bergh Van de Werp Bannani Van den Bosch 74. Van Renterghem Korporaal Constansia Slotboom Vandepitte Van Driel Impens 67. Van de Kreeke De Jager Yildirim 80. Akindayini Pires Doesburg Tiebosch 88. Mbikulu Scheidsrechter: M. Vos (Warnsveld) Toeschouwers: 700 Lange tijd leek Kloetinge zaterdag op eigen veld tegen BVCB genoegen te moeten nemen met een punt, totdat een vrije trap van Ramon Janson vijf mi nuten voor tijd binnen stui terde. Guus de Leeuw zorgde in de blessuretijd nog voor de 2-0. Daniel Wissel Kloetinge a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 37