Dafne Schippers snelt in Apeldoorn naar nationale titel op 60 meter indoor 'Ik hoop wel dat ze haar een beetje beschermen' 8 Dafne Schippers keerde onlangs terug bij haar oude trainer, wat zowel wennen als thuiskomen was. Zaterdag won de topsprinter de nationale titel op de 60 meter indoor. Dafne Schippers stapt de trap af, in de tunnel onder de atletiekbaan van Apeldoorn en deinst geamuseerd iets achteruit. ,,Zo." Tijdens de se ries van de NK indoor was het rus tig. Tijdens de daaropvolgende ronde nog steeds. Maar na de finale van de 60 meter, die ze in 7,18 met overmacht won, verbaast ze zich over de plotse drukte van een tien tal mensen wachtend op een reac tie. De NK is de eerste wedstrijd in eigen land nadat Schippers (26) drie maanden geleden de samenwer king met Bart Bennema her nieuwde. Met Bennema bereikte ze haar grootste successen en werkte ze van 2008 tot en met 2016, tot ze voltijd ging samenwerken met Rana Reider, de Amerikaan die in november wegens privéredenen te rugkeerde naar Florida. Het is anders nu. Zoals de top- sprinter dat zelf omschrijft, zater dagmiddag na haar winst: ,,We zijn natuurlijk weer veranderd naar Bart." Want Schippers, met al jaren een team van mensen om haar heen, is een 'we'. Schippers: ,,We, Bart en ik, hebben weer nieuwe punten. Elke coach heeft een ander inzicht. Ik moet weer in mijn loop patroon komen. We missen een beetje de tweede versnelling en die moet er weer op mijn natuurlijke wijze inkomen. Daar zijn we druk mee bezig nu." De NK indoor ziet het duo als een opstap, op weg naar een goed out- doorseizoen. ,,En het blijft een titel, natuurlijk ben ik er blij mee", zegt ze. Maar belangrijker is de uitvoe ring. Haar tijd, waarmee ze haar be ste seizoenstijd evenaarde, stemt niet op voorhand tevreden. ,,Ik loop nog geen 7.0, nee." Ze praat alsof haar sprint nog gaande is. Hoog tempo, zichzelf nauwelijks tijd gunnend voor ademhalen. ,,Ik merk nu wel dat het nog nèt niet lekker bij elkaar klikt, waardoor ik de héle topsnelheid krijg. Maar, ik merk wel dat er heel goede punten inzit ten. Belangrijker dan de tijden die ik hier loop is de progressie die ik maak. En daar zijn we allebei heel blij mee." Haar start, altijd al haar zwakke punt, moet verbeteren, zo merkte ze zaterdagmiddag. Dat is geen kwestie van kracht, denkt ze, maar We missen beetje de tweede versnelling. En die moet er op mijn natuurlijke wijze inkomen vooral van techniek. Tijdens 60 me ter sprinten heeft ze geen tijd haar race te analyseren, maar beneden in de tunnel doet ze dat automatisch. Een snel, ongemakkelijk lachje. ,,Hoe zeg ik dit zonder het te tech nisch te maken? De overgang in het omhoog komen is moeilijk. Ik heb de neiging om iets te abrupt over eind te gaan, dan verlies ik uitein delijk tijd." Ze is opgewekter dan in de voor gaande periode onder Reider, merkt ze. ,,Tuurlijk", zegt ze. Bij Reider werd harder getraind, zo hard dat na verloop van tijd en bij het uitblijven van de gewenste re- sultaten werd besloten gas terug te nemen. Werkend met het trai ningsschema van Bennema is ze uitgeruster en voelt ze zich beter. Lichaam Haar terugkeer bij Bennema is zo wel thuiskomen als wennen. Hij kent haar door en door, weet hoe haar lichaam reageert en wat goed werkt. Tegelijkertijd zijn ze twee jaar verder waarin ze zich allebei ontwikkeld hebben. ,,Je begint ook weer een beetje op nul." Maar het 'oude gevoel' keert terug, zegt ze. En dat bevalt. De winnares van olympisch zilver in Rio op de 200 meter merkt het vooral tij dens trai ningen. ,,Bij wedstrijden val je altijd een klein beetje terug in je oude pa troon, dus het is een kwestie van dit blijven herhalen", aldus Schippers. ,,Ik ben ook eigenlijk heel blij, om dat ik merk dat het allemaal goed gaat en omdat ik merk dat er pun ten inzitten die het oude gevoel ge ven. Dan moet het goedkomen, straks." En met straks doelt ze op de out- doorwedstrijden van dit postolym- pische seizoen. De indoorwedstrij- den zijn voor haar een frisse onder breking van de trainingen. Zonder is een seizoen lang. Of ze over twee weken meedoet aan de EK indoor is nog onzeker, al staat het wel in haar planning. Schippers is klaar. Ze loopt de tunnel door, de trap op aan de andere kant. Bovenaan staat Bennema met een schouderklopje te wachten. SEEDO maandag 18 februari 2019 Oude gevoel keert terug Lisette van der Geest Apeldoorn -Dafne Schippers Dafne Schippers was in Apel doorn ongenaakbaar op de 60 meter indoor. Met haar nieuwe oude trainer Bennema werkt ze hard. foto anp APELDOORN De grote verrassing zaterdag op de 60 meter indoor kwam niet van winnares Dafne Schippers, maar van N'Ketia Seedo (foto). De 15-jarige at lete eindigde als derde. Ze liep 7,27 en zat daar mee tweehonderdste van een seconde boven de limiet voor de EK in door over twee weken in Glasgow. Geen junior ter wereld (de categorie tot 18 jaar) sprintte dit jaar al sneller. Seedo loopt daarnaast oude records van Schippers uit de boeken. Ook Schippers was onder de indruk. ,,Super- leuk dat ze het zo goed doet", zei ze. Maar vervolgens klonk er direct een bezorgde ondertoon in haar stem als ze zegt: ,,Ik hoop wel dat ze haar een beetje beschermen. Ze is ont zettend jong. Als je nu heel veel druk erop legt, ben ik bang dat het toch heel lastig gaat worden. Ik hoop dat ze vooral heel veel plezier houdt in wat ze doet en dat ze haar heel hou den. Ze is zo jong, hou haar ook zo jong. Dat is het belangrijkste."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 36