0 1-0 4 EREDIVISIE FC GRONINGEN - FEYENOORD Weer gaf Feyenoord niet thuis in een uitwedstrijd. Hoe moet het verder met de club, na een nieuwe afgang? Een verloren middag door de ogen van drie hoofdrolspelers. GIOVANNI VAN BRONCKHORST DANNY BUIJS JENS TOORNSTRA Groningen Feyenoord is in uitwed strijden niet meer dan een bescheiden ploeg uit het rechterrijtje. Drie schamele over winningen bij elf pogingen op vreemde bodem: het zijn bijna surrealistische statistieken. Tegen FC Groningen zakten de Rotter dammers gisteren nog dieper door de ondergrens dan voorheen. De apathische ploeg creëerde vrijwel niets, de 1-0 was nog een schamele afspiegeling van de krachtsver houdingen. De Groningers, sinds gisteren pas voor het eerst bivak kerend in het linkerrijtje van de eredivisie, waren op eigen terrein heer en meester. Feyenoord is op het moment aangekomen dat er sprake is van hoongelach in stadions en ver daarbuiten. Terwijl de kampioen van 2017 met gebogen hoofd rich ting de bus sjokte, vertelde keeper Sergio Padt doodleuk dat hij ver leden week tegen Vitesse weinig te doen had gekregen. ,,Maar nu ei genlijk helemaal niets'', zei de kee per. Kan Feyenoord op deze ma nier naar de eindstreep? DE VERLIEZENDE TRAINER Bronckhorst, die voor de wedstrijd nog opgewekt was. Maar dat Fey- enoord lekker traint, zegt blijkbaar niets over het niveau dat de ploeg haalt tijdens wedstrijden. Van Bronckhorst: ,,We moeten dit wel omkeren. We maken het ons zelf moeilijk. Als we in de uitwed strijden geen punten pakken, zul len we verder wegzakken. Het moet anders.'' ,,We moeten dit onszelf kwalijk nemen. Ook ik. Mijzelf misschien nog wel het meest. We moeten dit verwerken en dan op weg naar PSV-uit.'' ,,Zoals je zegt: ik ben geen weglo per. Ja, zo op weg naar de bus. Maar dat is ook het enige.'' DE WINNENDE TRAINER Geen trainer in de eredivisie die zoveel heeft met Feyenoord als Danny Buijs. Maar uitgerekend hij die opgroeide in de schaduw van de Kuip, duwde Feyenoord nog dieper in de zorgen. Misschien wel zo diep dat de club er dit seizoen niet meer uitkomt. ,,Maar hoe gek het ook klinkt, ik moet niet bezig zijn met Feyenoord'', zegt Buijs. ,,Ik ben bezig met FC Groningen. Alleen in de slotfase, toen mijn spelers er fysiek doorheen zaten, kwam Feyenoord een beetje op zetten. We wisten dat er iets te ha len viel. We heb ben die gasten fragmenten van de op bouw van Feyenoord la ten zien. Die te rugspeelballen op Kenneth Vermeer en hoe ze daar mee omgingen. Dat waren frag menten van de wedstrijd tussen Feyenoord en De Graafschap. Dat was in de Kuip en De Graafschap profiteerde niet. Maar de jongens zagen dat er iets mogelijk zou zijn. Of dit toch geen vreemd gevoel geeft voor mij als jongen van Fey- enoord? Dat gevoel voor de club wordt minder, moet ik zeggen. Ik ben de laatste jaren veel in de Kuip geweest. De sfeer verandert, er lijkt wel een ander publiek te ko men. Dat viel mij keer op keer op.'' DE VERPERSOONLIJKING Uitblinker in de historische veeg- partij tegen Ajax (6-2). Gewisseld in de verloren wedstrijden tegen Excelsior en ook gisteren tegen FC Groningen. Jens Toornstra is mis schien wel de verpersoonlijking van de wisselvalligheid van Feyen- oord. ,,In de kleedkamer zeiden we We moeten dit onszelf kwalijk nemen. Mijzelf misschien het meest het allemaal. Dit was wel echt de slechtste wedstrijd die wij hebben gespeeld dit seizoen. Dat is zorg wekkend. Heel zorgwekkend. We hebben het al zo vaak over de wis selvalligheid gehad, maar vandaag was het ver onder de maat. We hebben de hele wedstrijd in de fy sieke duels niets in te brengen ge had. In balbezit was het heel slecht. We hebben zoveel ballen ingeleverd. We hebben volgens mij één keer op doel geschoten, dat kan gewoon echt niet", ver zuchtte Toorn- sta. ,,Als ko mende tegen standers dit zien, dan gaan ze allemaal volle bak tegen ons. Ik heb mijn best gedaan, maar iedereen heeft onder de maat ge speeld. En ja, ik werd gewisseld, maar ik had ook een stijf boven been. Dat was niet de reden dat ik zo slecht speelde hoor. Het is voor ons ook een raadsel waarom we zo wisselvallig zijn. Tegen Excelsior was het ook niet goed, maar die wedstrijd hoefden we niet te ver liezen. Vandaag tegen FC Gronin gen hebben we niets laten zien.'' Het was misschien wel het meest schrijnende van de verloren mid dag in Groningen. Feyenoord le verde de slechtste eerste helft van het seizoen af, de Europese ont- moeting met AS Trencin van af gelopen zomer voor het ge mak even niet meegerekend. Trainer Gio vanni van Bronckhorst besloot in de rust niet te wisselen. Niet. De selectie, die in de zomer door de clubleiding nog werd bestempeld als goed genoeg om mee te doen om de landstitel, is blijkbaar in de breedte van belabberde kwaliteit. ,,Dit was de slechtste wedstrijd onder mijn leiding'', zei Van maandag 18 februari 2019 GO Feyenoord is het lachertje Mikos Gouka i*-' Hoe moet je die laatste drie maanden als trainer van Feyen oord nou nog doorkomen? Denk je dat het jou nog lukt? Je noemt dit de slechtste wedstrijd onder jouw leiding. Je hebt vaak gezegd: ik geen wegloper. Maar zie je het nog zitten? Feyenoord werd in Groningen op alle fronten afgetroefd. Ook op strijd, zoals Mike te Wierik hier Tonny Vilhena te lijf gaat. FOTO PIM RAS 1 FC GRONINGEN - FEYENOORD 26. Van Beek (e.d.) 1-0 Opstellingen Padt Vermeer Zeefuik Martina Te Wierik St. Juste Chabot Van Beek Handwerker Verdonk Doan 72. Ayoub Memisevic Clasie Reis Van Persie Bruns Vilhena 81. Gladon Berghuis Mahi Jorgensen 86. El Hankouri Toornstra Sierhuis 72. Bel Hassani 54. Larsson 18 Doelpogingen 4 36% Balbezit 64% 11 Overtredingen 8 5 Hoekschoppen 3 1 Buitenspel 3 Reddingen keeper Scheidsrechter: Makkelie Toeschouwers: 20.259 - Giovanni van Bronckhorst

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32