De Jong woedend, FC Utrecht opgelucht 2-2 5-0 2 HUGO BORST EREDIVISIE SC HEERENVEEN - PSV Bij PSV zitten ineens de nodige barsten in het bouwwerk. Toch weet de koploper op wilskracht en overlevingsdrang de schade te beperken. Zo ook zaterdag op bezoek in Heerenveen: 2-2. Bijna alle ballen die op Jeroen Zoet afkomen, vliegen erin Column ,,FC Utrecht kreeg honderd pro cent terecht een strafschop, maar wij hadden ook honderd procent zeker een pingel moeten hebben", foeterde de coach van De Graaf schap. De Jong doelde op de over treding die verdediger Timo Lets- chert in de eindfase maakte op in valler Fabian Serrarens. Zowel ar biter Kevin Blom als de VAR zag er geen penalty in, terwijl Lets- chert toch duidelijk zichtbaar zijn tegenstander aan het shirt naar beneden trok. ,,Ik snap niet waarom de scheidsrechter niet langs de zijlijn de videobeelden zelf heeft beke ken", zei De Jong. ,,Dit zijn bepa lende momenten. FC Utrecht speelde heel verdedigend, waar door we nauwelijks kansen kon den creëren. Maar mijn fantasti sche collega van FC Utrecht heeft de afgelopen weken de mond vol gehad over de VAR. Hij is voor zijn kritiek nu beloond. Vasthouden mag volgens mij nog steeds niet." Advocaat voelde zich met FC Utrecht in de voorbije weken meer dan eens benadeeld door de VAR en liet dat ook blijken. Bij FC Utrecht overheerste op luchting. Voor het eerst sinds 16 december (2-3 tegen sc Heeren veen) won de club weer eens. ,,Als je zes keer niet wint dan ga je hier niet De Graafschap van de mat spelen", constateerde aanvoerder Willem Janssen. ,,Die club pakte gewoon zeven punten uit de laat ste drie thuiswedstrijden, hè?" Het solide bastion met de naam PSV blijkt een neembare vesting geworden. Flinke barsten zijn plots zichtbaar in het tot voor kort bijna feilloos overeind gebleven Eindho- vense fort. Het betonrot woekert al wat langer, maar leek door falen van de concurrentie weinig ellende te veroorzaken. PSV blijkt bij het eerste vloedgolfje als een zandkas teel aan zee ineens in elkaar te kun nen storten. Daarna is het wel in staat om zichzelf weer bij elkaar te rapen. De schade blijft daardoor nog enigszins te overzien. De ploeg van Mark van Bommel had in de vorm van voor de winter stop het pleit de afgelopen wed strijden ongetwijfeld allang be slecht, maar zit in zwaar weer. Bijna alles wat op doelman Jeroen Zoet afkomt, vliegt er ineens in. De cijfers zijn veelzeggend: PSV incas seerde liefst zeven doelpunten uit de laatste negen pogingen op het Eindhovense doel. De fundering kraakte zaterdag op bezoek bij sc Heerenveen opnieuw, terwijl ook de frisheid in de aanval wederom ontbrak. De koploper moet terugvallen op wilskracht en overlevingsdrang, in plaats van cre ativiteit en sprankeling. Aan die eerste twee elementen weinig ge brek bij dit PSV, dat zich zaterdag niettemin opnieuw vertilde aan een op papier al lastige klus in het Abe Lenstra Stadion: 2-2. In zeven jaar liet PSV nu al 18 van de 21 be schikbare punten in Heerenveen achter. Beloning Een remise was de beloning voor het karakter dat de ploeg ook in Zuid-Friesland toonde, nadat door eigen onvermogen meer averij dreigde. Met dat punt heeft concur rent Ajax niets in eigen hand. Toch lijkt dat PSV in deze fase bepaald niet sterker te maken. In het Philips Stadion liet de ploeg het hele sei zoen nog geen kruimel liggen. In uitwedstrijden is het een ander verhaal en morste de ploeg negen punten in de laatste vijf duels. Daar zal snel verandering in moeten komen om favoriet te blijven in de titelstrijd. Voor Van Bommel leek het glas de afgelopen weken halfvol, al schuwde hij ook toen harde ingre pen niet. De trainer moet gezien hebben dat zijn ploeg opnieuw niet scherp begon aan een duel. Hij greep in de rust in, zonder aanzien des persoons. Niemand minder dan Hirving Lozano mocht al na 45 mi nuten gaan douchen, na een voor- stelling die niets uitstraalde waar dit PSV voor wil staan. Hij ging in dividualistisch te werk, stichtte geen gevaar en leverde op alle fron ten niet de bijdrage die van hem wordt verwacht. Cody Gakpo ver ving de tegenvallende Lozano. PSV kon dit seizoen vaak bogen op organisatorische orde, maar oogde bij vlagen gammel. Dat de ploeg aan de bal soms moeite heeft om iets te creëren, is een probleem dat vaker zichtbaar is. Geen blijdschap Van blijdschap zoals vorige week in Utrecht was bij PSV zaterdag in Heerenveen na een nieuwe 2-2 to taal geen sprake. ,,Dat komt mis schien wel omdat je zelf schuld hebt aan de goals", sprak Van Bom mel. Hij moet komende week pro beren om Lozano weer aan de praat te krijgen. Het ligt niet voor de hand dat de Mexicaan even van het toneel verdwijnt, maar het is dui delijk dat PSV zijn individuele klasse mist nu de punten almaar belangrijker worden. ÉMichiel Kramer is oldskool en hartstikke overbodig de rust van De Graaf- schap-FC Utrecht spuwde hij zijn gal. De cameraman moest het spel volgen, niet hem! 'Bij- goochem!' riep Dick naar de man die op zondagmiddag gewoon zijn werk deed. Dick zit al weken niet lekker in zijn vel. Misschien had Dick er gisteren de pest over in dat De Graafschap de bal vaker had, dat het elftal van Henk de Jong ijveriger was, hongerig en FC Utrecht de wil oplegde. We zagen FC Utrecht afwach ten tegen de nummer 17 van de eredivisie. Dat kan, dat mag, maar raar is het wel. Dat doe je alleen als je op papier mindere spelers hebt. Als jouw spelers meer kwaliteit hebben dan de te genstander - en dat was zo - ga je lekker aanvallen en als je de bal kwijt bent dan jaag je op de bal tot je die weer hebt. FC Utrecht leunde stiekem achterover. Het valt me zwaar kritisch te zijn op Dick. In 2004 - het EK in Portugal verliep teleurstellend voor het Oranje van bondscoach Dick Advocaat - ging ik een paar keer buiten mijn boekje. Ik zaagde Dick bij de enkels af. Dat nooit meer. Dus schrijf ik op dit moment alsof ik op eieren loop. Zo'n Michiel Kramer? In vredes naam: waarom? Waarom terug vallen op iemand die je vorig jaar liet stikken? (Advocaat was inte rim bij Sparta. Kramer, spits op het Kasteel, schopte een tegen stander tegen het hoofd en kreeg zeven wedstrijden schorsing. Sparta en Dick degradeerden.) Kramer is oldskool en hartstikke overbodig. FC Utrecht heeft genoeg goede spitsen. De beste loopt bij Jong FC Utrecht. Vrijdagavond zag ik beelden van de 19-jarige Nick Ve- nema, in actie tegen MVV. Twee oogstrelende en efficiënte mo menten. Eerst een sprint met de bal aan de voet over 80 meter die eindigt in een assist, én een Ibra- himovic-achtige solo die uit mondt in een doelpunt. Dick hoort die jongen op te stellen. Als 'ie tegenvalt dan vervang je hem een kwartier voor tijd desnoods voor stormram Kramer. Dick wil dat we allemaal van hem houden. Maar liefde heeft een prijs. Wat we verlangen? Stel de beste spelers op en laat alsje blieft die overgevoeligheid varen. maandag 18 februari 2019 GO Cameraman Trainer Henk de Jong van De Graafschap was na afloop van de thuisnederlaag tegen FC Utrecht (0-1) teleurgesteld in de arbitrage. ANP Doetinchem PSV opnieuw I SC HEERENVEEN - PSV 1 3. Van Bergen 1-0 25. Vlap 2-0 2-1 59. Pereiro 2-2 90+5. Malen Opstellingen Hahn Zoet Hornkamp Dumfries 79. Dresevic Schwaab Hoegh 81. Schwaab Pierie Viergever Woudenberg Angelino Rienstra Rosario Vlap Pereiro Schaars 59. Ihattaren 40. Kobayashi Hendrix Van Bergen Bergwijn Lammers De Jong Mihajlovic 61. Johnsen Lozano 46. Gakpo 10 Doelpogingen 22 39% Balbezit 61% 14 Overtredingen 9 2 Hoekschoppen 7 0 Buitenspel 4 Reddingen keeper Scheidsrechter: Kamphuis Toeschouwers: 23.522 Rik Elfrink Eindhoven I AJAX - NAC I 38. Tadic (pen.) 1-0 53. Dolberg 2-0 59. Kastaneer (e.d.) 3-0 67. Tadic 4-0 71Palmer-Brown (e.d.) 5-0 Opstellingen Onana Van Leer Mazraoui Van Anholt De Ligt Koch Blind Dervite Tagliafico 76. Klomp 73. Veltman Palmer-Brown Schöne Gersbach 46. Dolberg Lundqvist Van de Beek Nijholt De Jong El Alouchi Ziyech Rosheuvel Tadic 88. Korte 73. Ekkelenkamp Kastaneer Neres 79. Mühren Scheidsrechter: Mulder Toeschouwers: 52.952 Dusan Tadic krikte zijn doelpuntentotaal voor Ajax in de eredivisie op tot vijftien treffers. foto bsr/soccrates Dick had het aan de stok met een cameraman. In

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30