Een nieuwe lente Politie weet wie inreed op agente Trucks centraal op Modelbouwshow 2 MARLEEN BLOMMAERT verwacht Column De temperatuur loopt op. Heerlijk. Klaar met die winter denk ik meteen. En ik ga ongegeneerd poetsen. Dat is geen hobby van me, dus ergens moet er iets in de genen meegege ven zijn. Zo'n voorjaarsschoon maak die stamt uit de tijd van de kolenkachels. Daarbij werd aan het eind van de winter het hele huis ondersteboven gezet om stof, roet en spinnenwebben te verwijderen. de zaaigenen. Ik zit te bedenken wat ik het beste kan zaaien in de bakken op het terras. Onzin na tuurlijk, want het is nog te koud 's nachts. Hooguit valt iets binnen voor te zaaien en dat op te kweken. Ik loop vrolijk de tuin in en inspec teer alle knoppen aan de fruitbo men en -struiken. De vroegste staan er al hoogzwanger bij. Net als ik zijn ze er vast van overtuigd dat het nu niet lang meer gaat duren. en krachtig. Zoals de scholieren met wie ik onlangs in de trein zat. Ze hadden gedemonstreerd op het Malieveld om aandacht te vragen voor het klimaat, hun toekomst en ons handelen. Luidruchtige bra voure, aanstekelijke energie en oprechte zorgen zongen door de treincoupé. mijn T-shirtje en realiseer me dat de winter nog lang niet voorbij is. Het duurt nog anderhalve maand voordat de amandelbloesem te zien zal zijn en toch voelt het alsof het morgen al zal gebeuren. De eerste madeliefjes laten zich al zien. De planten volgen de tempe ratuur en niet de kalender. Het hoeft niet, maar het hoort wel. Ik merk dat ik het niet-normale verwacht. Een droog voorjaar met een paar enorme hoosbuien, een droge subtropische zomer, een winter zonder kou. Ik ga ervan uit dat het niet normaal zal zijn. Mis schien is het ongemak dat ik daar over voel, precies het gevoel van de scholieren die de straat opgaan. En zetten zij dat gevoel om in ac tie. Dat vind ik bewonderens waardig. Ik merk dat ik het niet-normale DE STELLING Vandaag: De overheid moet er alles aan doen om een middelbare school op Schouwen-Duiveland te houden Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters I MILJOEN NEt>ERLANt>ERS V0L6EN VOSELNESTJES ONLINE 0A NAAR TJALPA-NL JOHN t>E MOL HEEFT OE RECHTEN sekocht. Botsing tussen drie auto's op N57 Acteur Bruno Ganz (1941-2019) kreeg in 2017 prijs FbtS De man bestuurde een blauwe Volkswagen Polo en trok de aan dacht in de Bosjeslaan waar hij plot seling van richting veranderde na het zien van de politiewagen. De agenten in dat voertuig besloten de man - bij wie een pitbullachtige hond op de bijrijdersstoel zat - te volgen en gaven een stopteken om dat hij harder reed dan de toegestane maximumsnelheid van dertig kilo meter per uur. De man negeerde het stopteken en verhoogde zijn snel heid. In de Tulpenlaan zette hij de Volkswagen aan de kant. Eén van de agenten liep naar de auto toe en probeerde de deur te openen. Dat was voor de bestuurder aanleiding gas te geven. De andere agente was net uitgestapt en zag de VW op haar afkomen. Ze sprong weg, maar kon niet voorkomen dat ze licht werd geraakt. Beide agenten zetten de achtervolging in en kregen hulp van tientallen collega's. Ook werd de hulp ingeroepen van een helikopter. De auto werd gezien in Dat hij geprobeerd heeft een collega aan te rijden, laten we niet over onze kant aan Oost-Souburg en bij de Willem Alexanderstraat gaven agenten op nieuw een stopteken. De automobi list gaf zich niet gewonnen en reed achteruit de Alexanderstraat in. In een poging de auto te stoppen, sloe gen agenten met hun wapenstok de ruiten van de auto kapot. Opnieuw wist de verdachte te ontkomen. ,,Dat hij geprobeerd heeft een col lega aan te rijden, laten we niet over onze kant aan'', zei woordvoerder Esther Boot. Het voertuig werd even later leeg teruggevonden in de Hud- sonstraat. Van de bestuurder ontbrak giste ren nog elk spoor. Dat wil zeggen dat er net iets meer aandacht voor is dan anders. ,,Er ko men dit jaar vijf verenigingen met vrachtwagenbanen'', zegt organisa tor Jan van 't Veen. „Zoveel hebben we er niet eerder gehad.'' Ook zijn er vrachtwagens van Lego en Playmo- bil. Hoewel de beurs al meer dan een kwart eeuw wordt gehouden, valt er elk jaar weer veel nieuws te zien. Volgens Van 't Veen komen er zeven nieuwe modelspoorbanen. ,,En waar we vorig jaar heel veel kleine banen hadden, zijn ze deze keer weer een stuk groter.'' Ook nieuw is een miniatuur festivalterrein waarin de maker 2700 poppetjes heeft verwerkt. Het is een zeer gede tailleerd stukje werk, met natuurlijk een groot podium, maar ook eetten tjes, mobiele toiletten en zelfs een festivalcamping. De liefhebbers van boten mogen ook iets nieuws verwachten. Dit jaar is in het botenbassin voor de eerste keer te zien hoe goederen worden overgeslagen van de boot in de trein en andersom. Verder is de beurs weer als vanouds. Alle facetten van de modelbouw komen aan bod. In de Oosterscheldehal zet legoclub De Bouwsteen weer haar eigen lego festijn op. Zeven nieuwe modelspoorbanen en een miniatuur festivalterrein De Modelbouwshow is zaterdag en zondag 23 en 24 februari, beide dagen van 10.00 tot 18.00 uur. Er rijdt een pendelbus tussen de Zee landhallen en het station in Goes. Vorig jaar trok de beurs liefst tien duizend bezoekers. 2/3/4 dagen voordelig bij CentrO Oberhausen maandag 18 februari 2019 Andere genen die zich roeren zijn Het voorjaar is de jeugd, hoopvol Ik ruim nog wat snoeihout op in Zou de winter nog terugkomen? i Reageer op pzc.nl Gisteren: Laat toeristen ook betalen voor het waterschap 1495 reacties VERDER KIJKEN MIDDELBURG Op de Havenpoortweg in Middelburg zijn gister middag drie auto's met elkaar in botsing geko men. Niemand raakte ge wond. Het ongeval was rond 14.00 uur. Door nog onbekende oorzaak ont stond een kop-staartbot- sing tussen de drie voer tuigen. Een ambulance rukte uit, maar er bleek niemand gewond te zijn. Een bergingsbedrijf heeft twee van de drie voertui gen weg moeten slepen. De derde kon nog rijden en heeft zijn weg ver volgd. Eén rijstrook was afgesloten, wat zorgde voor een vertraging voor het verkeer. VLISSINGEN De Zwitserse acteur Bruno Ganz, die in de nacht van vrijdag op za terdag op 77-jarige leef tijd overleed, was in sep tember 2017 in Vlissin- gen. Bij Film by the Sea werd hij geëerd met de Grand Acting Award van het festival. Hij ontving de oeuvreprijs uit handen van toenmalig festivaldirecteur Leo Hannewijk. „Bruno Ganz verstaat de kunst iemand anders te spelen en te gelijkertijd volledig zich zelf te blijven", zei Hanne- wijk bij die gelegenheid. Ganz hield zijn dank woord kort. ,,Ik ben blij en vereerd", zei hij. ,,Het is altijd bijzonder om een prijs te ontvangen." De acteur was vooral be kend van de films Der Himmel über Berlin en Der Untergang. MIDDELBURG Beroving met geweld Bij een gewelddadige beroving in de Grevelin- genstraat in Middelburg is gistermiddag een per soon licht gewond ge raakt. De politie is op zoek naar de daders. De beroving vond rond 15.50 uur plaats. De da ders pakten een mo biele telefoon en geld af van het slachtoffer. Hoeveel daders erbij betrokken waren, is niet bekend. De politie heeft zaterdag in de omgeving van Oost-Souburg en Vlissingen met man en macht gezocht naar een automobilist, die was ingereden op een agente in Vlissingen. Ze raakte daarbij licht gewond. Eldridge Pentury Vlissingen - Esther Boot, politie Liefhebbers van vrachtwagens komen dit jaar zeker aan hun trekken op de Modelbouwshow in de Goese Zeelandhallen. Vrachtwagens vormen het thema van de 27ste editie van het populaire evenement. Rob Paardekam Goes Art Inn Hotel DinsLaken 1,2 of 3 overnachtingen incl. ontbijtbuffet 1/ Gratis Wi-Fi en parkeren bij het hotel V Ideale voor fiets- en wandeltochten Station van Dinslaken naast hotel Tip: Oberhausen en Duisburg Q hoteldeal I dagelijks tot 23:00 uur 088-0331506

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2