i baldErman.nl Voor fantastische reizen! MEDIA CULTUUR 23 Nu we weer op tournee zijn, bak ik elke week een appel taart. Dan heeft de crew één keer per week een lekker toetje. Maar zelf neem ik geen stukje, dat is voorbij. Ik was zo klaar met dik zijn. Niet dat ik mezelf niet mooi vond, inte gendeel. Ik hou van volle vrouwen. Ik vond mezelf prachtig. Het is alleen niet mooi voor je knieën. Niet voor je rug, je nek, je alles. In juli lag ik op de operatietafel voor twee nieuwe kunstknieën, in augustus begon ik met afvalkuren in Vlijmen, waar een reeks collega's van me ook komt. Ik ben nu 25 kilo kwijt en als het hier bij blijft, ben ik een gelukkig meisje. Sommige mensen zeggen, heel lief: je moet niet te veel afvallen hè, niet te mager worden. Grappig, want ik ben nu op een gewicht waarbij veel vrouwen zeggen: ik moet nu toch echt even gaan lijnen. Ik heb ook niet de ambitie om nog een Sylvie Meis te worden. Het ging mij puur en alleen om de medische kant. Die knieën, die 's nachts na een optreden op weg naar huis telkens op slot schoten. Als Marnix (echtge noot, muzikant en regisseur, red.) en ik een boswandeling maakten, zei ik bij elke stap au. Twee nieuwe knieën tegelijk, dat doen ze zelden of nooit. Maar ik wilde niet revalideren met één nieuwe knie en een versleten exem plaar. En dan een jaar later weer on der het mes. Op mijn eigen verant woordelijkheid hebben ze me twee nieuwe knieën in één keer gegeven, daar vertel ik in Souvenirs ook over. En over afvallen. Ik zie het publiek vol verbazing kijken, als ik mijn grote jurk uitdoe: what the fuck, wat is ze slank. 'Ze is in het zuur gevallen', twitterde ie mand. Dat vond ik geestig, maar te gelijkertijd moeten we natuurlijk niet doen alsof ik nu maatje 36 heb. In Vlijmen helpen ze me met af vallen en voorkomen dat ik ga jo- jo'en. Je krijgt geen suikers, koolhy draten, vlees, vis, zuivel en fruit meer binnen. Wel: zakjes met hoog waardig voedsel, op basis van pro teïne. Van het ene zakje bak je een pannekoekje, uit een ander zakje haal je brood of pasta. Dat combineer je met elke dag 's middags een salade en bij het avondeten groenten. In de eerste week ging er al 4 kilo af. Afscheid nemen Dankzij die twee nieuwe knieën, maar ook omdat ik dus aardig wat kilo's achter me heb gelaten, kan ik op het podium steeds beter dansen. Ik kan ook niet wachten tot ik weer eens met Marnix tekeer kan gaan op de dansvloer. Ergens in België of Duitsland, want niet de hele wereld hoeft dat te zien. En mobieltjes zijn sneller dan het licht. 'Dat wilde je zelf', hoor ik wel als ik dat verzucht. O ja?, denk ik dan. Toen ik in 1983 op een podium ging staan, waren er toch nog geen mobiele telefoons? Souvenirs gaat ook heel erg over weggooien, afscheid nemen, over cir culariteit. We hebben de afgelopen jaren nogal wat huizen leeg moeten ruimen. Mijn moeder overleed in no vember 2015, Marnix' vader een jaar eerder, mijn zus van 48 in datzelfde jaar. Onze kinderen zijn het huis uit, wij verhuisden terug van Amsterdam naar Broek in Waterland. In die tijd gingen zo veel spullen door onze handen. Wat moet je er allemaal mee? En alle spullen die ik in de op slag had. Het begon ooit met één kast, maar in Amsterdam huurde ik een deel van het huis van onze buur vrouw om kleding, cd's, dvd's en de corstukken kwijt te kunnen. Ik geef in mijn nieuwe show van alles weg, letterlijk. Cd's, dvd's, maar ook elke avond een kledingstuk dat ik langer dan zeven jaar niet gedragen heb. De mensen vinden het gewel dig; gaan ze een avondje naar het theater, komen ze in sommige geval len ook nog met iets terug. Wie niet zit te wachten op een album van me, geeft het snel door naar achteren. Ik krijg regelmatig verzoeken van vrouwen die in een jurk van mij wil len trouwen, carnavallen, of weet ik veel wat. Dat kan, je kunt ook een jurk huren bij me. Wie in de zaal niet zit te wachten op een album van me, geeft het snel door naar achteren Maar soms schrijft iemand dat ze niet naar de show kan komen, maar wel een jurk wil hebben. Dat kan natuur lijk niet: het hele idee is dat ik dat al leen in deze show doe. En ik geef niet alles weg hè. Ik hou er zeker meer dan - ahum - honderd over. Ego wegdoen Het gaat niet alleen om materiële za ken, ik zeg ook in de voorstelling: het moeilijkste om weg te doen, is je ego. Op een gegeven moment denk je echt dat je belangrijk bent en dan wordt het link. Dat had ik zelf ook, een paar jaar geleden. Ik hoorde van iedereen hoe goed ik was. Toen kreeg ik een burn-out: binnen een paar maanden waren mijn avonden in het theater overgenomen door andere artiesten, die vrolijk doorgingen met carrière maken. Niemand die belde om te vertellen dat ik gemist werd. Mijn eeuwigheidswaarde is nul. Denk je nou echt dat ze over honderd jaar nog zeggen: die Karin Bloemen, dat was echt een aanwinst voor het leven? Welnee joh. Misschien dat een liedje blijft hangen, Geen kind meer. Dat brengt na 22 jaar nog altijd troost. Maar dat is niet mijn liedje, Jan Boer stoel schreef de tekst. En Marnix ver zorgde een prachtige melodie. Ik zing het, maar een ander kan dat ook. Ik dacht dat het moeilijk zou zijn om Geen kind meer te zingen toen mijn moeder net was overleden, maar dat viel mee. Het was veel lasti ger toen ze nog leefde, ik kreeg toch een beetje het gevoel dat ik de goden verzocht. En de eerste keer dat ik het zong nadat ze was gestorven, reali seerde ik me: ja, dit liedje klopt.'' 499,- Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 10 dagen Rondreis Schotse Hooglanden en de Noordkust 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba 10 dagen Wenen, het Wienerwald en Bratislava 10 dagen Westkust van Ierland 12 dagen Rondreis Dalmatische kust 13 dagen Rondreis Klassiek Italië en Amalfikust maandag 18 februari 2019 eeuw :aswaa Jeroen Schmale Nul! 44 AA De voorstelling Souvenirs gaat over afscheid nemen, weg gooien. En over afval len. FOTO'S NICK VAN ORMONDT v.a. slechts Vertrekdata: 8,15,22,29 april/6, 13,20,27 mei/10,17,24 juni etc. v.a. sLechts Vertrekdata: 15 april/20mei 24 juni/22 juli/19 aug etc. Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Vertrekdata: 29 april/27 mei/ 24juni22juli/19 aug/16sept I Vertrekdata: 29 april 27 mei 124 juni 22 juli/19 aug/16sept/14 okt Vertrekdata: 8,22 april 16,20 mei 17 juni 1 juli 126 aug 9 sept etc. Vertrekdata: 15 april 16,27 mei 17juni/8,29 juli/19 aug etc.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23