Biljarters krijgen steun van de gemeente WALCHEREN 19 INSPIRATIE VOOR ANDEREN REIS NAAR AMERIKA In september moet zijn droom uitkomen: Frank van Ieperen gaat naar Hollywood. ,,Als ik gezond zou zijn, was ik al lang in het vliegtuig gesprongen." maandag 18 februari 2019 Maurits Sep Oost-Souburg Iaar de 37-jarige Oost- Souburger heeft de le vensbedreigende spierziekte van Du chenne. ,,Als dit lukt, ga ik daarna de dromen van andere patiënten laten uitkomen." Al vijftien jaar is dit zijn droom reis. Vliegen naar Los Angeles en dan een rondje door het zuidwes ten van de VS. Langs San Fran cisco, Death Valley en Las Vegas, en over de Grand Canyon, in een helikopter. ,,De grootsheid van het land trekt me aan. De afwisseling van metropolen en natuurgebie den waar je niemand tegenkomt. En dan de gekte van Las Vegas." Maar, erkent Frank van Ieperen, hij ziet er ook heel erg tegenop. Zeker tegen de vliegreis. ,,Niet het vliegen zelf, maar wat er allemaal bij komt kijken. Want er moet nogal wat mee. Rolstoel, reserve onderdelen, tillift, beademingsap paratuur inclusief back-up. Ik moet mijn rolstoel uit en in een gewone vliegtuigstoel zitten. Dat vergt lichamelijk veel van me. En dan hebben we in Amerika twee auto's nodig om alles en iedereen te vervoeren." Er moet namelijk ook een team van drie mensen mee. Twee dames voor de zorg en een vriend die freelance fotograaf is. Hij kan zorgen voor een foto- en videoverslag van de reis van zijn leven. En hij kan sjouwen, knip oogt Van Ieperen. Zielig is de Oost-Souburger niet, hij staat juist positief in het leven. ,,Leef je droom, dat is mijn motto. Daarom wil ik nu mijn droom la ten uitkomen. En niet alleen de mijne, ook die van anderen met de ziekte van Duchenne." Frank heeft in december de stichting Dromen voor Duchenne opgericht. Met een vijfkoppig be stuur, waarvan hij zelf voorzitter is. Tot 15 maart kunnen mensen hun droomwens kenbaar maken. Voor 15 april kiezen we een wens Ik wil niet alleen mijn droom waar maken, ook die van anderen met Duchenne -Frank van leperen uit die we dit jaar laten uitkomen. Dit zijn wel kleinere wensen dan zijn eigen droomreis. ,,Het gaat om dromen die we in één dag kunnen laten uitkomen. Als dat goed gaat en we sponsors krijgen, kunnen we grotere wensen honoreren." Eerst maar eens zijn eigen droom waarmaken. Begroting: 24.000 euro. Alleen de inklapbare tillift kost al 5000 euro. ,,Die kun nen we daarna goed gebruiken om anderen te helpen." Hij betaalt na tuurlijk uit eigen zak zijn vlucht en hotels, zoals elke vakantiegan ger zou doen. ,,Maar ik wil ook de kosten voor mijn zorgteam dra gen, want ik vind het al fantastisch dat ze drie weken mee kunnen en willen. Ik vind het niet eerlijk dat ze dan ook nog alles zelf moeten betalen." Via de stichting zoekt hij daarvoor sponsors en via crowd- funding hoopt hij op steun van particulien. ,,Mijn leven loopt wel. Het gaat helaas wel een stuk min der dan een paar jaar geleden en ik heb binnenkort 24 uur per dag zorg nodig." Zijn droomreis dient een dubbel doel. ,,Ik hoop dat hierdoor men sen met Duchenne zien: wat is er allemaal mogelijk ondanks je be perking?" Maar natuurlijk is er ook het eigen plezier. De tekst op het lichtbakje in zijn kamer zegt alles: Frankie goes to Hollywood! De kans is nog klein maar de Bil jartvereniging Middelburg raakt haar ruimte misschien toch niet kwijt. En als dat toch gebeurt, voelt de gemeente zich verant woordelijk om te helpen bij het vinden van een andere plek, zegt wethouder Chris Simons van de gemeente Middelburg. Maurits Sep Middelburg De gemeente is eigenaar van het schoolgebouw aan de Ravensteijn- weg in Middelburg. Dat wordt nu verhuurd aan de mbo-opleiding Scalda. Die verhuurt ruimtes door aan andere organisaties, zoals de Biljartvereniging Middelburg. Maar per 1 augustus 2020 gaat Scalda weg uit het pand en dan moeten ook de onderhuurders eruit. Daarom trekt de biljartvereni ging bij de gemeente aan de bel. „Moeten we echt weg? En als dat zo is, biedt de gemeente ons dan een andere locatie? En als dat niet kan, krijgen we dan geld van de ge meente om ergens anders iets te huren?", verwoordde bestuurslid Leen van de Merbel afgelopen week de noodkreet van de zestig biljar ters. Wethouder Simons zorgde voor een sprankje hoop. ,,We hopen dat een zorginstelling het gebouw wil kopen of huren, en er zorgapparte- menten in gaat maken. Dan is de kans groot dat er een welzijns- ruimte in komt en dan kan de bil jartvereniging misschien blijven." Dit als-dan-scenario stelt de ge meenteraad nog niet gerust. Van links tot rechts leeft de wens om de De gemeente voelt zich verantwoordelijk bij het vinden van een andere plek -Chris Simons, wethouder biljartvereniging te helpen. Zeker omdat die eerder al noodgedwon gen is verhuisd omdat Stichting Welzijn Middelburg het pand in de Molstraat verliet. ,,De gemeente heeft ons toen wel een alternatieve locatie aangeboden. Dus kan dat nu ook?", merkte Van de Merbel op. Volgens Simons 'voelt de gemeente de verantwoordelijkheid' om de biljarters opnieuw te helpen. ,,Er zijn ook al verschillende oplossin gen gepasseerd." Maar makkelijk is het niet, erkende hij. De Biljartvereniging Middelburg heeft zestig leden, die van maandag tot en met vrijdag dagelijks van 09.30 tot 17.00 uur kunnen spelen op vier grote tafels. En dan hebben ze ook nog een ruime kantine. ,,Vind maar eens ergens zo'n ruimte. Dat is best een opgave", verzuchtte de wethouder. ,,Pre- cies", reageerde Van de Merbel, ,,daarom blijven we ook het liefst zitten." De Biljartvereniging Middelburg heeft nog een troef in handen om de steun van de gemeenteraad te verwerven. Van de Merbel bena drukte dat de club meer is dan een Verschillende mensen komen niet om te spelen maar voor de gezelligheid -Leen van de Merbel, bestuurslid groep mannen die willen biljarten. „Verschillende mensen komen niet om te spelen maar voor de gezellig heid en om elkaar te ontmoeten. We horen vaak: 'Ik ben blij dat ik er weer eens uit ben.' In feite zijn we een vorm van ouderenzorg." Frank van Ieperen heeft de ziekte van Duchenne maar wil in september toch zijn droomreis maken naar Amerika. foto lex de meester WA Frank maakt zijn grote droom waar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 19