De binnenstad van de toekomst 18 WALCHEREN Kustplaatsen moeten aantrekkelijker worden Het liep zeker nog niet storm op de eerste extra koopzondag in Vrouwenpolder. Het was net te mooi weer, zag ondernemer Leon Hillebrand. ,,En het moet nog bekender worden dat we voortaan elke zondag open zijn." KJf U uj iÏTILJ Na lange en felle discussies besloot de gemeenteraad van Veere on langs dat in meer dorpen de win kels op zondag open mogen. On dernemers in Koudekerke, Oostka- pelle en Vrouwenpolder hebben sinds zondag dezelfde rechten als hun collega's (en concurrenten) in Domburg, Veere, Westkapelle en Zoutelande. „Terecht", reageert Hillebrand van Haef, gitaaratelier, lifestyle en winkelcafé aan de Dorpsdijk in Vrouwenpolder. ,,Ik vind: overal of nergens. Bovendien moet een on dernemer zelf kunnen bepalen wanneer hij zijn zaak open wil doen." Omdat winkels in die vier andere kustdorpen al langer op zondag open mogen zijn, hebben Vrouwenpolder, Oostkapelle en Koudekerke wel een achterstand in te lopen. ,,Zeker", erkent Ilse de MIDDELBURG Wat verwachten de mensen die Middelburg bezoe ken van deze stad? En hoe ziet de binnenstad van de toekomst er dan uit? Op die twee vragen gaat de Ver eniging Ondernemers Middelburg proberen antwoord te vinden. De VOM gaat daarvoor in gesprek met de leden (ondernemers in met name de binnenstad) en roept bo- B - --tPMb Lange van My cup of tea, de winkel voor looks lifestyle iets verderop aan de Dorpsdijk. ,,De bekendheid moet groeien. Bovendien hebben we hier in Vrouwenpolder nog niet zo veel winkels. Ik hoop dat de an dere die er al zijn, ook op zondag open gaan, en dat er misschien wel ondernemers bij komen nu we die zondag erbij hebben." Hillebrand en De Lange hebben toch hoge verwachtingen. Want vorig jaar hadden ze twaalf koop- vendien de hulp in van twee des kundigen: Harm IJben en Hans van Tellingen. IJben is deskundig op het gebied van toerisme. Hij werkt voor de HZ, het Kenniscentrum Kust toerisme, en de toerisme-opleiding NHTV in Breda. Van Tellingen schreef het boek #WatNouEinde- VanWinkels en spreekt vaak over de toekomst van het winkelen. De zondagen en die trokken veel klan ten. Hillebrand: ,,De zondag is drukker dan de maandag en de dinsdag." De Lange: ,,De zondag is vergelijkbaar met de zaterdag. Dit zijn de dagen waarop mensen geld willen uitgeven." Bij beide winkels druppelen deze eerste extra koopzondag regelmatig wat klanten binnen. Patricia Bon nes van Brasserie Bonnes ziet het tevreden aan. Haar zaak zit tussen beide winkels in en voor de gasten op het terras is het veel leuker als ze niet uitkijken op een dichte maar op een open deur. ,,Ik heb het afge lopen jaar ook vaak gehoord van mensen op het terras: 'Wat jammer dat de winkels niet open zijn.' Dus voor mij en de andere horecazaken is het ook belangrijk. Hoe meer er open is, hoe meer mensen er ko men en hoe meer klanten ik ook krijg." Strand Winkels en cafés en restaurants die elke zondag open zijn, daar moet Vrouwenpolder wel aantrekkelijker van worden, voorspellen de drie ondernemers. Toeristen weten het dorp natuurlijk allang heel goed te vinden, maar reden op zondag vooral verder, richting strand. Dat was op deze warme 17e februari niet anders. ,,Geeft niks", zegt Hil- lebrand. ,,Ze komen vanmiddag ook weer terug. En dan zijn wij open." VOM gaat op 26 maart de discussie aan. Daar zal ook wethouder van economische zaken Johan Aalberts bij aanwezig zijn. De gemeente en de VOM hebben eerder samen een aanvalsplan voor de binnenstad op gesteld en investeren samen in de aantrekkelijkheid van Middelburg. Daar hoort toerisme bij, vindt de ondernemersvereniging. KOUDEKERKE IN DE REGIO Themamiddag KOUDEKERKE Bijeenkomst MIJN DORP, MIJN STAD Mantelzorgen maandag 18 februari 2019 In meer dorpen op zondag winkelen Maurits Sep Vrouwenpolder LfJP' J1MB i DOMBURG Gemeentehuis, 09.00-17.00 uur: Expositie 'Veerse Schat ten' Sporthal De Couburg, 09.15 10.15 uur: Activiteiten van gym nastiekvereniging voor 55plus; De Couburg, 13.00-16.30 uur: Biljarten voor senioren; De Klimop, 13.30-16.00 uur: Koersbal MELISKERKE Gymzaal 'Ons huis', Burge meester Adelaarstraat 26, 13.30-14.30 uur: Bewegings- gymnastiek op muziek voor ouderen; 13.30-17.00 uur: Se- niorensoos MIDDELBURG Padma, 09.00-17.00 uur: Ex positie Thea van Soelen; Ver gulde Baars, 13.30-15.00 uur: Volksdansen; Cinema Middelburg, 14.00 uur: Vertoning 'Capharnaüm' OOSTKAPELLE Duinvlietweg 6, 13.00, 14.00 en 15.00 uur: Rondleiding 'Zol- dergeheimen'; 13.30-15.30 uur: Activiteit 'Droge voeten in de stad' bij Terra Maris; Schoolstraat 4, 14.00-16.30 uur: Cursus iPad voor begin ners OOST-SOUBURG Braamstraat 3a, 17.00-17.45 uur: Peuterdans VEERE Gymzaal Frans Naerebouts- traat, 09.30-10.30 uur: Activi teit GALM, gymnastiek voor 50+ VLISSINGEN Gymzaal de Combinatie, 09.00 uur: Gymnastiek voor peuters; Gymzaal de Branding, Verkuijl Quakkelaarstraat 106, 16.00 uur: Kleutergym; Cine Café, Spuikomweg 3, 19.45-23.00 uur: Mr. Bright's Quiz Night, quizavond in teams van maximaal 5 personen WESTKAPELLE Achterweg, 19.30-20.30 uur: Wandelbootcamp. WA X Gisteren was de eerste koopzondag in Vrouwenpolder. Hillebrand van Haef is er blij mee, want hij vindt dat ondernemers zelf moeten weten of ze op zondag open gaan. foto s ruben oreel VLISSINGEN De Senioren Vereni ging Walcheren houdt vandaag een themamiddag in woonzorgcentrum Ter Reede in Vlis- singen. Voor de pauze wordt een optreden verzorgd door Het Walchers Costuum met een kledendrachtvoor- stelling. Na de pauze met koffie, thee en een koekje is er weer bingo met diverse prijzen. De toegang is gra tis. De aanvang is om 13.30 uur. De deu ren gaan om 13.00 uur open. De NVVE houdt morgen twee gratis informatieve bijeen komsten over de mentie en het zelf gekozen levens einde in Huys ter Schelde in Koude kerke. De eerste bij eenkomst vindt plaats van 14.00 tot 17.00 uur en de tweede bijeenkomst van 19.00 tot 21.00 uur. Dement oud worden is voor veel mensen een grote angst. Tijdens de bijeenkomst is er gelegenheid om persoonlijke vragen. Aanmelden kan via regiobijeenkomst @nvve.nl of 020 620 0690. De toe gang is gratis en Huys ter Schelde is gelegen aan de Vlissingsestraat 38-40 in Koude kerke. VLISSINGEN In Vlissingen wordt morgen een man telzorgcafé gehou den. Er wordt infor matie verstrekt en het is mogelijk om met elkaar van ge dachten te wisse len. Ook worden er tips gegeven. De avond duurt van 19.00 tot 21.00 uur en vindt plaats in De Herberg. UITVERKOOP VLISSINGEN Dolly Etman (links) probeerde een kinder stoel te verkopen aan Judith Diesch. En zo waren er zater dag nog veel meer koopjes op de grote Sla je Slag rommel markt in Vlissingen. Alles moest weg tegen opruimprijzen. Kleding kostte een halve euro per stuk. De rommelmarkt was in wijkcentrum De Burgerij aan de Van Hogendorpweg, in de wijk Paauwenburg. De Burgerij wil een belangrijke buurtfunctie hebben en de leefbaarheid in de wijk verbete ren. Dat gebeurt door onder meer computerlessen, kaart avonden en koersbalwedstrijden. foto ruben oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18