Elysium ii W tl 1 ^elySium ft Deurdrangers zitten Middelburg in de weg ZEELAND 17 maandag 18 februari 2019 een drempeloverbrugging. Ook zijn er soms aanpassingen nodig op de route naar het stembureau. Bij de raad- en trouwzaal in Heinkens- zand ligt bijvoorbeeld een grind pad. Daar komen op 20 maart rijpla ten. Hulst past de bestrating naar de ingang van stembureaus in Sint Jansteen en Lamswaarde aan. Van de dertien gemeenten zeg gen alleen Veere, Reimerswaal, Noord-Beveland en Kapelle alles op orde te hebben. Kapelle laat wel de Stembus (mobiel stembureau) in de garage omdat deze niet rolstoel toegankelijk is. Tickets zijn geldig t/m 22 februari 2019 Deze sauna ligt midden in de natuur van Bleiswijk. Het staat bekend om haar wereldse inrichting met saunabelevingen uit onder andere Rusland, Marokko, Turkije en Finland. Neem een duik in het duizend-en-een-nacht zwembad of geniet van de tropische watervallen en de Lagunes. Er zijn meer dan vijfentwintig verschillende 1 sauna's en negentien binnen- en buitenzwembaden. 1 «j Ga naar pzc.nl/elysium BLEISWIJK (DEN HAAG) I Maurits Sep Middelburg Ook de gemeente Middel burg heeft alle 25 stem bureaus gecontroleerd. Op zeven locaties werden tekort komingen geconstateerd. De deuren gaan er te moeilijk open. Oorzaak: deurdrangers. Wat op valt is dat de problemen zich juist voordoen bij drukbezochte gebouwen, namelijk vijf scholen, een sporthal en dorpshuis De Arne in Arnemuiden. Dat komt ook voor de organi saties zelf als een verrassing. ,,We hebben op De Aventurijn ouders in een rolstoel die kinde ren gewoon naar binnen bren gen", zegt directeur Jeroen van den Oord van scholenkoepel Onze Wijs. Dorpshuis ,,Wij hebben de afgelopen weken bezoekers gehad met rolstoelen en rollators. Ik weet niet hoe die dan binnen gekomen zijn", re ageert beheerder Meindert Berg- sma van De Arne. ,,We kunnen wel nog eens naar de entree kij ken, want iedereen moet op een normale manier binnen kunnen komen." ,,De deur gaat vanwege de vei ligheid van de kinderen dicht en op slot als iedereen binnen is", reageert directeur Tom Schild van Praktijkschool Het Bolwerk. ,,Maar onder werktijd zit een medewerker altijd in het zicht van de deur om te helpen als ie mand niet zelf binnen kan ko men. Dus nee, ik herken het pro bleem niet." Bolwerk, zegt Schild. ,,Normaal is de deur op slot, maar die dag niet." ,,We zijn samen met de Stich ting Werkgroep Gehandicapten Walcheren nog wat strenger ge weest dan verplicht", zegt Ruud Lak van de gemeente. ,,We wil len niet alleen een parkeerplaats voor gehandicapten binnen 150 meter, maar pal voor de deur." Die is er niet bij zes stembu reaus: vier scholen, een dorps huis (in Nieuw- en Sint Joos- land) en verpleeghuis Willi- brord. De instellingen hebben daar zelf geen last van, zeggen zij. ,,De bewoners van Willibrord hebben meestal geen auto en fa milie heeft bijna nooit een ge handicaptenplaats nodig. An dere vrije plaatsen zijn er dan al tijd wel", vertelt Mariska Nieu- wendijk van WVO Zorg. Toch laat de gemeente tijdelijk extra parkeerplaatsen aanleggen. Dat kost 1500 euro. De Werk groep Gehandicapten Walche ren is blij met deze oplossing. M Verpleeghuis Willibrord in Middelburg heeft geen ge handicapten parkeerplaats voor de deur. Gevaarlijk Deurdrangers weghalen vindt de gemeente te gevaarlijk, mocht het op 20 maart hard waaien. Middelburg gaat daarom van 07.30 tot 21.00 uur 'assistenten' inzetten om de deuren te openen. Kosten: 3075 euro. Of dat overal nodig is? ,,Bij ons staat de deur tijdens verkiezin gen altijd de hele dag open", zegt Van den Oord van Onze Wijs. En dat geldt zelfs voor Het is soms hindernisbaan wvo zorg r

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 17