NYNKEDEJONG Man die baby uit flat gooide, moet het land uit 6 Met bestemmingen in meer dan 100 landen, zorgen we dat u altijd vól inspiratie weer thuiskomt Column Onrustige cellen. Misschien wel de twee woorden die een 30-plusvrouw de meeste angst inboezemen. Na je 30ste verjaardag krijg je je eerste oproep voor het bevolkingsonder zoek baarmoederhalskanker. Geen onderzoek waar je juichend een afspraak voor maakt. Want de huisarts opent met een eendenbek je baarmoedermond om een staafje cellen van je baarmoeder wand te schrapen. We zetten in middels karretjes op mars, en men kan een robot een hartopera tie laten uitvoeren, maar een baarmoedermond wordt nog altijd geopend met iets dat op een stalen lijmklem lijkt. maar dat onderzoek onderga je, want het is belangrijk. Als je dat zelf niet be denkt, dan heb je - in mijn geval - in ieder geval nog twintig vriendin nen die scherp in de gaten houden dat je wél gaat. Want baarmoeder halskanker is een sluipmoorde naar. Zodra je echte klachten krijgt, heeft de kanker dikwijls al flink om zich heen gegrepen. Het moet dus eerder opgemerkt wor den, door dat bevolkingsonder zoek. Dan maar even met de be nen in de stijgbeugels. Er is een vaccin voor tienermeis jes, een vaccin tegen HPV, dat hun kans om later baarmoederhalskan ker te krijgen, verkleint met 75 procent. Vijfenzeventig! Maar hoeveel meisjes halen dat vaccin? Maar 45 pro cent! Vijfenveertig! De rest vergeet het, denkt dat het niet belangrijk is, of is bang voor bijwerkin gen die er helemaal niet zijn. Baarmoederhalskanker. Onrustige cellen. De operatie die de cellen moet weghalen. De spanning die daarop volgt, of men alles wel heeft weg kunnen nemen. Of die onrustige cellen in de tussentijd geen andere broedplaats hebben gevonden. Vandaag start het KWF een grootschalige actie om de vacci natiegraad omhoog te krijgen. Deze 30-plusvrouw zou tegen alle tienermeisjes willen zeggen: 30-plus lijkt nog heel ver weg. En baarmoederhalskanker ook. Je voelt je nu jong, snel en wild, en kanker lijkt geen optie. Maar 30-plus ben je sneller dan je denkt. En dan duiken die onrustige cellen ineens overal op. Als je de kans daarop nu al kunt verkleinen, waarom zou je dat in hemelsnaam niet doen? Een prikje doet vele malen minder pijn dan chemothe rapie. Weet je wat pas een nare bijwerking is? Baarmoederhalskanker Voordat de 41-jarige man Neder land wordt uitgezet, moet hij eerst voor de rechter verschijnen. De doorgedraaide man werd kort na zijn bizarre daad meteen opge pakt. De man kon in Nederland verblijven omdat hij is getrouwd. Omdat de moeder van het jon getje nu de scheiding heeft inge zet en de man 'niet meer bij de vrouw verblijft', zal de IND zijn verblijfsvergunning intrekken. De 33-jarige vrouw van de Ma rokkaanse man werd al tijdenlang stelselmatig mishandeld. Toen zij duidelijk maakte niet meer met hem verder te willen, sloegen bij hem de stoppen door. De man richtte zijn woede ook op hun zoontje. De vrouw vocht voor het leven van haar baby, maar kon niet voorkomen dat de man het kind met kracht van de eerste ver dieping gooide. Het kind bleef be wegingsloos op het gras liggen. Ondertussen rende zij de flat uit en belde de hulpdiensten. Met de kleine gaat het nu naar omstandigheden goed. Wonder boven wonder had de baby geen zware verwondingen. Het kind heeft nog wel lichte evenwichts stoornissen maar dat zal, omdat hij nog zo piepjong is, naar ver wachting helemaal herstellen. De moeder woont nu bij familie en »De kleine zal naar verwachting helemaal herstellen wil absoluut niet meer terug naar de flat. Na enig touwtrekken heeft de gemeente toegezegd haar aan een andere woning te helpen. Volgens Anis Boumanjal, advo caat van de verdachte, is de uitzet ting 'nog slechts een voornemen' van de IND, vooruitlopend op een eventuele veroordeling. ,,Boven- dien'', zegt Boumanjal, ,,is mijn cliënt een ontkennende ver dachte. Hij ontkent de baby te hebben gegooid. Hoe we dat on derbouwen, komt tijdens de zit ting aan de orde.'' Kras.nl/83047 Kras.nl/46444 Kras.nl/91243 Kras.nl/72147 Kras.nl/62207 Autovakantie Bijzonder overnachten Fietsvakantie Tsjechië - de Bohemen Zonvakantie Rondreis Riviercruise Ontdek uniek Egypte vrijdag 15 februari 2019 GO ^0 @Nynke Onrustiae cellen Je hebt er geen zin in, Weet je wat pas een nare bijwerking is? De Marokkaanse man die 5 ja nuari in Ridderkerk zijn 1-jarige baby uit een flat gooide, moet na zijn straf meteen Nederland uit. De procedure om zijn ver blijfsvergunning in te trekken, is begonnen, bevestigt Nelleke Stolk, de advocaat van de moeder van het jongetje. Victor Schildkamp Ridderkerk B eiw.e lie ra I i smaia-s FV 1 WKm. V 1 MR W I I Jk reserveringskosten en Calamiteitenfonds Prijzen per persoon o.b.v. 2. personen exclusief Turkse Rivièra Imposant Zuid-IJsland Slapen in pakhuis De Vlijt Coevorden Verrassingsdiner in het kasteel Proef de sfeer aan de kleine haven Groepsreis met NL'se reisleiding Inclusief busreis, ontbijt en diner Natuur, kastelen en kuuroorden Bezoek Kom Ombo, Aswan en Luxor Bewonder schitterende piramides Per MS Royal La Terrasse***** All Inclusive Gezellig hotel, dicht bij het strand Klantbeoordeling 8,5 Watervallen, geisers en lavavelden Stadstour bruisend Reykjavik Klantbeoordeling 8,5

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 6