m Weerstand tegen Gele Hesjes in Frankrijk Trump roept noodtoestand uit voor bouw grensmuur 5 o o 6 c» 4i a BREXI T Er is ook een inhoudelijke link nodig. Wat leert dit beest je nu over de brexit? Nederlandse bedrijven waren lange tijd laks en deden niets. Nu de onzekerheid over de manier waarop het Verenigd Koninkrijk de EU gaat verlaten - met of zon der deal - voortduurt, ziet het Brexit Loket de interesse toene men. In de eerste acht uur na het verschijnen van de foto met het brexitbeest, werd de Brexit Im pact Scan, waarmee bedrijven po tentiële knelpunten in kaart kun nen brengen - 5000 keer inge vuld. Een record. Daarmee heeft het brexitbeest nu al het gewenste effect gesorteerd. In totaal werd de test sinds eind maart 2018 62.000 keer gedaan. Volgens hoogleraar Verlegh is humor een effectieve manier om de aandacht te trekken. ,,En Blok acteert goed mee.'' Maar het kan ook gevaarlijk zijn: ,,Het kan ook negatieve reacties uitlokken. Bo vendien: om aandacht goed te la ten werken, is er ook een inhou delijke link nodig. Wat leert dit beest je nu over de brexit?'' PARIJS De spontane Franse pro testbeweging Gilets Jaunes (Gele Hesjes) lijkt op zijn retour. Volgens de laatste opiniepeilingen vindt 56 procent van de Fransen dat de straatprotesten en blokkades van de Gele Hesjes moeten ophouden. Het is voor het eerst sinds de be weging in oktober in sociale media opdook, dat ze geen enorme steun geniet. In alle peilingen tot dusver kregen de Gele Hesjes steun van een ruime meerderheid van de on dervraagden. De kolossale bewe ging ontstond uit protest tegen de forse stijging van brandstof- en energieprijzen en uit onvrede over liberale hervormingen. Daarmee wilde de regering van president Macron de klimaatveran dering beheersen en de Franse eco nomie vlot trekken. Maar veel Fran sen zagen het als weer een belasting die de middenklasse, vooral buiten de steden, moet ophoesten en die de welgestelde Parijzenaars niet aantast. Nu zegt 64 procent van de ondervraagden dat de oorspronke lijke doelen van de Gele Hesjes bij het protest naar de achtergrond zijn verdwenen. De regering heeft uit angst voor de omvang van het pro test begin december al de prijsver hogingen ongedaan gemaakt. Bij blokkades zijn ongelukken gebeurd. Sinds de eerste grote na tionale protestzaterdag (17 novem ber) zijn elf doden gevallen. WASHINGTON De Amerikaanse president Donald Trump wil de noodtoestand uitroepen om de fi nanciering van de grensmuur met Mexico mogelijk te maken. Als de noodtoestand van kracht is, heeft Trump geen toestemming nodig van het Congres om de omstreden muur te bouwen. Dat heeft een woordvoerster van het Witte Huis gisteren bevestigd. Daarnaast tekent de president een wet die de gedeeltelijke sluiting van de federale overheid (shut down) voorkomt. Eind januari kwam er een einde aan de eerste shutdown. Vijf weken lang lag een groot deel van de overheid plat doordat de Democraten niet van plan waren 5,7 miljard dollar uit te trekken voor de bouw van de 345 kilometer lange muur om illegalen buiten de deur te houden. Democraten en Republikeinen kwamen uiteindelijk overeen 1,3 miljard te besteden aan een deel van de muur. Trump wil nu de noodtoestand gebruiken om geld van andere overheidsdiensten over te hevelen en zo aan de 5,7 miljard te komen. ,,Zo verzekeren we er ons van dat we een einde maken aan de veiligheids- en humanitaire crisis aan de grens'', stelt het Witte Huis. vrijdag 15 februari 2019 GO Sjoerd Wiemer Sjoerdsma O ©swsjoerdsma Voor wie nog twijfelt: Brexit leidt tot schrijnende situaties V Nikki Sterkenburg ©SterkNrkki Halbe Zijlstra, is that you? Fellow i Rowan @Rowan_Geleijn: Follow J «Si Translate Tweet Ministry of Furry Affairs XXX (2019) #stefblok #brexit 1:21AM -14 Feb 2019 6 Retweets 41 Likes 11:59 PM 13 Feb 2019 25 Retweets 174 Like: (Ji O 5 tl 25 O 174 0 O Tweet your reply PJ SPoliticalsl22 2h F Replying to ©SterkNikki W Ik moest er ook ff aan denken ja... O ii Translate Tweet 12:55 AM -14 Feb 2019 1 Retweet 6 Likes li Ci 11 Ce 0 twitterhit bij Britten w - Zorg dat Brexit jouw bedrijf niet in de weg zit Als ondernemer ben je gewend flexibel ie zijn. Die betekent dal je snelen treatief reageert op veranderingen. Maar heb je al gecheckt of Brexit gevolgen gaat hebben voor jouw bedrijf? Veel bedrijven worden geraakt door Brexit. louw bedrijf misschien ook wel. al denk je nu van niet. Zo kan het bijvoorbeeld zijn dat je dataverkeer te maken krijgt met een nieuwe digitale grens. Laatje niet verrassen. Doe de Brexit Impact Scan en check wat Brexit voor jouw bedrijf betekent. -Peeter Verlegh, hoogleraar hele keten van toeleveranciers te bekijken op een Britse link. Doe nu de Brexit Impact Scan op brexttloket.nl ▲T Het campagnebeest is nu al een succes. FOTO 'S ANP AFP Kijk op de site bij /video Stef Blok vertelt waarom hij het brexitbeest in het leven heeft geroepen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 5