Sluis maakt 'aanvalsplan' voor zorg en welzijn Reizigers betalen nog steeds te veel voor busrit 7 SASSIES CAKE BOETIEK TAARTENWINKELTJE De loop komt terug op de Houtmarkt in Hulst. Taartenwinkeltje Sassies Cake Boetiekzette de eerste stap. De baksels van 'taartendametje' Saskia Kopmels zijn om van te watertanden. Vlaams circus Barones strijkt neer in Hulst Door kook- en bakprogramma's zoals Heel Holland Bakt is er meer aandacht is voor haar werk, merkt ze. „Mensen gaan meer zelf experimen teren. Ze zien taarten decoreren vaak als kleien met snoep. Maar ze merken ook dat het niet gemakkelijk is. Als ik ze een klein handje kan helpen, is dat geen enkel probleem." Ze lacht als haar mening wordt gevraagd over Heel Holland Bakt: ,,Zelf kijk ik er niet naar. Voor inspiratie of baktips ga lie ver naar een beurs. En ik ben gek op de creaties van Peggy Porschen uit Londen en de sugarcraft van Karen Davies." Drilpudding Zelf leert ze trouwens ook nog altijd bij. ,,Mijn Japanse jiggly cheesecake - een taart die drilt als een drilpudding - mislukt elke keer. Je moet oefenen, oefenen en nog eens oefenen. Maar ik geef niet op. Eens komt hij hier in de vitrine te staan!" De laatste tijd krijgt ze veel aanvragen voor work shops. Dat kan nu, want de volledig gerenoveerde boven verdieping van het winkeltje leent zich prima voor ontvangst van groepen tot 10 kinderen of vol wassenen. ,,Een kinderfeestje kun je ook boeken met bijvoorbeeld een ballonnenclown of met schmink. Maar hier gaat ieder kind trots naar buiten met eigen cup cakes of boltaart." Het vroegere café en opslag plaats, recht tegenover de bioscoop in aanbouw, heeft een complete metamorfose ondergaan. Het bruine interieur heeft plaatsgemaakt voor de kleur roze. Saskia Kopmels (37) uit Sint Jansteen heeft het pandje opgeknapt en omgevormd tot een schattig taar tenwinkeltje. Saskia doet al jaren niets liever dan bakken. Die passie heeft ze van haar Duitse oma, die altijd voor de hele fa milie van 11 kinderen aan het bakken was. Begin februari zette ze een vol gende stap: ze opende haar eigen winkel, Sassies Cake Boetiek, aan de Hulster Houtmarkt. Die naam hanteerde ze al een tijdje voor haar atelier- aan-huis in Sint Jans teen, maar past wonder wel bij de uitstraling van het winkelpandje dat toe vallig op haar pad kwam. ,,Ik was na de geboorte van onze oudste gestopt met buitenshuis werken. Na twaalf jaar heb ik dus net weer mijn eerste werkdag gehad!" Meptaarten Saskia bakt en verkoopt niet alleen cupcakes in allerlei smaken; op be stelling levert ze ook bruidstaarten, 3d-taar- ten, meptaarten voor dreumesen - waar ze lekker mee kunnen klie deren - of dripcakes, waar van de topping lijkt af te druipen. „Sommige klanten vragen specifiek om een thema, bijvoorbeeld unicorn Mensen zien taarten decoreren vaak als kleien met snoep of Frozen, of hebben een plaatje op Pinterest gezien. Van andere klanten krijg ik de vrije hand." De foto's op haar Instagram-ac- count laten zien dat ze al ontelbare jarigen, zwangeren, jubilarissen en jonge stellen blij heeft gemaakt met een persoonlijke taart. Saskia noemt zich geen patissier maar decorateur; ze haalt haar voldoening vooral uit het versieren van taarten. HULST Hulst krijgt volgende week weer een circus op bezoek, het Vlaamse familiecircus Baro nes. Het circus bestaat al sinds 2002. Directeur Richard Korittnig ver klaarde eerder in het Circusma gazine zijn geheim: 'Keihard werken, en een programma voor het hele gezin én dieren'. De eer ste show in Hulst, naast de brandweerkazerne aan Oceanië, is volgende week woensdag om 15.00 uur. De andere zijn: vrijdag 22 fe bruari, 18.00 uur; zaterdag 23 fe bruari, 15.00 en 18.00 uur; en tot slot zondag 24 februari, 11.00 en 15.00 uur. SLUIS Sluis roept hulp van buitenaf in om alles in kaart te brengen wat onder zorg en welzijn valt in de gemeente. Projectleider Antoinette van Rinsum uit Breda begeleidt het komende half jaar een 'aanvalsplan.' Sinds 2015 regelen gemeenten alles zelf op het gebied van zorg en welzijn. In Sluis ble ken de kosten voor jeugdzorg veel te hoog. Er wordt de ko mende jaren daarom geld uit het reservepotje 'sociaal do mein' gehaald, maar er moet iets veranderen om ervoor te zorgen dat er geen structureel tekort blijft. Daarvoor wordt gekeken naar alles wat onder de paraplu van zorg en welzijn in de gemeente valt. ,,Het is een ambitieus plan, we bren gen in beeld welke stromen er allemaal lopen, zoals jeugd- hulp, wmo en schuldhulpver lening", licht wethouder Jack Werkman toe. Onder leiding van Van Rinsum wordt een analyse gemaakt die moet la ten zien wat Sluis wel en niet doet, wat aankomende veran deringen zijn en er moet in zicht in de kosten komen. Op basis daarvan wordt een plan opgesteld. De bushalte aan de Vestingweg wordt vernieuwd. De bus stopt sinds vorige week maandag iets verderop, in de straat Tivoli. Het systeem van Connexxion, dat door middel van gps-coördinatie werkt, herkent de tijdelijke halte niet en denkt dat de reiziger in Biervliet uitstapt. Mensen die op saldo reizen, beta len ineens 3,65 euro voor een enkele reis, en dat moet 2,69 zijn. Connex- xion zou dat vorige week donder dag opgelost hebben. ,,Waarschijn- lijk heeft het een dag of vier S vijf gewerkt, maar we krijgen berichten dat het weer fout gaat'', zegt een woordvoerster. ,,We hadden een oplossing be dacht die niet werkte, er gingen technisch andere dingen fout. Men sen betalen nu teveel en dat is niet de bedoeling." Een oplossing is er nog niet. In de tussentijd kunnen mensen die te veel betalen dat melden bij de klan tenservice. Er wordt tot 22 fe bruari gewerkt aan de halte. vrijdag 15 februari 2019 Saskia maakt zoete kunstwerkjes A Saskia Kopmels met een van haar taarten in Sassies Cake Boetiek. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE Pascalle Cappetti Hulst A - Saskia Kopmels Busreizigers op het traject Oost- burg-IJzendijke betalen nog steeds te veel voor hun rit met ov-chipkaart. Dat zou vorige week donderdag opgelost zijn, maar dit blijkt niet het geval. Sophie Stockman IJzendijke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 54