mmt Goes maakt plan om burgers beter te betrekken bij beleid Inzameling na vernielingen De Vluchtheuvel 46 bomen in Troelstralaan gaan tegen de vlakte 6 Half Nieuwdorp komt in actie voor speeltuin De Vluchtheuvel. Daar werd in het afgelopen weekend van alles vernield op het verkeersplein. De acties moeten geld opleveren voor de reparatie van De Vluchtheuvel. ,,Er zijn banden lek gestoken van de aanhangwagen die hier geparkeerd stond", begint vrijwilliger Sam van Gurp aan zijn opsomming van de schade in de speeltuin. ,,Van het verkeersplein, de trekpleister van de speeltuin, is de complete ver- keersinstallatie vernield. Alle lich ten zijn kapot, de kastjes zijn eraf geslagen en de glaasjes kapot gesla gen. De lampjes zijn kapot getrapt op de baan. We zitten met een schade van 1300 a 1400 euro." Buurtwhatsapp Bestuurslid en voetballer van het eerste elftal van SV Nieuwdorp Ro- deriek Gaakeer trok zich het lot van de speeltuin aan. ,,Ik las op de buurtwhatsapp over de vernielin gen en ben toen begonnen met wat mensen te verzamelen om acties te bedenken. De speeltuin heeft een kleine groep vrijwilligers die wat jm ouder zijn en die zijn zelf niet zo ac tief op sociale media." Het eerste initiatief werd een do- neeractie op Facebook, afgelopen woensdag. ,,Daar is 140 euro op bin nengekomen", aldus Gaakeer. Dat lijkt niet zo veel. ,,Maar dat komt omdat je daar alleen met creditcard kunt betalen. Via privédonaties, ge daan via Ideal, is nog eens 300 euro opgehaald." Inmiddels is Gaakeer ook op doneeractie.nl een inzame ling begonnen. Daar kan makkelij ker betaald worden en dat zal meer geld gaan opleveren. Maar daar laat de voetballer het niet bij. Inmiddels heeft hij met SV Nieuwdorp nog een aantal initiatieven ontplooid. ,,Bij de voetbal gaan we de op brengst van de entreekaartjes voor het eerste elftal van zaterdag aan de speeltuin schenken. De club zelf doet er dan ook nog een bijdrage bij. 's Avonds hebben we een pubquiz en we gaan nog wat acties beden ken. De opbrengst daarvan is alle maal voor de speeltuin." Gaakeer vindt dat het belang van de speeltuin tot ver buiten de dorpsgrenzen reikt. ,,Er zijn heel veel scholen die speciaal naar Nieuwdorp komen voor de skelter baan. En daar is nu juist alle schade aan toegebracht. Daarom willen we de actie ook breed verspreiden. Nu eerst geld binnenhalen zodat alles gerepareerd kan worden voor april. Want dan gaat de de speeltuin weer open. Daarna willen we alle scho len benaderen om te vragen of ze met een schoolreisje of een uitje naar de speeltuin willen komen." Inmiddels is de schooldirecteur van de Regenboog ook betrokken bij de plannen Gaakeer: ,,Hij gaat de oudere groepen vragen om actie te voeren of langs de deuren te laten gaan. Dat geld gaat dan ook naar de speeltuin." In het recente verleden is de ge meente een aantal keer bekritiseerd over de manier waarop ze met bur gerparticipatie omgaat. Onder meer in het geval van de nieuwe school in Kloetinge als bij het plan om het dorpshuis in Wolphaarts- dijk af te stoten, vonden respectie velijk omwonenden en inwoners dat ze nauwelijks waren betrokken bij de plannen. ,,We hadden ook niet echt een vi sie op burgerparticipatie'', zegt wethouder André van der Reest. ,,Daarom gaan we nu kaders en spelregels vaststellen voor de toe komst.'' De komende maanden wordt ge- oefend met vier totaal verschil lende onderwerpen. Zo wil de ge meente samen met de burgers de toegankelijkheid van gebouwen be kijken en mogen Goesenaren hun zegje doen over de nieuwjaarsre ceptie. ,,Willen we daarmee door?'', vraagt Van der Reest zich af. ,,Of gaan we het misschien anders doen?'' Ook gaan burgers betrokken worden bij het klimaatbeleid en de operatie steenbreek (het vergroe- nen van tuinen en andere verhar ding). Regels De vier projecten moeten informa tie opleveren waarmee uiteindelijk regels voor toekomstige burgerpar ticipatie worden opgesteld. Het is de bedoeling dat er halverwege dit jaar een plan ligt. Collegeleden, ambtenaren en raadsleden gaan deze week ook de straat op om aan inwoners te vra gen hoe zij het liefst betrokken worden bij het maken van plannen door de gemeente. IN DE REGIO Kunstspeuren in BinnenUit Voorronde Spectra Banenmarkt MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 15 februari 2019 BE Dorp in actie voor speeltuin Willem Adriaansens Nieuwdorp Sam van Gurp bij een ver nield verkeerslicht in De Vluchtheuvel. foto johan van der HEIJDEN GOES De Troelstralaan in de Goese Polder ziet er eind volgende week een stuk kaler uit. De gemeente begint maandag met het rooien van in totaal 46 bomen over bijna de to tale lengte van de straat. Volgens een woordvoerster van de ge meente zijn de bomen be schadigd, ziek of zelfs al dood. Het gaat om 28 iepen, 15 esdoorns, 2 po pulieren en 1 blazenboom. Er blijven nog wel wat le vensvatbare esdoorns staan. Geprobeerd wordt deze weer wat gezonder te maken door maatregelen te nemen in de grond. Na het rooien van de bomen worden 36 amberbomen teruggeplant. Burgers moeten beter worden betrokken bij het beleid van de gemeente. Aan de hand van vier proefprojecten wil de gemeente de komende maanden uitvinden hoe dat het best kan. Rob Paardekam Goes HEINKENSZAND Vanaf vandaag tot en met 23 februari is het weer 'Kunst- speuren in de Za(a)k' bij BinnenUit woonexperts. Be zoekers worden uit genodigd voor een expeditie langs Zeeuwse kunste naars met uiteenlo pende disciplines: schilderijen, glas, digitale kunst, kera miek, beelden van steen, sieraden en toegepaste kunst. Veel van de kunste naars zijn aanwezig. Ze gaan graag een gesprek aan over hun werk. BinnenUit is geopend van dinsdag tot en vrij dag van 09.30 tot 17.30 uur, op zater dag tot 16.30 uur. OVEZANDE In podium De Klomp wordt van avond de vierde voorronde van Spectra gehouden. Tijdens de avond strijden de bands Nameless, Miles tone en Undercover Rythms om een plek in de finale die tijdens Klomppop georganiseerd wordt. De avond begint om 20.00 uur en is voor ieder- een gratis toegan kelijk. KAMPERLAND Vakantiepark De Schotsman houdt morgen van 10.00 tot 17.00 uur een banenmarkt. Het vakantiepark is op zoek naar (vakan- tie)krachten op het gebied van horeca, receptie en recrea tie. De banenmarkt is bedoeld voor ie dereen die op zoek is naar een bijbaan tje, een stage of als flexwerker aan de slag wil. Aanmelden via receptie- schotsman@rcn.nl of 0113-371751. YERSEKE Finus van Stee (92) is maar wat blij met de nieuwe duofiets die gisteren is afgeleverd bij zorgcentrum Moerzicht in Yerseke. Het nieuwe exemplaar met traponder- steuning rijdt veel soepeler. ,,Het is niet voor z'n tijd. Als we naar de Kijkuit gingen, moest de bestuurder afstappen om te duwen!" Met de nieuwe fiets, voorzien van trapondersteu- ning, is de oprit naar de haven een peulenschilletje. Dat komt Van Stee goed uit. Hij is verknocht aan de waterkant. Vol gens Lianne Hartoog van Ter Weel past de nieuwe fiets, die is geschonken door ouderenfonds SOOK, perfect in het pro ject Groen Grijs en Gelukkig. ,,We willen met onze ouderen zoveel mogelijk naar buiten." foto johan van der heijden BAARLAND Dorpshuis, 20.00 uur: Toneel groep Baarland speelt het stuk 'Gebonden groentesoep met balletjes' COLIJNSPLAAT GalleryMaritime, 12.00-17.00 uur: Tentoonstelling 'Tussen water en wind' GOES Centrum 't Westlicht, Albert Joachimkade 3, 10.00-12.00 uur: Inloop voor hulpvragen, luisterend oor en koffie en thee; Plein Ter Valcke, 14.30 15.45 uur: Musical theater groep Flits 'Uit de oude doos'; Theater De Mythe, Bleekveld 1, 20.00 uur: Optreden Sjors van der Panne HEINKENSZAND BinnenUit, Schouwersweg 7, 09.30-17.30 uur: Expositie 'Kunstspeuren in de Za(a)k'; De Stenge, 20.15 uur: Voor stelling 'Monopoly' door Nabil KAMPERLAND Dorpshuis Casembroot, Alexi- aplein 3, 13.00-16.00 en 20.00-23.00 uur: Vrij biljarten KAPELLE Gemeentehuis, 20.00 uur: Le zing Merlijn Kerkhof over Bach en de Matthaus Passion KLOETINGE Amicitia, 20.00 uur: Lezing Aafke Douma en Rob Heiligers 'Het mysterie van Bosnische piramides' RILLAND Dorpshuis, 20.00 uur: Podium Reimerswaal organiseert blij spel 'Café René' door Echt Antwaarps Teater SCHERPENISSE Brasserie De Zeester, 20.00 uur: Bingo THOLEN Atrium gemeentehuis, Hof van Tholen 2, 13.00-15.00 uur: Taalcafé WAARDE Dorpshuis Meerwaarde, 14.00 16.00 uur: Bingo voor ouderen YERSEKE Dreef, 08.30-12.30 uur: Week markt; Moerzicht, 14.00-16.00 uur: Spelmiddag NIEUWE DUOFIETS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 51