Nieuw Strandhotel Haamstede krijgt zeventig suites Zwerftocht op herhaling 6 Ombudsman: 'Burgemeester treft geen blaam' Burgemeester Gerard Rabelink heeft gedaan wat hij kon om de uit de hand gelopen burenruzie op de Zuiddijk in Schuddebeurs te beslechten. Tot die conclusie komt de Zeeuwse Ombudsman. IN DE REGIO Viering in de Nieuwe Kerk Après Ski feest Kunstspeuren in BinnenUit MIJN DORP, MIJN STAD Het is al jaren hommeles in het idyllische straatje midden in de polder. Bewoners zeggen te worden geterroriseerd door een andere be woner, die daarbij door de rechter is veroordeeld voor gebruik van fy siek geweld. Eén bewoner vindt echter dat burgemeester Gerard Rabelink hem en zijn buren beter moet steunen. Hij deed aangifte te gen Rabelink, wegens lekken uit vertrouwelijke e-mails, en hij scha kelde de Zeeuwse Ombudsman in. Die ombudsman, Gertjan van der Brugge, heeft de kwestie onder zocht. Hij heeft beide partijen ge hoord. ,,Ik constateer dat de verzoe ker - degene die mij heeft ingescha keld - een zeer hoge verwachting heeft van de gemeente. Deze bewo ner meent dat de gemeente voort durend moet optreden en ervoor moet zorgen dat de rust terugkeert aan de Zuiddijk. Maar de mogelijk- BURGH-HAAMSTEDE Zoeken, zwerven en soms zwoegen. Dat zijn de ingrediënten van Zwerf tocht Zeeland, die morgen voor de derde keer wordt gehouden vanaf de boerderij van familie De Hoop in Burgh-Haamstede. Mannen gaan in groepen van tien op pad. Leggen een tocht af van twaalf kilometer. Krijgen fy sieke uitdagingen voor de kie zen. En onderweg zijn er spre kers, die hen proberen te active ren en in aanraking te brengen met het evangelie. ,,Je hoopt dat er connecties ontstaan. Op een ontspannen manier ben je fysiek bezig, maar contact met elkaar leggen is het allerbelangrijkste", zegt Peter de Hoop over de gang van zaken. Het idee slaat aan, blijkt uit eerdere edities. Vorig jaar deden er 100 mannen mee. Met de vrij willigers erbij schoven zo'n 120 man na afloop rond het kamp vuur. ,,Om lekker te eten en voor een overdenking." Voor meer informatie en om je aan te melden, zie de websites: joinhandszeeland.nl en kva- veere.nl. heden van de gemeente zijn be perkt. Het is in de eerste plaats aan burgers zelf om zo'n conflict op te lossen." Pas wanneer de openbare orde en veiligheid in het geding zijn, zegt Van der Brugge, moet de gemeente ingrijpen. ,,En dat heeft ze gedaan, een aantal keer. Op dat moment trof de gemeente geen overtreding aan. Maar de gemeente, en met In het nieuwe Fletcher-hotel ko men zeventig ruime hotelsuites. In de kelder zijn een welness- en fit nessgedeelte gepland. De bouw hoogte van het hotel, dat door Estate Projectontwikkeling Haam stede wordt ontwikkeld en door bouwbedrijf Boogert uit Ooster- land gebouwd, bedraagt maximaal 10 meter. Architectenbureau Zig- gurat uit Heenvliet bedacht het ontwerp van het Strandhotel aan de Torenweg 10. Omwonenden zijn tijdens een informatieavond in het al be staande Fletcher-hotel, aan het be gin van de Torenweg bij het vlieg veld, op de hoogte gebracht van de name de burgemeester, is er bui tengewoon intensief mee bezig ge weest. Het heeft niet mogen baten." Tot die conclusie kwam burge meester Gerard Rabelink zelf ook al. ,,We voelen ons gesterkt door de bevindingen van de ombudsman. We zijn ook al bezig met zijn aan beveling om een extern bureau in te schakelen om dit probleem op te lossen. Deze hulp gaat wat verder dan Bureau Buurtbemiddeling. Ik hoop dat alle bewoners daaraan willen meewerken." Takken Rabelink omschrijft de burenruzie op de Zuiddijk als 'de ergste van heel Schouwen-Duiveland'. Om budsman Van der Brugge maakt ze echter vaker mee in deze propor ties. ,,Steeds vaker, eigenlijk. Soms zijn ze gemakkelijk op te lossen. Zoals laatst in een andere ge meente, waar een kleinigheid veel overlast veroorzaakte. De gemeente heeft daar wat takken van een boom gezaagd en toen was het klaar." Maar zo eenvoudig is het aan de Zuiddijk niet, vervolgt Rabelink: ,,Het is belangrijk dat partijen blij ven praten. En als mensen klachten hebben, moeten ze die bij de ge meente melden. Doen ze dat niet, dan gebeurt er niets. Het is een el lendige zaak, voor iedereen. Alle betrokkenen lijden eronder. Ik wou dat ik meer had kunnen doen." bouwplannen. Begin april starten de bouwwerkzaamheden. Volgens Dingeman van Es van Estate Pro jectontwikkeling zijn er diverse sessies geweest met de welstand commissie en voldoen de ontwer pen aan de spelregels van de ver gunningseisen. Groot terras ,,De reacties van omwonenden en de belangenvereniging Haamstede waren overwegend positief", ver telt Van Es. ,,De plaatjes zien er ook mooi uit, al zeg ik het zelf. Bij de voormalige jeugdherberg was toch wel achterstallig onderhoud opge treden. In het nieuwe hotel komt ook een restaurant, bargedeelte en groot terras. We streven naar een opening voor de zomer van 2020." De gemeente Schouwen-Duive- land bevestigt de aanvraag voor de bouw van een hotel: ,,Dat is inder daad ingediend. Het plan wordt nu inhoudelijk beoordeeld en zal daarna de besluitfase ingaan", aldus een gemeentewoordvoerder. vrijdag 15 februari 2019 Gemeente vrijuit bij burenruzie SD ZIERIKZEE Zondag vindt vanaf 10.00 uur een vie ring van de Zierik- zeese Thomaskerk in de Nieuwe Kerk in Zierikzee plaats. Liefde moet vrij zijn om te kunnen ade men, maar heeft die vrijheid een grens? Waarom is de ene kerk strenger dan de andere als het om relaties gaat? Op die vragen wordt ingegaan tij dens deze samen komst. Het vocaal ensemble Waisisi zingt tijdens deze bijeenkomst liefdes liederen. ZIERIKZEE Brogum is zaterdag het podium voor een Après Ski Feest met Part DJ Ayron en zanger Sven Versteeg. Naast optredens zijn er ook competi ties spijkerslaan en bierpong. Het feest begint om 21.00 uur. Tickets zijn in de voorverkoop ver krijgbaar voor 7,50 euro en aan de deur voor tien euro. HEINKENSZAND Tot en met 23 fe- bruari is het weer Kunstspeuren in de Za(a)k bij BinnenUit woonexperts. Be zoekers worden uit genodigd voor een expeditie langs Zeeuwse kunste naars met uiteenlo pende disciplines: schilderijen, glas, digitale kunst, kera miek, beelden, sie raden en toege paste kunst. Veel kunstenaars zullen- aanwezig zijn. Ze gaan graag een ge sprek aan over hun werk. BinnenUit is ge opend van dinsdag tot en vrijdag van 09.30 uur tot 17.30 uur, op zaterdag tot 16.30 uur. ZIERIKZEE Klezz, het klarinet-ensemble uit Zierikzee, treedt zondagmiddag om 14.30 uur op in filmtheater Fizi in Zierikzee. Binnen Klezz zijn bijna alle soorten van klarinetten vertegenwoordigd, van de kleinste (es) tot de grootste (con trabas). Het 15-koppige gezelschap heeft een gevarieerd re pertoire, van klassiek tot jazz, pop en uiteraard klezmer. Naast het samenspel laten de leden tijdens dit concert ook individueel hun kunsten horen, zowel muzikaal als vocaal. Klezz staat sinds de oprichting in 1999 onder leiding van diri gent Hans Hest, docent aan de Zeeuwse Muziekschool. FOTO KLEZZ Wendy Wagenmakers Schuddebeurs De Zeeuwse Ombudsman Gertjan van der Brugge. FOTO PETER NICOLAI Op de locatie van de voormalige jeugdherberg De Schouwse Boer komt een nieuw hotel. Strandhotel Haamstede aan de Torenweg moet voor de zomer van 2020 open gaan. Gerrit van Loon Haamstede BROUWERSHAVEN Tonnenmagazijn, 09.00-12.00 uur: Yoga Jacqueline Binnendijk; BRUINISSE Dorpshuis de Vanger, 09.00 en 10.00 uur: Gymen bij Allevo; Magnifiek, Bru17 en Café 't Veerhuis, vanaf 11.30 uur: Ladies Day Night; BURGH-HAAMSTEDE Burghse Schoole, 19.00 uur: Winterlichtwandeling met lam pionnen; DFS, 19.30-22.00 uur: Jeugdsoos; Dorpshuis de Schutse, 16.00 uur: Herenso ciëteit; 20.00-23.00 uur: Kla- verjasvereniging; ELLEMEET Dorpshuis, 19.00-23.00 uur: Biljartvereniging Onder Vrien den; GOES Centrum 't Westlicht, Albert Joachimkade 3, 10.00-12.00 uur: Inloop voor hulpvragen, luisterend oor en koffie en thee; Plein Ter Valcke, 14.30 15.45 uur: Musical theater groep Flits 'Uit de oude doos'; Theater De Mythe, Bleekveld 1, 20.00 uur: Optreden Sjors van der Panne; KERKWERVE Dorpshuis, 20.00-23.00 uur: Oefenavond Shantykoor Nep- tunus; ZIERIKZEE Eilandzorg de Wieken, 09.30 10.30 uur: Langer fit voor om wonenden; FiZi, 20.00 uur: Shoplifters; Gebouw de Driehoek, 08.45 en 10.00 uur: Fytaal Pilates; Theater de Verdieping, 20.00 uur: Pas de Deux door theatergroep Zierik; ZONNEMAIRE Dorpshuis, 19.30-21.45 uur: Repetitie Harmonievereniging Nut Uitspanning.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 49