ZEELAND 13 Met Walcheren ligt Kevin Hollander in de derde klasse op koers. Volgend seizoen staat hij aan het roer bij VC Vlissingen. vrijdag 15 februari 2019 M Kevin Hollander wil, voordat hij de overstap maakt naar VC Vlissingen, kampioen worden met Walcheren. ,,Het wordt tijd om met Walcheren een keer die stap naar de tweede klasse te maken.'' foto rube n oreel Barry van der Hooft Vlissingen In de woonkamer van Kevin Hollander en zijn vriendin staat een gitaar. Netjes op een standaard, glimmend, niet ver van de televisie. Daar zal de trainer van zaterdag-derdeklas ser Walcheren vast niet veel op spelen, is de eerste gedachte. ,,Dat klopt'', zegt hij lachend. ,,Ik heb er dit seizoen weinig tijd voor.'' Hol lander is namelijk bezig aan een tropenjaar, met een baan bij de fensie, de trainerscursus Uefa A, een stage bij derdedivisionist Goes en het trainen van het eerste elftal van Walcheren. ,,Het is een inves tering, waar ik nog jaren plezier van hoop te hebben.'' De 30-jarige Hollander is vaak zeven dagen per week van huis. Op maandag rijdt hij geregeld naar Zeist of een andere plaats in Ne derland voor een bijeenkomst van de cursus Uefa A (voorheen Trai ner/Coach 1). Op dinsdag- en don derdagavond staat hij met de eer ste selectie van Walcheren op het veld, op woensdag- en vrijdag avond loopt hij stage bij het Goes van Rogier Veenstra. ,,Op zaterdag spelen we met Walcheren, op zon dag ben ik bij de thuiswedstrijden van Goes'', somt Hollander op. Vrijwel alles staat dit voetbalsei zoen in het teken van het halen van dat papiertje, waarmee hij hoofdtrainer mag zijn tot en met de tweede divisie. Nu is hij werk zaam in de derde klasse, volgend seizoen is hij eindverantwoorde- lijke bij Vlissingen. Inderdaad, de buurman van Walcheren, de club waar hij is opgegroeid en waar hij eigenlijk al had bijgetekend. Nieuwe contract ,,Het was heel gek'', vertelt Hollan der. ,,Ik zat met het bestuur van Walcheren aan tafel toen mijn te lefoon ging. Het was een nummer dat ik niet kende en ik drukte het weg. We gingen verder met het gesprek en daarna tekende ik mijn nieuwe contract. Nog geen vijf mi nuten daarna belde dat nummer weer. Ik nam op en dat was dus ie mand van Vlissingen met de vraag of ik een gesprek wilde. Ik ben meteen naar de voorzitter van Walcheren gegaan en heb het ver haal uitgelegd. Ze kenden mijn ambitie. De voorzitter zei meteen dat ik op gesprek moest gaan. Ik begon daar redelijk vrijblijvend aan, maar het werd steeds concre ter en serieuzer. Uiteindelijk zijn we waar we nu zijn.'' Hollander, die in het dagelijks leven in Hoogerheide bij de mare chaussee werkt, begon op jonge leeftijd met het trainen van de F'jes bij Walcheren. ,,Ik was een jaar of vijftien en begon bij de F8 of F9. In de jaren daarna werden we steeds iets serieuzer. Daarna heb ik de D's en C's ook nog ge traind. Op dat moment had ik mijn Uefa C al gehaald en was ik bezig met Uefa B. Zelf speelde ik nog in het eerste en soms ook in het tweede.'' Toen hij door een blessure een aantal weken aan de kant zat, Walcheren-spits Gino Zupelli viert het enige doelpunt in de topper tegen Luctor Heinkens- vroeg trainer René van Herpen aan Hollander of hij hem wilde ondersteunen bij trainingen en wedstrijden van het tweede elftal. Daarna ging het snel. Hij besloot zich op zijn trainerscarrière te storten, schoof na dat seizoen met Van Herpen door naar het eerste elftal en is daar nu aan zijn derde en laatste seizoen als hoofdtrainer bezig. Renaldo Jacobs is zijn assis tent. ,,Het leuke is dat Renaldo en ik destijds samen zijn begonnen bij de F'jes. We zijn goede vrien den, ik kan goed met hem sparren. Het klopt dat ik hem wel mee wil nemen naar VC Vlissingen. Daar hebben we nu gesprekken over.'' Als trainer denkt hij heel veel over het spelletje na. ,,Voor Uefa A loop ik stage bij Goes, bij Rogier Veenstra. Met hem praat ik er ook veel over.'' Dat hij stage loopt bij Veenstra is een bewuste keuze ge weest. ,,Mijn Uefa C en B heb ik met Rogier gedaan. Hij was altijd De voorzitter van Walcheren zei meteen dat ik op gesprek moest gaan -Kevin Hollander (30) zó goed, zó gedreven. Voor Rogier waren die cursussen in principe peanuts. Ik wist dat ik veel van hem kon leren en dat blijkt nu ook wel. Alles wat ik kan gebruiken, steek ik in mijn rugzak.'' Uitdagend Kevin Hollander behoort tot de nieuwe generatie Zeeuwse trai ners. Hij probeert veel variatie in zijn trainingen aan te brengen, ook om het zo leuk en zo uitda gend mogelijk te houden voor zijn spelers. ,,Als je steeds hetzelfde doet, worden spelers niet uitge daagd. Bij Walcheren krijg ik gere geld vanuit de groep te horen dat het leuk is om naar de training te komen. Omdat ze nooit weten wat we gaan doen. De groep vindt het jammer dat ik vertrek, maar ze gunnen het me wel. Want ze we ten hoe fanatiek ik ben.'' Bij Walcheren is hij trainer van zijn vier jaar jongere broer Daryl. ,,In het begin was dat lastig. Op een gegeven moment. Op dinsdag, donderdag en zaterdag is hij een speler, de rest van de week is het mijn broer. Hij krijgt ook geen voorkeursbehandeling en ik pak hem niet harder aan. Daryl is één van de 22. Onze vader is elftallei der bij het eerste, onze moeder is wasvrouw. Iedereen is bij Walche ren betrokken. We zijn niet anders gewend.'' In de derde klasse is Walcheren nog steeds de trotse koploper. Pro motie naar de tweede klasse is een reële optie, want nummer twee Luctor Heinkenszand heeft zes verliespunten meer dan de ploeg van Hollander. ,,Of wij kampioen gaan worden? Ja, dat denk ik wel. De uitwedstrijd tegen Luctor wonnen we met 0-1 (foto). Er zijn niet veel ploegen die in Heinkens- zand gaan winnen. Op 9 maart ko men ze naar ons. Misschien wordt die wedstrijd wel beslissend.'' Voor de club zou het wel goed zijn om te promoveren, vindt Hol lander. ,,Het wordt tijd om met Walcheren een keer die stap te maken. Als we het een keer willen doen, is dit het moment. We ho ren denk ik ook wel in die tweede klasse thuis. We voetballen goed, we verdedigen steeds beter. Ik denk dat Walcheren een klasse hoger geen slecht figuur zal slaan. Er zit ook nog genoeg rek in deze groep.'' Tropenjaar eindigen met diploma en titel viJL- ia#*;; zand. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 41