Geen Sister Act in Hulst, wel twee nichtjes op de lijst Junioren Driedaagse heeft de toppers van de toekomst O O) CD Kerkhove ook al klaar in dubbelspel 12 ZEELAND Contract lonkt voor Jan Paul van Hecke Stormvogels neemt afscheid van trainer Scheldeloop helpt atleten een handje Vestingcross in Hulst: grote groei, grote namen TENNIS Tennisster Lesley Kerkhove is klaar op het 60.000 dollartoernooi van Shrewsbury. Nadat ze eerder deze week al in de eerste ronde van het enkelspel verloor, werd ze gisteren uitge schakeld in het dubbelspel. Kerkhove dubbelde in Engeland met de Aus tralische Jessica Moore, waarmee ze nog nooit eerder samen speelde. Het duo was als eerste geplaatst, overleefde de eerste ronde zonder in actie te komen (walkover), maar verloor de eerste set die ze ooit samen speelden. Tegen standsters Cornelia Lister (Zweden) en Anto- nia Lottner (Duitsland) wonnen via een tie break: 7-6. De tweede set werd gewonnen (6-4), maar de supertiebreak niet: 10-8. Talent genoeg bij NAC, de vraag is alleen of de Bredase club ze uit handen kan houden van de grotere clubs. In alle stilte hoopt het twee nieuwe diamantjes vast te leggen. Eén van de spelers die op de nominatie staan voor een profcontract in Breda is Jan Paul van Hecke uit Arnemuiden. In de winterstop heeft de verdediger van NAC onder 19 te ho ren gekregen dat hij een aanbieding krijgt. Naar verluidt zou het gaan om een driejarige overeenkomst. De 2 meter lange centrale ver dediger was vorig seizoen, op zijn zeven tiende, basisspeler bij hoofdklasser Goes en viel toen op bij de scouts van NAC. Korfbalvereniging Stormvogels uit Westka- pelle en trainer Bert Mol beëindigen de sa menwerking per direct. Aanvankelijk zou hij aan het einde van het seizoen stoppen, maar na overleg is besloten dat eerder te doen. Mol kreeg bij de derdeklasser te maken met veel wisselingen in de selectie, mede omdat de smalle selectie in de afgelopen maanden werd geteisterd door blessures. Hierdoor kon hij zijn ambities onvoldoende waarmaken. Vorige week werd al bekend dat Stormvogels Sander Koole had vastgelegd als nieuwe trai ner/coach voor volgend seizoen. Hij neemt nu de trainingen al op zich. In Terneuzen staat morgen de Scheldeloop op het programma. Een wedstrijd over 25 kilo meter, georganiseerd door Joggingclub DOW. Deze wedstrijd overtreft qua afstand een halve marathon, maar om op een marathon uit te komen, moet daar nog ruim zeventien kilometer aan worden toegevoegd. Op die ma nier werkt Joggingclub DOW dus ook mede aan de voorbereidingen om die lopen. De start is om 14.00 uur op de atletiekbaan van AV Scheldesport. Er kan ook gekozen worden voor 6000 en 12000 meter. Play-offs Quiz Van Anrooij stond begin oktober nog buiten de top 500 van de we reldranglijst. Inmiddels is ze de nummer 75. In de top 100 is er maar eentje die nog jonger is dan de Be- velandse, wat veel zegt over haar ta lent. De renster van het Belgische Cécémel Aveve Cyclocross Team schurkt voorzichtig tegen de we reldtop aan. De eerstejaars juniore reed al we reldbekerwedstrijden mee bij de senioren, finishte op het EK voor beloften als vijftiende en eindigde DERDE EDITIE op het WK voor beloften als zes tiende. Doordat ze veel meer UCI- punten heeft dan aan het begin van het seizoen, hoeft ze in Hulst niet meer helemaal achteraan te ver trekken. Dat scheelt een slok op een borrel. Normaliter zou ze het in Zeeuws-Vlaanderen opnemen te gen onder anderen haar zus Lindy (22), de nummer achttien van vorig jaar. Die moet echter deze keer ver stek laten gaan. Ze rijdt al sinds de cember geen crossen meer vanwege een zware hersenschudding. De kwetsuur - niet opgelopen bij het sporten - speelt haar langer par ten dan verwacht. Ze heeft nog niet kunnen trainen en zelfs het ge wone fietsen is op dit moment al een zware opgave. Binnenkort on dergaat de Kapelse extra onderzoek. Geen Zeeuwse Sister Act in Hulst dus, maar er staan nog wel twee nichtjes uit de provincie aan de start. Didi de Vries (21) rijdt zondag net als in 2018 mee bij de vrouwen elite, terwijl Rosita Reijnhoudt (14) uit Wolphaartsdijk uitkomt bij de nieuweling-meisjes. Ieder jaar is het weer een hele op gave voor de mensen van de Junio ren Driedaagse om tot een lijst aan sprekende ploegen te komen. Niet omdat het moeilijk is om deelne mers te vinden. Integendeel. ,,Er hadden zich weer zo'n vijftig ploe gen aangemeld'', verteld voorzitter Bram Cambier. ,,We hebben echter slechts plaats voor 34 teams.'' De organisatie moet dus een strenge selectie maken en ploegen teleurstellen. ,,Maar wij willen na tuurlijk een zo sterk mogelijke koers. Wij nodigen niet zomaar ie dere ploeg uit'', legt Cambier uit. ,,Er is een aantal teams dat bijna ie der jaar terugkomt. Daarvan weten we dat ze sterke renners in huis hebben.'' De verantwoordelijkheid voor het vormen van een mooi deelne mersveld ligt in handen van twee mannen: Honk Pieters (ook secre taris) en Bart Verstraeten. ,,Zij heb ben ons nog nooit teleurgesteld'', deelt Cambier het tweetal een com pliment uit. ,,Zij hebben er echt een neusje voor. Ik wil niet zeggen dat ze carte blanche hebben, maar ze hebben wel de vrijheid om een lijst samen te stellen die volgens hen aan de eisen voldoet. Die leggen ze dan weer voor aan het bestuur.'' Vorig jaar stond daar een aantal tropische verrassingen op. Renners uit landen die niet zo snel met de wielersport in één adem worden genoemd. ,,Maar daar hebben we nu niet voor gekozen. We zijn écht voor kwaliteit gegaan'', aldus de voorzitter. ,,We kregen bijvoor beeld een aanmelding uit Pakistan. Je moet jezelf afvragen of dat bij de koers past. Het is gebleken dat zulke ploegen niet voorbereid zijn op wat ze in Axel kunnen verwachten.'' Wie wel weten wat ze voor hun kiezen krijgen in de meerdaagse koers voor junioren in Zeeuws- Vlaanderen zijn bijvoorbeeld de landenteams van Duitsland, de Verenigde Staten en Finland. Ne derland is er niet bij. ,,Zij geven de voorkeur aan de Nations Cup-wed strijd in het Franse Morbihan, die hetzelfde weekend wordt gehou den'', aldus Cambier. ,,Maar met in totaal twaalf ploegen is Nederland goed vertegenwoordigd.'' Dus zou het zomaar kunnen dat de vaderlandse toppers van de toe komst - de deelnemers zijn alle maal zeventien of achttien jaar oud - tussen 24 en 26 mei door Zeeland fietsen. Zoals ook bekende coureurs als Steven Kruijswijk, Wilco Kel derman, Robert Gesink en Dylan Groenewegen dat ooit deden. ,,Over een jaar of vijf kunnen wij dan écht pronken met de namen die nu bij ons aan de start staan.'' vrijdag 15 februari 2019 VOETBAL Jan Paul van Hecke. foto stefan maas KORFBAL ATLETIEK GO 19. Voetballer Bradley de Nooijer ver volgt vanavond met zijn club Viitorul Con stanta de strijd om een plek in de play-offs om de Roemeense landstitel. Om 19.00 uur tref fen de Zeeuw en zijn ploeg Poli Iasi. Viitorul staat vijfde, het gat met num mer acht Poli is maar drie pun ten. De beste zes ploegen gaan om de titel strijden. I HVV'24 speelt zondag de top per in de derde klasse in het Herstaco Sta dion tegen RBC Roosen daal. De Bra bantse club is koploper, maar de Hulster nummer twee heeft minder verliespunten. Acht voetbal lers hebben deze eeuw competitie ge speeld in het Zeeuwse ama teurvoetbal én bij RBC in het profvoetbal. Maar wie waren dat? Test uw kennis met de quiz op pzc.nl/sport Shirin van Anrooij rijdt zondag voor de eerste keer dit seizoen in eigen provincie. Bij de Ves tingcross in Hulst kan de net ze ventienjarige veldrijdster uit Ka- pelle laten zien hoeveel progres sie ze in de afgelopen maanden geboekt heeft. Roeland van Vliet Vlissingen Shirin van Anrooij. foto jos kafoe Aan de Vestingcross doen ruim 200 veldrij ders mee, verdeeld over vijf categorieën. Daarmee laat de wed strijd een groei zien van zo'n 25 procent. Over de sterkte van het deelnemersveld heeft men in Hulst weinig te klagen. Uit de top 20 van de wereldranglijst voor mannen komen er zondagmiddag liefst vijftien in actie. Wereld kampioen Mathieu van der Poel en Toon Aerts, de winnaar van de we- reldbeker, zijn de be- kendsten. Van de top 20 bij de vrouwen rijden er veer tien in Hulst. Wereld kampioene Sanne Cant krijgt - net als op het WK in Denemarken - stevige concurrentie van Denise Betsema en Annemarie Worst. An dere bekende namen zijn Nikki Brammeier (GBr) en Katherine Compton (VS). De laat ste is met haar 40 jaar de oudste deelneem ster. Hoewel de 38ste editie van de Spie Internationale Junioren Driedaagse van Axel pas eind mei plaatsvindt, kan de organi satie nu al pronken met een fraai veld aan deelnemende ploegen. Landenteams, districtsforma ties en internationale merken ploegen; de eerste ingrediënten voor het hoofdgerecht zijn aan wezig. Daniel Vervelde Axel Steven Kruijswijk, hier in actie tijdens de Vuelta, reed ook de Junioren Driedaagse. foto cor vos O a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 40