II VVN pikt video over mobiel in auto op Stranden Domburg en Westkapelle opgehoogd 7 ACTIVITEITEN IN DE WIJK Bezoekers van De Burgerij in Vlissingen worden sinds september wekelijks in de watten gelegd door studenten van Scalda. Tijdens Valenstijnsdag pakten de verwen- ners extra uit. De zestien examenkandi daten maatschappelijke zorg bakten niet alleen lekkere koekjes, maar kleedden de zaal ook gezellig aan. Ze gaven de ruim 25 bezoekers de kans geliefden een roos en een kaart te sturen. Die kaarten kon den ze ter plekke maken. Met een keur aan materialen en assistentie van leerlingen Annelie en Roos kon er niets misgaan. Om het 'gevoel van liefde' dat volgens spreekstalmeester Pepijn Menheere 'in de lucht zweefde' een uitlaatklep te geven, hadden de studenten dansleraren Sjaak en Elly bereid gevonden liefhebbers de merengue te leren. De snellere salsa, afkomstig uit de Domini caanse Republiek, zag er op het eerste gezicht ingewikkeld uit. Elly en Sjaak kronkelden elastisch en soepel om elkaar heen, terwijl hun armen en benen gymnasti sche toeren uithaalden. Aansporing Maar de aansporing dat het 'min der moeilijk is, dan-ie er uitziet' hadden de meeste bezoekers niet nodig. Binnen de kortste keren stond de dansvloer vol. Nel van de Wege zag het vanwege een onwil lig heup vanaf de kant aan. Ze keek met een mengeling van verbazing en bewondering naar de toeren van kennissen Jan Melse en Els Meulmeester. Het tweetal bleek ondanks gevorderde leeftijd nog vloeiend te kunnen bewegen. Dat de manoeuvres niet helemaal syn chroon liepen en af en toe afweken van het voorbeeld van de danslera- ren, mocht de pret niet drukken. Modeshow Nel, Els en Jan kennen elkaar al ja ren. Toch verraste Jan beide dames gisteren in het wijkcentrum van Paauwenburg. Hij bleek niet al- leen een verdienstelijk danser, maar ook een dressman. Als enige mannelijke bezoeker was Jan een We moeten nog wat dieper de wijk in om ook andere mensen te bereiken ideaal model voor de modeshow. ,,Hij deed het goed hoor, hij liet de kleren op een heel natuurlijke ma nier zien." Nel, Els en Jan waar deerden de op touw gezette activi- teiten. Ze wonen alle drie buiten Paauwenburg, maar kennen de wijk van vroeger en komen vaker naar De Burgerij om deel te ne men aan terugkerende evenemen ten. ,,Echt leuke dingen organise ren de studenten." Luisterend oor Pepijn Menheere is projectleider van de activiteiten in Paauwen- burg voor de examenklas maat schappelijke zorg. Naast de weke lijkse verrassingen zijn de studen ten, in opdracht van de Vlissingse welzijnsorganisatie ROAT, bezig met het opstellen van een 'sociale kaart' van de wijk. Ze inventarise ren voorzieningen en zetten op een rij wat bewoners nog missen, legt Pepijn uit. Hij onderhoudt on der meer contact met begeleiders van Scalda en met het bestuur van het wijkcentrum. Als het aan hem ligt, wordt De Burgerij een vast adres voor stu denten maatschappelijke zorg: ,,Het zou jammer zijn als na dit studiejaar geen activiteiten meer worden gehouden. We moeten nog wat dieper de wijk in om ook mensen buiten het wijkcentrum te bereiken." Tijdens een quiz met persoon lijke vragen kwamen ze er gister middag achter dat veel mensen persoonlijke verhalen willen delen met anderen: ,,Het bieden van een luisterend oor is misschien wel het meest belangrijk." Cris Sohier Vlissingen ,,We hebben er best moeite in ge stoken, want het was een leuke opdracht", geeft Middelburger Vaitero van Eijk (25) aan. Hij figu reert in de korte video als hoofd persoon. We zien hem in de auto stappen, onderweg naar de sport school. Onderweg appt hij zijn trainingsmaatje, en veronge lukt. ,,We hebben een onderwerp gekozen dat niet per se makkelijk, maar wel makkelijk te maken De video zal voor promotie worden gebruikt door Veilig Verkeer Nederland was." Makkelijk, maar niet 'even snel'. Aan het eindproduct van twee minuten hebben ze toch al gauw zes tot acht uur gewerkt, met hulp van een vriend die een eigen filmbedrijfje heeft. De statistieken plukten de twee studenten van internet. De video meldt: '89% van de mensen ge bruikt hun mobiel in het verkeer.' En nu even eerlijk: in hoeverre stemt wat we in de video zien, overeen met de werkelijkheid? ,,Ik kijk wel eens op mijn mo biel", geeft Van Eijk toe. ,,Maar echt gebruiken, zoals in de video, nee - dat niet." De twee kregen loon naar wer ken: hun video voor het vak psy- chotrauma werd gewaardeerd met een 10. Docent Smit bood de video ook aan aan Veilig Verkeer Neder land, die hem wel wil gebruiken in hun promotie-activiteiten. Van Eijk: ,,Dat heel Nederland onze video te zien krijgt, is wel heel erg leuk, natuurlijk. Dat had den we totaal niet verwacht." DOMBURG De stranden bij Dom burg en bij de Westkapelse zeedijk worden opgehoogd. Dat is nodig om de veiligheid van het achterge legen land te waarborgen. Er zal zand op het strand gespoten wor den. Het werk begint half februari. Baggerschepen zullen in totaal 1,1 miljoen kubieke meter zand op de twee stranden spuiten: 500.000 bij Domburg tussen strandpalen 14 en 16, en 600.000 bij Westkapelle tus sen strandpalen 17 en 19. Het werk duurt tot eind mei. De werkzaamheden gaan dag en nacht, zeven dagen per week door. Tijdens de werkzaamheden blijven het strand en de zee toegankelijk voor bezoekers. Het deel van het strand waar wordt gewerkt, is ech ter verboden gebied vanwege het gevaar van drijfzand en rondrij dende bulldozers en shovels. Sleephopperzuiger Twee jaar geleden is op beide loca ties ook al extra zand aangebracht. Dat is echter zand voor de kust dat onder water is aangebracht. Om goed beschermd te blijven tegen de zee is nu zand op het strand nodig. Op ongeveer 10 kilometer uit de kust zuigt een sleephopperzuiger zand op van de zeebodem. Het schip vaart vervolgens naar de kust en perst het zand via een pijplei ding naar het strand. Bulldozers verdelen het zand over het strand. vrijdag 15 februari 2019 'Minder moeilijk dan-ie eruitziet!' René Hoonhorst Vlissingen van de examenklas maatschappelijke zorg van Scalda, danst met bezoeker Yvonne. foto ruben oreel Pepijn Menheere, projectleider - Pepijn Menheere, projectleider Het ziet er gelikt uit, de video die HZ-studenten Ramon Per- tijs en Vaitero van Eijk maakten over het gevaar van telefoonge bruik achter het stuur. Dat vond niet alleen hun mentor en vak docent Luuc Smit, maar ook Veilig Verkeer Nederland zag wel potentie in de video van de twee studenten. Zij plaatsen hem binnenkort op hun Face- bookpagina.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 35