Onderzoek naar parkeerkelders bij duinen Domburg 'Angst voor verhuur woningen aan toeristen onterecht' 6 Zorgvragen Vlissingers ook na Porthos 'fatsoenlijk' behandeld Veere gaat door met Groene Innovatieprijs Het Nehalenniagebied bij Domburg. archieffoto lex de meester Het onderzoek is nodig omdat er meerdere plannen liggen voor par keerkelders nabij het duingebied. Dat geldt onder andere voor het Nehalenniagebied, maar ook voor het gebied zuidwestelijk daarvan; rondom het Badhotel, hotel The Wigwam en het KPN-gebouw. Wandelaars In een notitie van het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Veere wordt bena drukt dat zowel bij de bevolking als bij het bestuur de vraag leeft of het mogelijk is om daar parkeerkelders aan te leggen. Het college wil daar duidelijkheid over krijgen en geeft daarom opdracht voor het onder zoek. Het wil dat in de toekomst zo veel mogelijk geparkeerde auto's uit het zicht verdwijnen zodat er meer ruimte is voor wandelaars en fiet sers. Daarnaast stelt het ook de eis aan hotels dat het voldoende parkeerge legenheid heeft voor al de bezoe kers. Die hotels kunnen er voor kie zen om aan de rand van Domburg parkeerruimte te huren bij particu lieren. Maar in dat geval moeten hun gasten een eind lopen voor ze ter plaatse zijn. Om die reden wil len ze het liefst dat hun gasten dicht bij de hotels de auto's in parkeerkel ders kunnen zetten. Het college benaderde drie be- Het college wil dat in de toekomst zoveel mogelijk geparkeerde auto's helemaal uit het zicht verdwijnen drijven met het verzoek een offerte uit te brengen voor bodemonder zoek. Volgens de notitie reageerde alleen Fugro. Dat bedrijf vraagt ruim zeventien mille om te kijken of de bodemgesteldheid aan de rand van het duingebied in Dom burg geschikt is voor het bouwen van ondergrondse kelders. De financiële positie van de ge meente heeft geen enkele in vloed op het toekennen van zorgrechten, benadrukte wet houder Albert Vader gisteravond tijdens de vergadering van de commissie Algemeen en Sociaal. Vlissingers die recht hebben op zorg, blijven die ook na 1 januari krijgen, ook als het aantal aan vragers dat een beroep doet op zorg blijft stijgen, bevestigde de wethouder. Voor onrust over herindicaties en het doorlopen van zorgbud getten heeft Vader begrip, maar hij kan die onrust niet bij voor baat voor elk individu wegne men. Ook wilde hij niet toezeg gen dat in het stadhuis nog dit jaar wordt proefgedraaid met het nieuwe gemeentelijke zorgloket. ,,Voor we daartoe overgaan, moeten we er echt aan toe zijn. Een projectleider houdt con stant in de gaten of we op koers liggen", beloofde hij. De consta tering van commissieleden dat Walcherse zorgverleners vanaf volgend jaar rekening moeten houden met drie verschillende werkwijzes, bestreed Vader niet. Eind januari stapten enkele buren van het bewuste pand naar de rech ter met de vraag de bouw te verbie den. Ze vrezen dat de eigenaar, een inwoner van het Duitse Keulen, de woning binnen de kortste keren gaat gebruiken als een B&B. Ze we zen er tijdens de zitting op dat hij meerdere panden heeft in Dom burg waar hij ook illegaal kamers verhuurt. Dat gaat onder andere op voor een ander pand aan de Schelpweg. Volgens de buren wordt dat ver huurd aan buitenlandse bouwvak kers. Ze vinden ook dat hun privacy gevaar loopt omdat je vanaf de bal kons in hun huizen kan kijken. Tijdens de zitting stelde juridisch adviseur Bram van Leeuwen na mens de buren dat de gemeente al leen akkoord mag gaan met de ver bouwing als duidelijk blijkt dat de eigenaar daar gaat wonen. De ge meente vindt echter dat zo'n ver bouwing ook mag als een woning permanent wordt verhuurd. De rechtbank deelt die mening, zo blijkt uit het vonnis, en wijst erop dat de eigenaar al een huurder heeft die daar gaat wonen. Ook blijkt vol gens de bouwtekeningen dat er in de hoofdwoning maar één badka mer komt, aldus de rechtbank. De rechter vindt tot slot dat er geen echte aantasting is van de privacy van de buren. Opgetreden Jurist Jacques Hofliet tijdens de zit ting weten dat als de gemeente ooit ontdekt dat de woning illegaal ge bruikt wordt voor verhuur, er wordt opgetreden. IN DE REGIO Promotie aan universiteit Optredens in De Piek Disco in De Kruitmolen MIJN DORP, MIJN STAD vrijdag 15 februari 2019 WA Een onderzoek moet uitwijzen of het mogelijk is nabij de dui nen van Domburg parkeergara ges aan te leggen. Het dagelijks bestuur van de gemeente Veere laat dat onderzoek uitvoeren door het bedrijf Fugro NL. Emile Calon Domburg Vlissingen blijft de toegang tot zorg op 'fatsoenlijke wijze' regelen, ook na het opheffen van het Walcherse zorgloket Porthos. René Hoonhorst Vlissingen DOMBURG De gemeente Veere gaat door met de Groene Innovatieprijs. Die werd in 2017 ingesteld en wordt jaarlijks uitgereikt aan de meest innovatieve, groene on dernemer in de ge meente. Op die manier wil de gemeente bereiken dat bedrijven duurzaam on dernemen. Lokerse Archi tecten uit Biggekerke won de prijs vorig jaar met hotel Tien Torens in Zoutelande (foto). En in 2017 ging de allereerste prijs die in dit kader werd uitgereikt naar Maatschap Treur, de biolo gische melkveehouderij uit Meliskerke. Na dit jaar volgt een evaluatie en wordt gekeken of de prijs en vervolg krijgt. ag~ De angst van omwonenden dat een woning en een garage aan de Schelpweg 14 in Domburg straks alleen maar wordt ge bruikt voor verhuur aan toeris ten is onterecht. Een verbou wing mag van de rechtbank in Middelburg gewoon doorgaan. Emile Calon Domburg OOST-SOUBURG Marjolein Mijnders is gepromoveerd aan de Universiteit van Utrecht. Marjo lein Mijnders is ge boren en opge groeid in Oost-Sou burg. Ze is in Utrecht scheikunde gaan studeren en woont daar ook. Zij heeft aan de Universiteit van Utrecht, na het be halen van haar Master of Science, onderzoek gedaan naar de oorzaak van taaislijmziekte (systic fibrosis) en hier haar proef schrift over ge- schreven. VLISSINGEN Met Ondergronds biedt podium De Piek maandelijks een podium aan nieuwe en tegen draadse ontwikke lingen in de muziek en (licht)kunst. Van avond is de derde editie. Met optre dens van Zeeuwse bands en muzikan ten: TreeHook (dé noiserock band uit Zeeland), Urban Graveyard (stoner metal rock), Gene rator V2 (elektro) en DJ Willow (drum 'n' bass). De avond begint om 20.30 uur. Kaarten kosten 5 euro en zijn ver krijgbaar via: de- piek.stager.nl. MIDDELBURG De Kruitmolen wordt morgen om getoverd tot een ouderwetse disco. Muziek uit de jaren 70 en 80 klinkt door de speakers. Ook huidige hits worden gedraaid. De party is voor dertigplussers. Entree bedraagt 5 euro, inclusief wel komstdrankje. Aanvang om 20.30 uur. SPEEL-LEERBOS K VLISSINGEN Scholieren Jedithja, Tycho, Siebren en Roan presenteerden gisteren een plan voor aanleg van een 'speel- leerbos' bij brede school Het Kroonjuweel in Oost-Souburg. Het kwartet van groep 7 van Het Kompas legde wethouder Albert Vader en een aantal ambtenaren in het Vlissingse stadhuis uit dat er op een groot terrein aan Reijersweg-Palts ruimte is voor een natuurgebiedje met paddenpoelen, water partijen, een trekvlot, een uitkijktoren, een moestuin en een composthoop. Het sprak Vader zeer aan dat de scholieren het 'speel-leerbos' samen met de gemeente willen onder houden. ARNEMUIDEN Centrum, 12.00 17.00 uur: Weekmarkt; DOMBURG Gemeentehuis, 09.00-12.00 uur: Expositie 'Veerse Schatten'; KOUDEKERKE De Couburg, 13.00-16.30 uur: Biljarten voor senioren; MELISKERKE Ons Huis, 20.30 uur: Toneelvereniging Seroos- kerke speelt het stuk 'Malle Fratsen'; MIDDELBURG Sportpark de Sprong, Aanloop 4, 09.00 12.00 uur: Tafeltennis voor se nioren (50+); Het koffiehuis, Oosterscheldestraat 1, 09.30 11.30 uur: Inloopmoment met koffie en thee; Foyer ZB, 10.15 11.30 uur: Taalcafé; Modern Body Studio Angie, 11.00 16.00 uur: Inzamelingsactie t.b.v. Nationale Kinderkanker- dag; Kruitmolenlaan 125, 19.00-22.00 uur: Jeugdcafé voor jongeren van 12-18 jaar; ZB, 19.45-22.30 uur: Lezing NVBS 'Stoomlocomotieven bij NS in de jaren 30'; Schouwburg Middelburg, 20.00 uur: Cabarestafette; De Spot, Beddewijkstraat 15, 20.30 uur: Optreden The Cannons; NIEUW- EN SINT JOOSLAND Theater de Wegwijzer, 20.30 uur: Optreden De Andersons; OOSTKAPELLE Sportzaal De Halve Maan, 09.45-11.15 uur: Badmintonnen voor 50+; OOST-SOUBURG De Rank, achter Wijngaard-kerk, vanaf 17.00 uur: RestoRank; VLISSINGEN Spuistraat en Lange Zelke, 08.00-16.00 uur: Weekmarkt; Vrijenhovenzaal, Baskenburg- plein 8, 09.00 uur: Peutergym; Zeeuws Maritiem MuZEEum, Nieuwendijk 15. Vanaf 19.30 uur: Lezing Sr. Martin van den Broeke 'Buitenplaatsen rond Vlissingen'; De Piek, 20.30 uur: Muziek avond Ondergrounds III; WESTKAPELLE Polderhuis, 11.00-17.00 uur: Expositie 'De reizende kunstenaar'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 34