- - •- - •--.■■■ - -•• Nog even respijt voor T-Mobile in watertoren VAKANTIE -EN KAMPEERBEURS 16 17 FEBRUARI 2019 5 - 9 Ruim 100 stands Gratis entree Meer info op www.vervat.nl .-'V' -0C' —V--':- De big six: dat zijn de marathons van Tokyo, Boston, Londen, Ber lijn, Chicago en tenslotte in no vember New York. Als extraatje pakt ze de marathon van Athene ook nog even mee. Japan staat als eerste op de agenda, op 3 maart. Dat is niet zo heel lang meer. De planning is al een tijdje rond, dus Machielse steekt na een nauwge zette voorbereiding nu ongetwij feld in topvorm? ,,Nou... eigenlijk niet", grijnst ze. ,,Ik ben gebles seerd aan mijn knie. Ik heb op 2 de cember de marathon van Valencia gelopen, en vanwege die blessure heb ik daarna niets meer gedaan. Ik heb toevallig laatst bij de sport school op een loopband gestaan, en dat ging helemaal niet lekker. En dan zei dat apparaat ook nog eens dat ik zeven kilo was aange komen!" Ze lacht erbij: „Waarvan zes kilo spierweefsel, dat dan weer wel. Zonder iets te doen. Ik snap het niet, maar ik ben er blij mee. En die marathons... die loop ik uit. Op ka rakter. En met een paar pijnstillers voor mijn knie, misschien." Café Machielse (30), eigenaar van café De Pompe in Goes, heeft sowieso niet veel met voorbereiding. ,,Ik heb geen idee wat me te wachten staat in Tokyo, ik loop gewoon ach ter de rest aan. Ik heb het parcours niet bestudeerd. Als ik weet dat er 'rc-V "vCi --V. op 30 kilometer een lastige brug komt, loop ik me daar ook 30 kilo meter zorgen over te maken, dat helpt niet." De Goese heeft nog maar een korte hardloopcarrière: ze loopt pas sinds 2016. Sportief is ze wel altijd geweest, ze loopt al sinds haar tienerjaren op het voetbal veld. Als ze iets in haar hoofd heeft, gaat ze er ook voor. ,,Toen ik begon met trainen, volgde ik een trainingsschemaatje dat ik ergens gevonden had. Ik werk in de ho reca, dus ik heb overdag de tijd: binnen de kortste keren liep ik 150 tot 200 kilometer per week. Veel te veel natuurlijk, daar heb ik ook een blessure aan overgehouden." Trappen Ook daar liet ze zich niet door uit het veld slaan. Vorig jaar liep ze een marathon op de Chinese muur, die marathon geldt als één van de vijf extreemste marathons ter wereld. ,,Dat was bloedheet. En die trapjes de hele tijd, hè? Je gaat helemaal kapot. Ik kon op een gegeven moment mijn knieën niet meer strekken. Dan doet elk stapje naar beneden pijn!" Voor die marathon trainde ze op de trappen in de Zeeuwse duinen, of, op geheel eigen wijze: ,,Thuis, op de trap, met de verwarming op 40 graden." Die marathon in China liep ze ook al voor Kika, een organisatie die strijdt tegen kinderkanker en waar ze sinds dit jaar officieel am bassadrice van is. Met haar 'big six' wil ze een ton binnenslepen voor Kika. De teller staat nu onge veer op 10.000 euro, maar Ma chielse is vol vertrouwen dat ze haar streefbedrag binnenhaalt. Naast de marathons organiseert ze namelijk nog een handvol ac ties. Eerder maakte Rijkswaterstaat bekend dat die apparatuur hoe dan ook op 15 februari weg moest zijn omdat de provider illegaal een ruimte in gebruik nam en wei gerde te vertrekken. Daarop zegde Rijkswaterstaat de huur op. Woordvoerder Casper van Moers: ,,T-Mobile krijgt nog even respijt." De gemeente maakte al eerder bekend te willen meewerken aan het plaatsen van een nieuwe mast voor T-Mobile bij het bedrijven terrein Oude Zandweg als alter natief voor de vuurtoren. In eerste instantie een tijdelijke mast en daarna een definitieve. Het kan echter nog wel enige tijd duren voor die er staat wegens allerlei procedures. Omdat Rijkswater staat zich nu coulant opstelt rich ting de provider, ondervinden abonnees geen hinder van het conflict. Daardoor kunnen ze de komende tijd mobiel blijven bel len, appen en instagrammen van uit Westkapelle. Stadionweg 33d Gratis parkeren vrijdag 15 februari 2019 Rennend de wereld rond s; Roxanne Machielse: ,,Die marathons loop ik uit. Op karakter.'' FOTO RUBEN OREEL Kijk op de site bij /video Zeeuwse loopt zes grootste marathons ter wereld voor KiKa pips - „,.r. - - - 'Vr - -■ - -•% n.,,a <4 t. r~'." Ze legt de lat in elk geval niet laag voor zichzelf: Roxanne Ma chielse wil dit jaar de 'big six' van de marathonwereld op haar naam schrijven. Als tweede vrouw ooit, en als tweede Ne derlander ooit. Oh ja, en daar wil ze dan ook niet minder dan 100.000 euro mee ophalen voor de strijd tegen kinderkan ker. Cris Sohier Goes Wie Roxanne Machielse wil steu nen, of meer over de andere ac ties wil weten, kan terecht op goesforkika.nl. De abonnees van T-Mobile kun nen ook de komende tijd nog steeds bellen vanuit Westka- pelle. Rijkswaterstaat staat toe dat de apparatuur van de tele- comprovider nog even in de plaatselijke vuurtoren blijft. Emile Calon Westkapelle

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 33