'Deeltijd pulsen zou eerlijk zijn' II 4 Verdeeldheid in dagelijks bestuur om uitstel reconstructie straat Hengstdijk De Feijter heeft vier jaar lang ge werkt aan een oplossing om de doorgaande weg door het dorp ver keersveiliger te maken. Uiteindelijk konden alle partijen zich vinden in een variant waarbij de Vogelweg zo wordt aangepast, dat het verkeer vanuit de Plevierstraat beter zicht heeft op de Vogelweg. Bovendien worden de grenzen van de be bouwde kom verplaatst en worden twee bushaltes aangepast voor mindervaliden. De werkzaamheden zouden op 12 november beginnen. Dat ging op het laatste moment niet door, om dat de aanbesteding een te hoge prijs opleverde. Ook de nieuwe da tum, maart, wordt niet gehaald. Nu staat het werk voor juni op het pro gramma, tot ongenoegen van vooral camping De Vogel. Die vreest omzetschade als het werk in het seizoen wordt uitgevoerd. De camping heeft in een brief een schadeclaim aangekondigd. Gisteravond bleek dat het dage- lijks bestuur ernstig verdeeld is over de kwestie. Dijkgraaf Toine Poppelaars zei dat eerdere uitvoe- Ik moest voor de tweede keer gaan zeggen dat het niet lukt. U kunt zich voorstellen hoe afschuwelijk dat is ring gewoonweg onhaalbaar is. „Morgen één telefoontje naar de aannemer en ze beginnen!", re ageerde dagelijks bestuurder Rian de Feijter prompt. Poppelaars er kende dat het besluit tot uitstel niet unaniem is genomen. ,,Het is het standpunt van het dagelijks be stuur, weliswaar een meerderheid." ,,Ik voel me beschadigd door de procedure", zei De Feijter. Zij gaf aan dat het waterschap op 1 novem ber nadrukkelijk heeft beloofd dat het werk op 12 november zou be ginnen. ,,Maar de week erop heeft het dagelijks bestuur beslist dat het niet door zou gaan." Daarna is toe gezegd dat het maart zou worden. Ook dat gaat niet door. ,,Ik moest voor de tweede keer gaan zeggen dat het niet lukt. U kunt zich voor stellen hoe afschuwelijk dat is. Ik wilde zó graag laten zien dat het waterschap ook een weg door een dorp kan aanleggen." Volgens Fons Dobbelaer (Water schapspartij Zeeuws-Vlaanderen) gaat het om een geringe overschrij ding van het totale bedrag: 19.000 euro op een kleine drie ton. ,,De claim van de camping kan het veel voudige zijn. Belofte maakt nu een maal schuld en die is door een deel van het dagelijks bestuur niet inge vuld. Dat betreur ik zeer." Het gemeentebestuur van Hulst heeft eerder al zijn teleurstelling uitgesproken. De dorpsraad zegt in een brief zich 'zwaar geschoffeerd' te voelen en vermoedt een partijen- strijd binnen het dagelijks bestuur. ,,Hengstdijk wordt vermalen in de politieke molen rondom de ver kiezingen." Dinsdag was Adrie Fenijn nog in Den Haag bij de demonstratie voor behoud van de pulsvisserij. Giste ren keerde de pulskotter BR14 Cor nelia met zijn broer Bram aan boord terug naar Breskens na een week vissen op de Noordzee. Op welke datum de ontheffing van de BR14 precies afloopt, weet Adrie Fenijn nog niet. Hij hoopt dat 42 ontheffingen die tot 1 juli 2021 blijven gelden, gedeeld kunnen worden door alle Nederlandse pulsvissers. ,,Dat zou eerlijk zijn in mijn ogen. We kunnen tot die tijd dan allemaal zes maanden per jaar blijven pulsen. De rest van het jaar vissen we dan met andere netten. Als het onderzoek goed uitpakt en de puls later toch nog wordt toege- Er is in elk geval geen onmiddellijk totaalverbod op de pulsvisserij uitgekomen. Dat is het aller belangrijkste staan, kunnen we gewoon verder." Volgens Kees van Beveren, voor zitter van de producentorganisatie PO Delta Zuid, is het idee van deel tijdontheffingen een van de opties die besproken wordt in het lande lijk overleg. Het vraagt wel een offer van de 'gelukkige' vissers die tot 1 juli 2021 mogen doorgaan met de puls. De huidige ontheffingen staan op naam van een kotter/eige naar en zijn niet overdraagbaar. Mi nister Carola Schouten kan de ont- heffingen opdelen in 84 halfjaar lijkse, daarvoor heeft ze instem ming van Europa nodig, aldus Van Beveren. Nog niet alles is verloren voor de pulsvisserij, zegt de Zeeuwse pro vinciebestuurder Jo-Annes de Bat, die tevens voorzitter is van het Be stuurlijk Platform Visserij. De uit komst van het Europese overleg biedt een kiertje naar de toekomst en dat kiertje moet Nederland zien open te wrikken met onder meer het onderzoek dat het nut van het elektrisch vissen aantoont. ,,Dit is nog niet het einde van de besluitvorming. Het voorstel gaat terug naar het Europees Parlement en de Europese Commissie. Dat kan extra ruimte aan ons geven, maar ons ook meer ellende opleve ren. We moeten alert blijven." Op zeer korte termijn komt de stuurgroep pulsvisserij bijeen om de strategie verder te bepalen. In die stuurgroep zitten het ministerie, de visserijorganisaties en ook het plat form. ,,We gaan eerst de uitkomst van het overleg in Straatsburg goed bestuderen. Het is nooit zwart-wit. Er is in elk geval geen onmiddellijk totaalverbod op de pulsvisserij uit gekomen. Dat is het allerbelangrijk ste", aldus De Bat. OVERLEG vrijdag 15 februari 2019 Vogelweg splijt waterschap De reconstructie van de Vogel- weg in Hengstdijk zorgt voor tweespalt in het dagelijks be stuur van waterschap Schelde- stromen. Verantwoordelijk be stuurder Rian de Feijter (Water schapspartij Zeeuws-Vlaande- ren) voelt zich 'beschadigd' door de kwestie, zei zij gisteravond in de algemene vergadering van het waterschap. Rolf Bosboom Terneuzen - Rian de Feijter, Waterschapspartij Zeeuws- Vlaanderen (blijven) pulsen. Dit bovenop de kotters die nu al op grond van een onder zoeksartikel pulsen; - bij positieve uit komst van het on derzoek naar puls visserij moet de commissie met een nieuw voorstel komen. Zie ook: dossier puls visserij op pzc.nl. De BR14 Cornelia van de familie Fenijn uit Breskens is een van de zes Zeeuwse pulskotters voor wie de vergunning voor elek trisch vissen dit jaar afloopt. Theo Giele Breskens - Jo-Annes de Bat, gedeputeerde Gedupeerde pulsvisser Adrie Fenijn in de haven van Breskens. foto peter nicolai De uitkomst van het overleg over de toe komst van de puls visserij tussen verte genwoordigers van het Europees Parle ment, de Europese Commissie en de Raad van Ministers: - overgangsperiode tot 1 juli 2021 voor de 42 vissers die een ontheffing voor onbepaalde tijd van- wege onderzoeks doeleinden hebben; - geen verlenging voor de 42 ontheffin gen die dit jaar aflo pen; - zodra deze veror dening in werking treedt (waarschijnlijk per 1 juni a.s.) is het vanaf dat moment mogelijk voor 6 kot ters per onder zoeksproject om te

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 32