£3 e? Maasje in het net van de EU CSW-leerlingen krijgen dreigmails Dwarsligger Watersnoodmuseum kan oud-restaurant kopen Jeugdzorginstelling Intervence en de Zeeuwse gemeenten zetten alles op alles om ervoor te zorgen dat kinderen de hulp krijgen die ze nodig hebben. Intervence presteert zo slecht dat de overheid heeft ingegrepen. 2 INTERVENCE JEUGDZORG Commentaar De visser die zijn pulskor dit jaar moet inleveren heeft er niks aan, maar de uitkomst van de onderhandelingen in Straatsburg is gunstiger dan Nederland vooraf had mogen verwachten. De ramp die de Nederlandse visserijsector boven het hoofd hangt, is deels afgewend. Voor de sector als geheel is, tot juli 2021, het glas halfvol. Voor de individuele vis ser is het vol óf leeg. Onderschatting van de weerzin in het buitenland tegen de nieuwe techniek en overschatting van de kracht van de eigen argumenten leidde vorig jaar tot een desastreuze stemming in het Europees Parlement. Terwijl Nederlandse Europarlementa riërs, van GroenLinks tot PVV, tegen het verbod stemden, steunde een ruime meerderheid van hun geestverwanten een ban op elektrisch vissen. Het parlement is niet de enige partij binnen de EU. Ook de Europese Commissie en de raad van mi nisters hebben een rol in de besluitvorming. Maar met alle kri tiek op het democratisch gehalte van Europa kon de EU het besluit van het parlement niet zo maar naast zich neer leggen. Er is geen onmiddellijk totaalverbod op de puls uitgerold in Straatsburg. Er is een kiertje, een achterdeurtje dat de sector hoop biedt. Als onderzoek onomstotelijk aantoont dat de puls visserij ecologisch verantwoord is, kan een nieuw Europees Parlement en Commissie daar niet om heen. En als Nederland de vissers in andere landen ook de kunst van de puls bijbrengt, is er kans op een doorstart. Voor de visserijsector als geheel is het glas halfvol, maar voor de individuele visser is het vol óf leeg In de mails beweren de afpersers dat er is ingebroken op het account van de geadresseerden, dat ze zijn gefilmd tijdens het plegen van sek suele handelingen en dat er bitcoins moeten worden overgemaakt om verspreiding van de beelden te voorkomen. ,,Onze ict-afdeling hoort wel va ker van dit soort mails, maar nu zijn het er opeens wel heel erg veel. Bij ict klopten op één dag wel tien tot vijf tien docenten en leerlingen aan met de vraag wat ze nu moesten doen", aldus bestuurder Frans van der Knaap van de scholengemeenschap. ALMANAK In een mail aan alle 2100 leerlin gen worden ze gewaarschuwd niet in te gaan op de bedreigingen. De bewering dat de computer gehackt is, is onzin. 'Negeer de e-mails. Dus niet reageren en absoluut niet beta len.' Landelijk wordt ook gewaarschuwd voor dit soort mails Er is geen aangifte gedaan, geeft Van der Knaap aan. ,,Dat kan ook niet, want we hebben geen idee wie er achter zit. Het vreemde is dat je eigen e-mailadres ook de afzender is. Landelijk wordt ook gewaar schuwd voor dit soort mails." Sommige dwarsliggers hebben een reputatie hoog te houden. Zo ook een eigenwijs raadslid dat, of het parkeerterrein nu volstaat of niet, zijn auto al 25 jaar steevast voor de deur van het gemeente huis parkeert. Onlangs dacht zijn politieke opponente hem tuk te hebben. In een debat over het naleven van regeltjes, herin nerde zij hem fijntjes aan zijn dubieuze parkeergedrag. Haar ti ming had niet ongelukkiger kunnen zijn. Juist die avond had de dwarsligger zijn auto, niet in de laatste plaats omdat zijn partij sinds kort in de coalitie zit, keu rig in één van de vakken gezet. Lang onderzoek na aanrijding Salon Charon bij Plezier Passie Chantal de Caluwé (foto) van Beautysalon Charon uit Vogelwaarde krijgt maandag bezoek van een filmploeg van het RTL 4 programma Plezier Passie. Zij mag haar ap paraten voor huidverjon ging en omvangsvermin- dering demonstreren in haar salon. De Caluwé maakt gebruik van chro motherapie (helende kleuren), cryotherapie (bevriezen van vetcellen) en elektrocoagulatie (voor huidproblemen). De opnames worden uit gezonden op 17 maart om 16.00 uur, 23 maart om 15.30 uur en op 21 april om 08.30 uur. VEERE Peil Veerse Meer naar zomerniveau ,,We gaan nu steeds beoordelen wat we moeten doen. Ze kunnen zorg krijgen van een andere organisatie of we bieden voor een kortere periode andere vormen van zorg", belooft wethouder Derk Alssema van Goes. Hij voert het woord namens de Zeeuwse wethouders voor jeugd zorg. Intervence en de gemeenten hebben er alle vertrouwen in dat ze samen een oplossing zullen vinden voor de financiële, personele en or ganisatorische problemen bij de jeugdzorginstelling. Alssema ver wacht dat in mei al een plan van aanpak klaar is en dat voor 1 juni be kend is hoe Intervence de toekomst in kan. Meer geld is een belangrijke stap. ,,We onderkennen dat de tarieven die wij als gemeenten betalen aan Intervence omhoog moeten", zegt Alssema. ,,Maar je kunt niet zomaar zeggen dat we dus te weinig hebben betaald. Wij zijn ook flink gekort door het Rijk. Als Zeeland komen we veertig miljoen euro te kort voor de jeugdzorg. Daarom hebben we vorig jaar ook een brief geschreven aan minister De Jonge." Gezien die landelijke bezuinigin gen wil de vicevoorzitter van de raad van toezicht van Intervence, Vero- nique Heins, niet stellen dat de in stelling is onderbetaald. ,,Niet alles was kostendekkend, dat klopt, maar de gemeenten moesten het schaarse budget verdelen." Meer geld van de gemeenten is in haar ogen dan ook niet de enige oplossing. ,,Uit het plan van aanpak moet ook blijken hoe we als hele keten in de jeugdzorg slim mer en goedkoper kunnen worden." Gezinsmanager Een ander probleem bij Intervence vormen de wisselingen in gezins managers en het personeelsgebrek. ,,Het gaat om schaarse functies", be vestigt Heins. ,,Maar dat geldt pro- vinciebreed en voor de hele sector, niet alleen voor ons." Alssema ziet dat ook. Personeel van Intervence is zelfs overgestapt naar de gemeenten toen die loketten gingen inrichten voor de toegang tot jeugdzorg. ,,Ik zie ons niet als concurrenten, maar we vissen wel in dezelfde vijver." Het vertrouwen tussen Inter- vence en de gemeenten liep de afge lopen maanden een deuk op. ,,Dat heb je als op het scherp van de snede wordt gesproken", nuanceert Als- sema. Volgens Heins is het vertrou wen al hersteld. ,,Omdat we samen willen werken aan een oplossing." Het plan van aanpak voor Intervence moet er 1 juni al zijn. Heins: ,,Het kan anders en beter, maar vraag ons nu niet precies hoe. Dat moet uit dat plan blijken." Intussen blijft directeur Nelleke Groenewegen van Intervence aan het werk. De interim-directeur die haar werk gaat overnemen, komt in maart, verwacht Heins. ,,Die zal eerst worden ingewerkt." Het Watersnoodmuseum heeft de ontbrekende 200.000 euro voor aankoop en inrichting van voor malig restaurant De Vierbannen als 'vijfde caisson' ook binnen. De provincie verleent de gevraagde bijdrage voor de uitbreidingsplan nen. De koop voor het gesloten res taurant pal naast het museum bij Ouwerkerk, is inmiddels beklon ken. Op 31 januari werd de over dracht ondertekend, in de ver wachting dat ook de provincie nog over de brug zou komen. Gedepu teerde Staten komen die toezeg ging nu na. De verwerving en in inrichting als kenniscentrum past volgens GS bij de doelstelling om de bewustwording rondom wa terveiligheid en het klimaatbeleid versneld te realiseren. Lening Voor de uitbreiding en inrichting was het bestuur van het Waters noodmuseum op zoek naar 2,5 miljoen. In die investering zit ook de verduurzaming van de energie voorziening van de vier caissons, die tegelijkertijd wordt uitge voerd. Dat geld komt grotendeels van een lening bij de Water- schapsbank (1,2 miljoen) en bij dragen van de Stichting Renesse en de gemeente Schouwen-Dui- veland. vrijdag 15 februari 2019 Leerlingen en docenten van CSW Van de Perre in Middelburg hebben afgelopen week drei gende mailtjes ontvangen van hackers. Ondine van der Vleuten Middelburg - Frans van der Knaap, bestuurder CSW Van de Perre Tip? redactie@pzc.nl SINT-ANNALAND De politie heeft gisteren uren onderzoek gedaan na een ongeluk in Sint- Annaland. Rond 09.30 uur was er op de Bie- rensstraat bij de Zuid straat een aanrijding tus sen een fietser en een bestelbusje. De fietser viel, vermoedelijk na een botsing met de bedrijfs wagen. Een ambulance bracht het slachtoffer met onbekend letsel naar het ziekenhuis. De be stuurder van het busje is aangehouden voor ver hoor. Omdat de toe dracht van de aanrijding onduidelijk was, begon de politie ter plaatse een technisch onderzoek. VOGELWAARDE Het waterpeil van het Veerse Meer wordt vanaf 25 maart gedu rende zes dagen opge voerd naar het zomer- peil. Omdat het peil wordt ingesteld via het doorlaatmiddel de Katse Heule, kan de scheepvaart de schut sluis in de Zandkreek- dam blijven benutten. Het peil van het Veerse Meer kan in de zomer periode fluctueren tus sen NAP en NAP - 0,10 meter. In geval van ex treme neerslag kan het waterpeil worden ver laagd om zo een buffer te creëren voor het af voeren van polderwater. Alle hens Maurits Sep Middelburg Marcel Modde Ouwerkerk

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 30