Tolvri Tien jaar cel voor doodslag Anjelierenlaan Kinderporno op mobieltjes scholieren Fitnessen op kantoor; het kan straks bij Dow 2 GUIDO VAN DER HEIJDEN IS FEBRUARI Column DE STELLING Vandaag: Vaccinaties moeten verplicht worden Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Ook schoon schip bij raad van toezicht Arduin AARDENBURG Dominee wint prijs #liefdevannu TERNEUZEN Man redt vrouwen bij mishandeling Tegen M. was een celstrafvan elf jaar gevorderd. Het lichaam van Abdil lahi werd op 22 september 2016 in zijn woning aan de Anjelierenlaan in Vlissingen aangetroffen. Een tweede verdachte, de 34-ja- rige A.M., kreeg twee weken cel op gelegd voor de diefstal van de pinpas van het slachtoffer. Hij viel overi gens niet te koppelen aan de dood van Abdillahi. Het slachtoffer was zwaar mishandeld: een gebroken borstbeen, gescheurde hersenbalk, botbreuken, kaak- en oogkas gebro ken, tanden eruit geslagen en de no dige bloeduitstortingen en badend in het bloed. F. M. en A. M., die ook uit Somalië komen, waren die nacht op verschil- lende momenten in de woning. Maar wat er precies die nacht en ochtend is gebeurd en waarom blijft ongewis. Vast staat dat Abdillahi volledig in elkaar is geslagen en aan hersenletsel is overleden. Op basis van bloedsporen, schoensporenon derzoek en DNA-profielen kan het volgens de rechtbank niet anders dan dat F. M. verantwoordelijk moet zijn geweest voor de dood. Alterna tieve scenario's, zoals letsel door rea nimatie of het vallen van het slacht offer worden uitgesloten. Gastvrij De rechtbank neemt het F. M. ook kwalijk dat hij juist de man die hem gastvrij onderdak had verschaft zo ernstig had mishandeld dat hij daar aan overleed en dat hij na de mis handeling gewoon in de kamer op de bank is gaan slapen. En dat hij het slachtoffer aan zijn lot heeft overge laten en A. M. geprobeerd heeft te beletten 112 te bellen. Toen dat was gebeurd, vertrok F. M. en kleedde hij zich bij zijn vriendin om. F. M. heeft van meet af aan alles ontkend. Bij de jeugdpolitie Walcheren zijn de afgelopen weken meldingen binnengekomen van jonge kinde ren die via hun telefoon pornogra fische afbeeldingen binnen hadden gekregen. Daar zat ook kinder porno bij. De kinderen, in de leeftijd van tien tot en met twaalf jaar, werden geconfronteerd met materiaal dat volgens de politie 'zelfs voor ons als zeer schokkend werd ervaren'. 'En dat terwijl wij wekelijks met sex- ting/sextortion te maken hebben' aldus het Politieteam Walcheren op Facebook. De kinderen kregen de afbeeldingen binnen via social media platforms als Whatsapp, In- stagram en Snapchat. De politie roept ouders op mee te kijken op de telefoon van hun kind. 'Wat ons als politie vaak opvalt, is dat veel kinderen op een bepaalde leeftijd een smartphone krijgen zonder dat de ouders hen daarna begeleiden in het ontdekken van het internet.' De aanpak van dit probleem, benadrukt de politie, be gint bij de ouders. De politie raadt ouders aan gebruik te maken van apps als Grownhub, waarmee zij 'naast hun kind kunnen staan' bij het ontdekken van het web. Fitnessen op je werk kan straks in het in april te openen hoofdkantoor van chemieconcern Dow in Terneu- zen. In het kantoor met ruim dui zend werkplekken komt een vol waardige fitnessruimte van 132 vier kante meter. Dow-medewerkers kunnen er gratis sporten onder be geleiding van een instructeur van Bodyline Healthcenter uit Terneu- zen. ,,Het past in de filosofie van Dow om dit aan te bieden", legt Pim Lexmond van Bodyline uit. ,,Dow wil graag een gezonde levensstijl be vorderen." Bodyline werkte al met Dow sa men aan vitaliteitsprogramma's, on der meer voor mensen met overge wicht. De deelname is vrijwillig. Ook het gebruik van de fitness ruimte is vrijwillig. Op werkdagen kan er straks onder begeleiding ge sport worden van 07.00 tot 09.00 uur, van 11.00 tot 13.00 uur en van 16.00 tot 18.00 uur, vertelt Lexmond. Het is de bedoeling dat Bodyline ook andere activiteiten die de ge zondheid bevorderen, gaat organise ren, bijvoorbeeld yoga. Een peiling onder Dow-medewerkers moet uit wijzen waaraan behoefte bestaat, al dus Lexmond. Het idee voor de fit nessruimte komt van Dow. Die pleister moet er afgerukt worden, desnoods met plukken haar en al Hoe moeilijk was de keuze nou helemaal? De Wester- scheldetunnel eerder tol vrij of de rit tot 2033 uitzitten voor ietsje minder? denken. Wat kan mij die paar dub beltjes korting schelen? Mijn baas betaalt de tol. Net als het gros van de mensen die met mij, iedere dag voor hun werk heen en weer rij den tussen deze kant en de over kant. Mensen die het predes hon derd rijden onder de Wester- schelde tot een wetenschap heb ben verheven. beetje onnozel van mij om te ver wachten dat de verstandigste keuze gemaakt zou worden. Die tunnel moet betaald worden, die pleister moet er afgerukt worden. Liefst zo snel mogelijk, desnoods met plukken haar en al. Als de Bel- gen straks hun kilometerheffing invoeren wordt Zeeuws-Vlaande- ren ook een eiland. Een eiland waar je niet vanaf kunt zonder de buidel te trekken. Hoe korter die periode duurt hoe beter het is. Vooral voor Zeeuws-Vlaanderen dat nog veertien jaar vooruit moet met een rem op de ontwikkeling. ken. Niet iedereen heeft daar even veel gevoel voor. Wij van de krant en zij van de omroep vroegen tun nelpassanten wat ze liever hadden: een korting nu of eerder tolvrij? Het leverde soms beschamende antwoorden op. ,,Ja hee, straks hebben wij die hele tunnel betaald en kan de jongere generatie er lek ker voor niks door." Mensen die vergeten zijn dat ze nu profiteren van een tolvrije Zeelandbrug waar een eerdere generatie voor be taalde. een mens. Ik weet het uit eigen er varing. Mijn lief kan de 35 procent- kortingstickers van de Albert Heijn niet weerstaan. Al reken ik haar voor dat Botergoud met kor ting nog altijd een pak duurder is dan het huismerk, en dat roombo ter gewoon roomboter is, het maakt geen indruk. KREEö JE VAN&AA6 GRATIS BIJ EEN VOLLE TANK BENZINE. vrijdag 15 februari 2019 Reageer op pzc.nl Gisteren: Ik heb niks met Valentijnsdag 899 reacties MIDDELBURG Jan Geluk en Silvia Bal- Roose stappen op bij de raad van toezicht van Ar duin. Zij treden vandaag terug. Beiden maakten sinds 1 januari 2015 deel uit van de raad. Geluk fungeerde de afgelopen drie jaar als voorzitter. Nu de toekomst van Ar duin - na de crisis van de afgelopen periode - lijkt te zijn verzekerd, willen zij 'ruimte maken voor een nieuwe start'. De raad van toezicht is de afgelo pen tijd vrijwel compleet vernieuwd. Hans Broer tjes, oud-directeur van het ziekenhuis in Goes, wordt de voorzitter. De winnaar van de prijs #liefdevannu is dominee Marijn Vermet (foto). Dit maakte D66 Zeeland op Valentijnsdag bekend. De openlijk homoseksuele Vermet zet zich in voor de acceptatie van homo seksuelen in de Aarden- burgse kerkgemeen schap. Juryvoorzitter Ton Veraart is lovend. ,,Zijn werkzaamheden geven hem een podium, maar het vraagt moed deze daadwerkelijk te benut ten." Met de prijs pro beert D66 Zeeland meer aandacht te vragen voor de acceptatie van liefde, ongeacht geslacht of seksuele voorkeur. Axelaar Arjan Verdoorn trad gisteren rond 12.30 uur in Terneuzen op, toen hij zag dat drie vrouwen klappen kre gen van een 22-jarige man. Hij voorkwam meer gewonden en ach tervolgde de man tot de politie arriveerde en hem aanhield. 'Die man sloeg de vrouwen vol in het gezicht met z'n vuist. Zonder dat ie mand het aan zag komen', schreef Ver doorn op Facebook. De drie vrouwen deden aangifte van mishande ling. De politie doet ver der onderzoek en zoekt getuigen. De 35-jarige F. M. uit Vlissingen is gisteren door de rechtbank in Middelburg veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien jaar voor doodslag op de toen 26-ja- rige Somaliër Hussain Abdillahi. Ad Roos Middelburg Ondine van der Vleuten Vlissingen Harmen van der Werf Terneuzen Ik hoefde er niet lang over na te Het was misschien ook een Dat heeft met solidariteit te ma Korting doet gekke dingen met

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 2