*k MËmmÊm^ÊSfëm 30% r 27% 12% Hoe prikkel jij je werkende leven? intermediair MEDIA CULTUUR 25 WMëè -N V Mensen willen uiteindelijk toch graag in gezelschap vakantie vieren X mm wtsfWm A Single Camping - geschreven en gere gisseerd door Marije Gubbels, be kend van haar jeugdvoorstellingen Sissi en Tijl Uilenspiegel - belicht vol gens Blok niet alleen het therapeuti- daagse verschijnsel over de maak baarheid van het leven. We werken in onze 24-uurseconomie tegen de klippen op om nog meer geld te ver dienen voor een betere yogaschool, sche verlof van de eigentijdse alleen- waar we vervolgens moeten leren gaande met alle koddige en luchtige ontspannen om, zoals dat tegen- ontwikkelingen van dien. woordig heet, 'in het moment' te ,,Dit stuk raakt ook aan het heden- zijn. Nogal tegenstrijdig, lijkt me." Ook, vertelt Blok, vormen maat schappelijke modernismen in het stuk een dankbare bron van vermaak en relativering. ,,We leven in een samenleving waarin iemand die wij 'vriend' noe men op een knopje drukt om jouw Instagram-account te liken. En dat heet dan sociale media. Volgens mij is het tegendeel waar. Wil je ont spannen, dan download je een app waarop iemand fluistert dat je lekker moet zitten en dient te relaxen. Het is net als die gekte van die cursussen zelfbevestiging, waarbij je, net uit je bed, tegen de spiegel zegt dat 'je er mag zijn...' Raar, dat je jezelf tien keer moet laten weten dat je oké bent, voor je dag kunt beginnen." Blok speelt de rol van Menno, een arts met al drie exen op zijn conto en de reputatie van rokkenjager. ,,Dat vindt hij zelf overigens niet. Even min begrijpt Menno, hij zegt het let terlijk, 'waarom vrouwen in gods naam weggaan bij een man als ik.' Onvolkomenheden Met een kunstenares (Reidinga) en een volksvrouw uit Den Haag (Schaap), die nog nooit op vakantie is geweest en 'relaties achter de rug heeft die bepaald niet bol stonden van het talent voor leven', geven zij zich over aan een therapeut (War- ringa) en haar ex (Verheijen), die ook zo hun onvolkomenheden kennen. Die ex bevindt zich in een stevige identiteitscrisis. Hij heeft het - veel modieuzer kan het niet - te kwaad met de huidige hokjesgeest van de man-vrouwstereotypen. Blok: ,,Hij voelt zich meer, zoals hij het noemt, fluïde." Blok is zelf geen liefhebber van kamperen. ,,Ik moet wel in een ruimte kunnen staan en geen limbo te hoeven dansen als ik mijn broek aantrek. En bij regen zit ik liever in een hotelletje dan in een klamme tent." Met zijn partner Reidinga was Blok eerder in de musical In de ban van Broadway (2016) te zien, een van de leukste producties van de afgelopen jaren. „Natuurlijk kennen wij eikaars hu mor. Tjitske is buitengewoon geestig, maar lijkt als acteur totaal niet op mij. Ik benader toneel veel academi scher, sluit me op in het script, door ploeg het. Zij heeft dat niet. 'Jeetje, wat veel', zei ze toen ze het script kreeg. 'Nou, we zien wel.' Tjitske speelt veel meer op haar intuïtie. „Wat we delen is dat komedie zo onverbiddelijk is. Mensen schieten spontaan in de lach om een goede grap. Je leunt niet achterover om die tot je te nemen en te interpreteren. Als je een mooie Griekse tragedie speelt, is het in de zaal doodstil. Maar je weet niet of ze ademloos luisteren of in slaap zijn gesukkeld. Komedie is wat dat betreft genadeloos." I Vind een nieuwe uibdaging, verdien meer geld oF volg een opleiding. Maak jouw keuze. Prikkel je werkende leven. Invesbeer. Ga naar inbermediair.nl. vrijdag 15 februari 2019 GO —Peter Blok m awggjp j De voltallige cast, met v.l.n.r.: Blok, Rop Verheijen, Tjitske Reidinga, Elise Schaap en Ilse Warringa. FOTO'S MARCO OKHUIZEN/HANS VAN BRAKEL M Peter Blok, die de rol van Menno speelt in Single Camping. m Speellijst: bostheaterproducties.nl zoekt uitdaging door van baan te veranderen wil meer verdienen k volgt binnen een jaar een opleiding of training

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 25