Linda de Mol creatief directeur Net5 24 MEDIA CULTUUI ANGELA KIJKT TV Hij mag van mij nog honderd jaar doormodde ren als nar bij Veronica Inside om vrede te stichten of door iets onaardigs te roepen over Chazia Mou- rali in RTL Boulevard, zoals afgelopen woensdag. Maar ik word er altijd zo treurig van. Hij lijkt nu in dezelfde kansloze categorie te vallen als Emile Ratelband en Johan Vlemmix, die alles doen voor een beetje aandacht. Maar we hebben het hier wel over Henny Huis man, een van de grootsten die we ooit gehad heb ben op tv. Het woord kijkcijferkanon is speciaal voor hem uitgevonden. Als het gaat over De Grote Drie denk ik nooit aan cabaretiers, maar aan Henny, Ron en André, het succestrio dat RTL op de kaart zette en waar nieuwkomers als Caroline Tensen knikkende knieën van kregen als ze toeval lig in dezelfde kamer als hen verbleven. Henny was degene die met zijn Soundmixshow het nationale telefoonnet platlegde tot wanhoop van politie en brandweer. Die de grootste wereld sterren ontving in zijn Surpriseshow vanuit Aals meer. En die er toch in slaagde om altijd die aai bare, gewone jongen uit de Zaanstreek te blijven in wie de tv-kijker zich herkende. Ik had het hem zo gegund dat hij zich na zijn abrupte vertrek bij RTL (voor de jongere lezer: zijn Soundmixshow moest het veld ruimen voor Idols) waardig had teruggetrokken in zijn eigen Surprise Stables, om de dagen te vullen met het spelen met zijn kleinkinderen, tuinieren en het voeren van Snuitje. Als ultieme lange neus naar Hilversum dat hij de spotlights en camera's heus niet nodig had voor een leuk leven. De Ron Brandsteder-manier, zeg maar. Of dat hij zichzelf zo had durven heruit vinden en vernieuwen, dat hij net zo'n tweede car rière beleefde als André van Duin. Maar dat zit er niet in. Het zal een karakterdinge tje zijn in combinatie met een ego dat net iets te hardhandig is geknakt. Henny kan niet anders, die droomt nog steeds van de showtrap en móet voor die camera, desnoods in clownsrol. Dan straalt hij uit al zijn poriën. Schattig, maar ook triest om te zien. Dus ik herhaal: welke omroep of producent pakt de handschoen op? Henny verdient het. De kijker trouwens ook. ,2019 Hoofdrol Van Tol in Anastasia 'Nieuwe sekstape R. Kelly' De camping als therapeutisch vakantieoord. Tjitske Reidinga en Peter Blok spelen in het komische toneelstuk Single Camping alleen staanden die op zoek gaan naar de zingeving van het vrijgezellenbestaan. Arno Gelder Nederlanders beho ren wereldwijd tot de fanatiekste kampeerders. In die zin is een (mu zikaal) toneelstuk dat zich tegen het decor van een camping afspeelt een getrouwe afspiegeling van de vader landse volksaard. De kampeerplaats in Single Cam ping is evenwel geen modaal park, maar de pleisterplaats voor verse vrij gezellen op zoek naar de zingeving van hun nieuwe bestaan. Bovendien: in het stuk spelen Tjitske Reidinga en Peter Blok, ac teurs met een bewezen puik gevoel voor komedie. Daarbij zijn met Rop Verheijen, Ilse Warringa (beiden De Luizenmoederen Elise Schaap (De TV Kantinespelers gecast die eveneens Tjitske is erg geestig, maar lijkt als acteur totaal niet op mij raad weten met de ingrediënten van een 'zoetzure' comedy. ,,Er zijn er genoeg hoor, dergelijke therapeutische vakanties voor al leenstaanden'', zegt Peter Blok (58). ,,Net zo goed als je met singles kunt pottenbakken of aquarellen. Mensen willen uiteindelijk toch graag in ge zelschap vakantie vieren.'' De deelnemers op de camping in zonnig Frankrijk worden bijgebracht zich als kersverse alleenstaande vooral geen slachtoffer te voelen. Wie de cursus succesrijk doorloopt, krijgt zelfs een heus certificaat. Blok: ,,Als single ben je niet de mislukte helft van een koppel, luidt het. Je geluk hangt niet van een ander af. Tegelijk is het zo dat de mens het in de regel als prettig ervaart om één liefde te vinden met wie je je leven deelt. Op de therapeutische camping is dus wel sprake van een spannings veld." 'Daar zullen zij hun eigen visie loslaten op deze zender en hun kennis en ervaring van de doelgroep inzetten om de groeiambities van zowel Linda als Net5 te versterken', aldus Talpa. Jildou van der Bijl blijft, naast haar nieuwe functie, cre atief directeur van Linda. Ook werd bekend dat media bedrijf Linda wordt overgeno men door Talpa Network. Mood for Magazines, de uitge ver van Linda, werd mede- opgericht door Linda de Mol en was de afgelopen vijftien jaar onderdeel van Sanoma Media Netherlands. Daarnaast worden ook samenwerkingen ontwikkeld met andere Talpa Network-kanalen, zoals radio en televisie. ,,Ik zie echt enorm veel mogelijkheden om het mooie merk en bedrijf, dat Linda geworden is, verder uit te bouwen op alle platformen en helemaal toekomstbesten- dig te maken. Ik verheug me er enorm op om samen met Jil- dou Net5 tot de leukste vrou wenzender van Nederland te maken'', laat Linda weten. Half januari kondigde de zus van John de Mol al haar over stap aan naar Talpa-zender- groep (SBS6, Veronica, Net5 en SBS9). Met haar komst wordt gehoopt op een langverwachte ommekeer. De zender kampt al jaren met matige kijkcijfers. Het was de zoveelste transfer van John de Mol die eerder zoon Johnny, Gordon, Wendy van Dijk en de heren van het huidige Veronica Inside strikte: Wilfred Genee, René van der Gijp en Johan Derksen. Quote van de dag Dan ben ik blij met een nuchtere zus die zegt dat dat onzin is enny Een oproepje aan alle televisiebobo's van Nederland: wie verzint er eindelijk eens een goed format waarmee Henny Huisman op een fatsoenlijke manier afscheid kan nemen van de tv? vrijdag 15 j MUSICAL Tessa van Tol speelt vanaf september de hoofdrol in de Nederlandse versie van Anas tasia. Ook Milan van Waarden burg, René van Kooten, Gerrie van der Klei, Ellen Evers en Ad Knippels doen mee. MUZIEK De Ameri kaanse advo caat Michael Avenatti zegt nieuw bewijs materiaal tegen R. Kelly te heb ben. De Ameri kaanse zanger ligt al geruime tijd onder vuur wegens ver meende seksu ele vergrijpen. 'Als single hangt je geluk nie van een ander a 44 —Peter Blok Linda de Mol (54) wordt creatief directeur van de tv-zender Net5 van Talpa Network. Zij gaat de klus samen doen met Jildou van der Bijl, hoofdredacteur van het magazine Linda. Dennis Jansen —Actrice Lieke van Lexmond zegt (37) in Beau Monde dat ze weleens twijfelde over het gebruik van botox en fillers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 24