Gunstige loting Oranje Hulp voor Bendsneyder Scholtmeijer blijft tot 2021 Vlhova pakt wereldtitel Kei Nishikori (29) is één van de grote tennissers deze week in Rotterdam. Populair en rijk is de Japanner al, sportief heeft hij nog wel wat doelen. Te beginnen in Ahoy, waar hij vandaag de kwartfinale speelt. Mertens klopt Bertens TENNIS ABN AMRO WTT KWARTFINALE Het is een ondergewaardeerde sta tistiek in het tennis: Kei Nishikori en de beslissende set. Niet één spe ler in de zogenoemde open era van de sport (sinds 1968) heeft een be tere score als het gaat om de laatste set, dan de Japanner. Van de 169 keer dat hij in zo'n situatie kwam, trok hij 124 keer aan het langste eind, ofwel in 76 procent van de ge vallen. Geen Djokovic of Federer, geen McEnroe of Sampras die daar aan komt. Zo bezien is Nishikori dus de taaiste van allemaal. Gisteravond hoefde hij dat niet te bewijzen. Te gen de Let Ernests Gulbis was de klus in vijf kwartier geklaard: 6-1, 6 4. Het publiek in Ahoy had vermoe delijk wel wat meer van de num mer 1 van de plaatsingslijst willen zien. Want met Fucsovics-Basi- lashvili als tweede partij was het af fiche voor de avondsessie niet be paald sprankelend. Maar Nishikori liet er geen gras over groeien. Hij speelde een stuk beter dan in zijn eersterondepartij tegen Pierre-Hu- gues Herbert. Er moest een derde set aan te pas komen die, geheel volgens de logica van de statistiek, een prooi was voor Nishikori. De Japanner straalde van de week op de foto met Richard Krajicek. Zoals hij ook onder de indruk was van alle toernooiwinnaars die prij ken op de ring in Ahoy. Krajicek op zijn beurt was gisteravond ook een tevreden man. Hij kan zijn enige top 10-speler nog niet missen als vandaag de kwartfinales worden gespeeld. Nishikori is 29 jaar, heeft al een heel tennisleven achter zich, maar is pas voor het eerst in Rotterdam. DAVIS CUP Bij aankomst in Nederland stuurde hij het woordje 'hoi' de wereld in, en een rood-wit-blauw vlaggetje, richting de kleine miljoen volgers van zijn Twitter-account. Nog voor zijn eerste partij bezocht hij het Van Gogh-museum. Japan Nishikori kan hier rustig over straat. Dat is in Japan wel anders. Hij is één van de grootste atleten van het land. Hij sloot afgelopen ja ren voor miljoenen aan sponsor contracten af. Staat met zijn gezicht op noodles-verpakkingen en op vliegtuigen. En moet het gezicht worden van de Olympische Spelen in Tokio volgend jaar. Overigens al lemaal mede dankzij zijn Neder landse manager Olivier van Lin- donk, die hem al jaren bijstaat. En dat terwijl hij nog altijd wacht op die grote prijs, een grand slam- titel. In 2014 stond hij in de US Open-finale. Hij kwam tot de vijfde plek op de wereldranglijst, maar daarna werd het langzaam minder. Mede door blessures zakte Nishi- kori weg. Zijn titel in Brisbane, be gin dit jaar, was pas de eerste in drie jaar tijd. Maar hij heeft zijn zinnen gezet op 2019. Terug naar de top 5, een gooi doen naar een grand slam. Maar eerst: zijn naam op die ring in Ahoy. Kiki Bertens vrijdag 15 februari 2019 GO MOTORSPORT Bo Bend sneyder kan dit jaar profi teren van de kennis en er varing van de vermaarde motorcoureur Alex de An- gelis (34). De coureur uit San Marino is als testrijder en coach in dienst bij het Nederlandse team RW Ra cing GP Bendsneyder: ,,Ik was vergeten dat hij uit de MotoGP komt. Hij is een serieus goede racer met veel ervaring." De Angelis, die in zijn carrière vier keer een grand prix won en veertig keer het podium beklom, zal vooral langs de circuits te vinden zijn. KORFBAL Wim Scholtmei jer (36, foto) blijft coach van de Nederlandse korf ballers. De 36-jarige trainer verlengde zijn contract bij TeamNL Korfbal met een jaar, wat inhoudt dat hij tot 1 januari 2021 in functie blijft. Onder leiding van Scholtmeijer, bondscoach sinds 2014, werd Neder land Europees kampioen (2014, 2016, 2018), wereld kampioen (2015) en won het de World Games (2017). Momenteel werken de korfballers toe naar het WK, dat in augustus in het Zuid-Afrikaanse Durban wordt gespeeld. SKIËN Skiester Petra Vlhova heeft in het Zweedse Are enigszins verrassend de wereldtitel op de reuzenslalom ge pakt. De Slowaakse hield over twee runs Viktoria Re- bensburg net achter zich. De Duitse, die de eerste omloop won, leverde aan het slot van de tweede race net iets te veel in. In totaal bleef ze 0,14 secon den achter op de winnares. De zilveren medaille in Zweden was wel het eerste eremetaal voor Duitsland op het evenement. De Amerikaanse Mikaela Shif- frin, eerder winnares van de super-G, veroverde het brons. Vlhova behaalde eerder zilver op de combi natie. Kei Nishikori is de taaiste van allemaal Rik Spekenbrink Rotterdam MADRID Het Nederlands ten- nisteam is bij de loting voor de Davis Cup nieuwe stijl in groep E terechtgekomen met Groot-Brittannië en Ka- zachstan. Aan het toernooi in Madrid (18-24 november) doen achttien landen mee, in zes poules. Captain Paul Haarhuis re ageerde opgetogen: ,,We zijn erg tevreden, ook al is geen enkele poule eenvoudig, na tuurlijk." DOHA Twee keer kwam Kiki Bertens deze week in Doha weg met een slecht begin, gisteravond niet. Elise Mer- tens won de kwartfinale met 6-4, 6-3. En dat mocht Ber- tens zich aanrekenen. Ze had bij toernooiwinst kunnen stij gen naar plek 4 op de wereld ranglijst. Maar blijft nu de nummer 8. Bertens viel terug in een oude kwaal: te lang blij ven zitten met een verloren punt. Bertens vliegt vandaag van Doha naar Dubai, voor het vol gende toernooi. Ook daar valt voor de Nederlandse, met het oog op de wereldranglijst, vooral veel te winnen. FOTO ANP Kei Nishikori scoort beter in de beslissende sets dan alle andere tennissers.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 23