ZEELAND 21 Coach Leonid Sloetski oogst kritiek bij Vitesse HISTORISCH LANDGOED SFEERVOL KUUROORD IN DE EIFEL NUWEGr NUWEGfl Lex Lammers Arnhem Zoek er niets achter dat de spelersgroep ineens op de mountainbike stapt en gaat uitwaaien op de Veluwe. Overdrijf het topberaad met clubeigenaar Valeri Oyf ook niet. Dat is in principe een regulier overleg. En weet dat de spelersbus zondagavond dan wel is opgewacht door j supporters, maar dat alles ge weldloos is verlopen. Bij Vitesse wordt de crisis deze week in alle opzichten gerelati veerd. Maar dat zegt meteen alles. De onrust, die al opborrelde voor de winterstop, is in het nieuwe kalen derjaar verworden tot zwaar chag- rijn op Papendal, het zenuwcen trum van de Arnhemse club. Het wemelt tegengoals: 29 al, waarvan acht in de laatste vier competitie duels. De kansloze missie in de KNVB-beker bijAZ (2-0) werkt zwaar door. En dan staat Vitesse wel vijfde in de eredivisie, maar wel met 33 verliespunten. De Russische coach Leonid Sloetski, in de zomer zo vrolijk en ontwapenend, staart tegenwoordig getergd de camera's in. De grappen worden zeldzamer, het cynisme neemt toe. Sloetski's verovering van West Europa verloopt zo allerminst soe pel. Na het fiasco in Engeland bij Hull City in 2017 (met een snelle breuk vanwege de slechte resulta ten) oogst de voormalige succes- coach van CSKA Moskou, met drie landstitels en avonturen in de Champions League, nu kritiek in Nederland. Aan de Rijn wordt zijn 'Wolga-catenaccio' niet gepruimd. Sloetski pareert alle kritiek pro fessioneel. Semi-grappig is hij deze week. Hij is geen paniekerige puber, vertelt hij. Hij heeft in Moskou ook wel meer druk ervaren. ,,Natuurlijk vallen de resultaten tegen'', stelt de 47-jarige coach. ,,Maar er is absoluut geen paniek. Vitesse vecht niet tegen degradatie, maar om Europees voetbal. En daarbij ervaren we enige tegenslag. Maar ik vind vooral de kritiek op het systeem onterecht. Wij zouden defensief spelen. Maar we spelen écht wel op de aanval. Dat wijzen onze statistieken uit. We staan in de top van de eredivisie als het om doelpogingen gaat. Of als het voor zetten betreft. We hebben gemid deld ook redelijk veel balbezit, bo ven de 50 procent. De kritiek is on terecht.'' De Rus is wel realistisch. ,,Uitein- delijk hebben we nu een zege no dig.'' Die prestatiedruk mag er dan zijn, zijn positie staat in Arnhem niet ter discussie. De coach heeft de steun van clubeigenaar en landge noot Oyf. Maar Sloetski erkent de betrekkelijkheid van het Russische Pact. Het vertrouwen is niet onein dig. ,,Ik heb een goede relatie met de eigenaar'', verduidelijkt de coach. ,,Zonder resultaat vlieg je er daaren tegen overal ter wereld uit.'' ibmhbiW 4 dagen inclusief ontbijt 4 dagen inclusief ontbijt en 1 x diner Hotel Landgoed Ehzerwold, Almen Faciliteiten: Classic Hotel Bad Bertrich, Bad Bertrich Faciliteiten: Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc Q reiskatern.nl Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc Q reiskatern.nl vrijdag 15 februari 2019 Vitesse is nummer 5 van Neder land, maar in Arnhem heerst cri sis. Coach Leonid Sloetski ligt onder vuur vanwege zijn defensieve tactiek, het warrige spel en de karige resultaten. De gelouterde Rus is veel van zijn bravoure kwijt. M Leonid Sloetski laat Crisis vanwege zijn 'Wolga-catenaccio' zich horen langs de lijn. ,,De wedstrijd tegen Willem II is heel belangrijk.'' foto anp INBEGREPEN: 3 overnachtingen 3 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x3-gangendiner 1 x bitterballen met een welkomstdrankje 15% korting op een 2e diner in het Parkhotel restaurant gebruik van de sauna gastenkaart Bad Bertrich speciaal voor de lezers: fles wijn bij vertrek INBEGREPEN: 3 overnachtingen Coffee to Go bij vertrek 3 x uitgebreid ontbijtbuffet speciaal voor de lezers: als welkom een kop diverse wandel-en fietsroutes koffie of thee Prachtig gelegen op een historisch landgoed, nabij het Gelderse Almen met haar mooie dorpsplein met eeuwenoude lindebomen. Het hotel grenst aan natuurgebied de Velhorst, waar u heerlijk kunt wandelen. Voor meer vertier reist u af naar de historische Hanzesteden Deventer en Zutphen. restaurant en serre met zicht op de parktuinen, bar met lounge, lift, terras, gratis wifi, gratis parkeren en mindervalide kamer op aanvraag. Tegen betaling: fietshuur. Bad Bertrich, bekend om haar eeuwenoude badcultuur, ligt verscholen in de heuvels tussen de Moezel en Eifel. Het klassiek- moderne hotel is gelegen in het centrum, nabij het mooi aan gelegde kuurpark en de 'Vulkaneifel Therme', de enige thermen in Duitsland met thermale zoutbaden. gratis wifi, lift en fietsenstalling. Het restaurant, de bar en sauna zijn gelegen in het tegenover gelegen Parkhotel, het ontbijt en diner worden daar geserveerd. Tegen betaling: parkeren. Actievoorwaarden kortingen: €69 p.p. in een 2-persoonskamer t/m februari, maart april €79 p.p. Voor de overige maanden zie de website. Kinderkorting: max. 1 kind t/m 1 jaar gratis (zelf babybed meenemen) en van 2 t/m 10 jaar 50% korting, 1-persoonskamer: €15 per nacht, toeristenbelasting: €2,75 p.p.p.n. en €15 boekingskosten. Actievoorwaarden kortingen: €89 p.p. in een 2-persoonskamer t/m december. Kinderkorting: max. 1 kind t/m 1 jaar gratis en van 2 t/m 14 jaar 50% korting, 1-persoonskamer: €5 per nacht, toeristenbelasting: €2,20 p.p.p.n. en €15 boekingskosten. Meer informatie en boeken: Ga voor Landgoed Ehzerwold naar onzewebsitereiskatern.nl/pzc/NUW1911 Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl exc&uitfi... Meer informatie en boeken: Ga voor Hotel Bad Bertrich naar onze website reiskatern.nl/pzc/NUW1912 Voor vragen zijn wij per e-mail bereikbaar via info@nuwegexclusief.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 21