II Moet Tadic ook Pensi°en m SC Heerenveen: lege clubklas en het eerste 18 Met de thuiswedstrijd tegen PSV in het vooruitzicht staat sc Heerenveen na deze speelronde mogelijk op een degradatieplek. Maar er zijn niet alleen sportieve zorgen. Komt het dit seizoen wel goed in Friesland? Kort Juichen van Bale onderzocht Real-speler Gareth Bale (29, foto) wordt mo gelijk gestraft voor het juichen na zijn doel punt zaterdag in de beladen stadsderby te gen Atlético Madrid. Bale maakte na het derde doelpunt gebaren naar de fans van de thuisclub, die als provocerend en obsceen kunnen worden uitgelegd. De bond is een onderzoek gestart. Napoli gunt Hamsik transfer Napoli heeft afscheid genomen van Marek Hamsik (31). De Slowaakse middenvelder stapt over naar de Chinese club Dalian Yi- fang, waar hij naar verluidt 9 miljoen euro per jaar gaat verdienen. Hamsik speelde meer dan vijfhonderd duels voor Napoli. Rentree Danjuma uitgesteld De rentree van Arnaut 'Danjuma' Groene- veld (22) duurt nog een paar weken. De Ne derlandse international staat al sinds eind oktober aan de kant met een enkelblessure. McLaren gaat voor podium McLaren hoopt komend seizoen eindelijk weer eens mee te doen om de podiumplaat sen in de Formule 1. De Britse renstal ont hulde gisteren de nieuwe bolide, waarmee Carlos Sainz en Lando Norris gaan rijden. De bolide is hoofdzakelijk oranje, de voor vleugel en de achterzijde zijn donkerblauw. Flitsen Ontslag Het ontslag van coach José Mourinho kostte ManUni- ted ruim 22 miljoen euro. Dat bedrag kreeg de coach en en kele stafleden mee, blijkt uit kwartaalcijfers. Voetbal ook vragen: hoe komt het dat je al 43 goals hebt gescoord?" Olde Riekerink is de man die, terwijl zijn auto uitbrandt, tevre den constateert dat het chassis in tact blijft. Heilig gelooft de trainer dat de overwinningen straks ko men, zich vastklampend aan de dingen die wél goed gaan. En ja, bij vlagen voetbalt Heerenveen na de winterstop heel behoorlijk, zoals in de uitwedstrijden tegen Ajax (4-4) en Vitesse (2-2). Tegelijkertijd kun je je afvragen: zijn Olde Riekerink en zijn spe lers, eveneens onverminderd opti mistisch, wel doordrongen van de realiteit? Slechts één puntje is het gat nog maar met Excelsior, nie mand gleed de afgelopen weken harder van de glijbaan richting de degradatiezone en geen club pres teerde dit seizoen slechter in eigen stadion. „Ik hoor Olde Riekerink vaak praten over het proces waarin hij met Heerenveen zit", zegt Gertjan Een koude dinsdagavond in Har- denberg. SC Heerenveen heeft zo juist met een combinatieteam van eerste elftalspelers en beloften een oefenwedstrijd gewonnen van tweededivisionist HHC (0-3) en Jan Olde Riekerink herhaalt nog maar eens wat hij de afgelopen weken al zo vaak vertelde. Grote zorgen? Nee, die heeft de trainer van Heerenveen niet. Het schamele aantal van 23 punten? Olde Riekerink wijst op het zware programma na de winterstop. De vijftiende plek op de ranglijst? Vervelend, natuurlijk, maar Olde Riekerink kijkt liever naar Fortuna Sittard, dat met slechts drie pun ten meer in het linkerrijtje staat. Het exorbitante aantal van 48 te gentreffers? „Ik begrijp wel dat je het vraagt, alleen is het maar net wat je naar voren wilt brengen", repliceert Olde Riekerink. „Je kunt Ik ben heus geen dirigent die op de Titanic blijft doorspelen alsof er niks aan de hand is Voetbaltrainer Juan Carlos Osorio is na vijf maanden weg als bonds coach van Pa raguay. Privé- redenen zijn de oorzaak. Oso- rio zat één oe fenduel op de bank. Quote van de dag 'Straks is het aan Ajax om te lijden in ons stadion' Natuurlijk stonden de Ajacieden met de pest in hun lijf in de buik van de Johan Cruijff Arena na de 1-2 nederlaag tegen Real Madrid. Een wedstrijd die past in het cliché beeld van Nederlandse ploegen in Europa: beter zijn dan de tegen stander, maar toch verliezen. Toch moet de wedstrijd Ajax óók hoop geven. De ploeg die zo uitgeblust leek na de winterstop laat zien dat ze nog niet hebben opgegeven. De vele buitenlandse journalisten ke ken elkaar op de volgepakte perstri bune eens aan: wow, wat een ploeg is dit Ajax. De mooiste nederlaag van de laatste jaren was het. Maar daardoor ook steeds dat stemmetje boven de Johan Cruijff Arena: waarom? waarom kan Real wél het beste in de spelers naar boven halen? En een gure avond in Almelo op kunstgras niet? Donny van de Beek, één van de uitblinkers tegen de Spanjaar- vrijdag 15 februari 2019 GO VOETBAL VOETBAL VOETBAL FORMULE1 15 Toppaard Eme rald, de 15-ja- rige hengst van springruiter Harrie Smol ders, gaat met pensioen. Met Emerald deed Smolders mee aan de Spelen van Rio 2016. Eigenaar Axel Verlooy gaat de hengst voor de fokkerij ge bruiken. 1 Barsten in het Friese bolwerk 11' "V? k' 'i l' ,V J-j-.l Sander de Vries Heerenveen Jan Olde Riekerink (trainer Heerenveen) Eva de Goede is door de wereldhockey- bond FIH gekozen tot beste speelster van 2018. De Goede werd vorig jaar met Oranje wereldkampioen in Londen. Wim Beekman stopt na zes jaar als alge meen directeur van eredivisionist FC Emmen. Beekman legt aan het einde van deze maand zijn functie neer. Diego Simeone is ook de komende jaren trainer van Atlético Madrid. De Argentijn ver lengde zijn contract tot medio 2022. -Real-aanvoerder Sergio Ramos na de 1-2 winst tegen Ajax. Ajax verloor woensdag van het grote Real Madrid (1-2), maar was weer de energieke ploeg van eerder dit seizoen. Cruciale vraag: hoe blijft de adrenaline van een prachtige Champions League-avond in de ploeg? Door Dusan Tadic in de spits te hou den bijvoorbeeld. Daniël Dwarswaard Amsterdam Dusan Tadic houdt Casemiro van zich af. foto getty images

Provinciale Zeeuwse Courant | 2019 | | pagina 18